Jaké cviky na hubnutí jsou nejúčinnější pro spalování tuků v oblasti boků a stehen

0

Jaké cviky na hubnutí jsou nejúčinnější pro spalování tuků v oblasti boků a stehen?

Chcete-li zhubnout v oblasti boků a stehen, je třeba cvičit pravidelně a zaměřit se na ty správné cviky. Tyto cviky by měly být přizpůsobeny vašemu tělu a záměru. Nejúčinnější cviky na hubnutí v této oblasti jsou:

 • Krokem – tento cvik je skvělým způsobem, jak zahrnout celé nohy, včetně hýždí a stehen.
 • Břišní tance – tyto cviky zaměřené na břišní svaly pomáhají při spalování tuků v celém těle, včetně oblasti boků a stehen.
 • Posilování dolní části těla – cvičení, jako jsou dřepy a lunges, pomáhají posílit dolní část těla a spálit tuk v oblasti boků a stehen.
 • Kardiovaskulární cvičení – cvičení s vysokou intenzitou, jako jsou běh, jízda na kole nebo eliptický trénink, pomáhají při spalování kalorií a tuků v celém těle, včetně oblasti boků a stehen.

Zahrnutím těchto cviků do pravidelného tréninkového plánu a kombinováním s vyváženou stravou můžete vidět výsledky v krátké době!

fitness
Jaké cviky na hubnutí jsou nejúčinnější pro spalování tuků v oblasti boků a stehen

Úvod

Pokud se snažíte zhubnout a chtěli byste se zaměřit na oblast boků a stehen, existuje několik cviků, které vám mohou pomoci spálit tuky v této oblasti.

Cviky na hubnutí boků a stehen

1. Krokující dopředu

Krokující dopředu je skvělým cvikem na spalování tuků v oblasti stehen. Postavte se do vzpřímené pozice a dejte jednu nohu dopředu. Spusťte se dolů, dokud se koleno vaší přední nohy nedotkne země. Pak se vraťte zpátky do vzpřímené pozice a opakujte s druhou nohou. Tento cvik opakujte 10-15krát na každou nohu.

2. Kliky

Kliky jsou účinným cvikem, který zahrnuje téměř celé tělo a pomáhá spalovat tuky v různých oblastech, včetně boků a stehen. Lehněte si na zem se svými dlaněmi položenými na zemi a rukama široce roztaženými. Zvedněte tělo nahoru, dokud nebudete ve výchozí poloze s rovnýma rukama. Snižte se pomalu dolů, dokud se vaše hruď téměř nedotkne podlahy. Pak se vraťte zpátky do výchozí pozice. Opakujte tento cvik 10-15krát.

3. Zkracovačky

Zkracovačky jsou dalším účinným cvikem pro spalování tuků v oblasti boků a stehen. Lehněte si na záda s pokrčenýma kolenama a nohama položenými na zemi. Položte si ruce za hlavu a stlačte břišní svaly, abyste zvedli ramena a hlavu ze země. Pak se vraťte zpět dolů, ale nedotýkejte se zcela země, aniž byste přestali stlačovat břišní svaly. Opakujte tento cvik 10-15krát.

4. Kruhové výpady

Kruhové výpady jsou cviky, které pomáhají posílit hýždě a spálit tuky v oblasti boků a stehen. Postavte se do vzpřímené pozice a dejte na jednu nohu váhu. Pak vykročte dopředu a udělejte výpad. Při výpadu se snažte udržet koleno přední nohy přímo nad kotníkem a koutek zadní nohy by měl být co nejblíže zemi. Potom se vraťte do stojící polohy a opakujte s druhou nohou. Opakujte tento cvik 10-15krát na každou nohu.

5. Běh po schodech

Běh po schodech je vynikajícím cvičením na hubnutí boků a stehen. Schody dokáží vynaložit velké úsilí na vaše svaly a spálit mnoho kalorií. Pokud máte přístup k schodům, zkuste si je v různých intervalech běhat. Zdá se vám to jednoduché, ale může vám to napomoci spálit spoustu tuků v oblasti boků a stehen.

Závěr

Pokud se chcete soustředit na hubnutí boků a stehen, můžete vyzkoušet několik cviků, které vám pomohou spálit tuky v této oblasti. Kliky, zkracovačky a kruhové výpady jsou účinnými cviky pro spalování tuků v této oblasti. A jestli máte možnost, zkuste si zajít na běh po schodech – čeká vás dobrá dávka cvičení a spálené kalorie!

Zdroj – Self.comdieta

Jaké cviky na hubnutí jsou nejúčinnější pro spalování tuků v oblasti boků a stehen?

Cvičení podle Dr. Joshiho

Tento systém cvičení je založen na postupné změně stravy a cvičení. Mezi nejúčinnější cviky patří:

 • Plank
 • Břišní kolo
 • Posilování svalů nohou
 • Výpadový krok s odporovým pásem
 • Hluboké dřepy s odporovým pásem
 • Nohama šlapání na kolečku

Kruhový trénink

Kruhový trénink je skvělý způsob, jak spálit tuky a zlepšit celkovou fyzickou kondici. Kruhový trénink pro boky a stehna může zahrnovat následující cviky:

 • Posilování svalů stehen pomocí odporového pásu nebo činek
 • Lunges
 • Hluboké dřepy s odporovým pásem
 • Skoky přes výšku s míčem nebo odporovým pásem
 • Kyvadla s odporovým pásem

Důležité je pravidelně cvičit, změnit svou stravu a dodržovat zdravý životní styl, aby se zlepšila celková kondice těla.

gym

Cviky na hubnutí doma: Jak si snadno zlepšit postavu bez nutnosti chodit do posilovny

Co jsou to cviky na hubnutí doma?

Cviky na hubnutí doma jsou jednoduché cvičení, které můžete provádět přímo v pohodlí svého domova, aniž byste museli navštěvovat posilovnu nebo sportovní klub. Tyto cviky vám pomohou zlepšit postavu, spálit tuk a zvýšit sílu vašeho těla.

Jaké jsou nejlepší cviky na hubnutí doma?

Existuje mnoho různých cviků, které můžete provádět doma, abyste si snadno zlepšili postavu. Mezi nejoblíbenější patří:

 • Dřepy
 • Zdvižování nohou
 • Kliky
 • Plank
 • Mrtvý tah

Jakým způsobem se tyto cviky provádějí?

Pro správné provádění každého cviku existuje speciální technika. Pokud nevíte jak daný cvik správně provádět, existuje mnoho videí na internetu, které vám mohou pomoci. Nicméně doporučujeme navštívit osobního trenéra, který vám může vyřešit všechny dotazy a pomoci vám s vaším cvičením.

Už jste vyzkoušeli cviky na hubnutí doma?

Pokud je ještě neprovádíte, je nejvyšší čas začít! Stávají se stále populárnějšími, jelikož vám umožňují zlepšit svoji postavu a efektivně vypálit tuk s malým časovým a finančním vložením.

Pro více informací o hubnutí a cvičení navštivte tuto stránku na Wikipedii.

joga

Jaké cviky na hubnutí jsou nejúčinnější pro spalování tuků v oblasti boků a stehen

 • Kardio cvičení, jako je běhání, jízda na kole, plavání nebo aerobic, pomáhá spalovat tuky v celém těle.
 • Dřepy jsou skvělým cvikem na snížení tuku v oblasti stehen a boků.
 • Střídání rychlosti běhu nebo změna stoupání na běžeckém pásu může pomoci zvýšit spalování tuků.
 • Vypínání nohou v kleče a postranní výpady jsou také účinné cviky na snížení tuku v této oblasti.
 • Kruhový trénink, který zahrnuje cviky na celé tělo, se může také ukázat jako účinná metoda na spalování tuků v oblasti boků a stehen.

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí