KetoMix recenze aneb opravdu lze zhubnout za týden? Pojďme se na to podívat

0

KetoMix recenze aneb opravdu lze zhubnout za týden? Stále se pokoušíte udržet svoji váhu v přijatelných hranicích, ale vaše vysněná váha se vám spíše vzdaluje? Měla jsem úplně stejný problém. Když je totiž strava nekvalitní a nevyvážená (viz kancelářské rychloobědy), kila sama od sebe dolů prostě nepůjdou.

Hledala jsem pomoc na internetu i mezi kamarádkami a narazila na novodobý fenomén: proteinové diety. Výsledky vypadaly slibně, ale jak mezi nimi vybrat tu nejlepší? Po mnoha hodinách čtení odborných článků i internetových diskuzí padla moje volba právě na KetoMix.

⭐Jak funguje KetoMix?

Jde o tzv. proteinovou dietu, zařazenou mezi nízkosacharidové stravovací programy. Tím, že našemu organismu upřeme zdroj jednoduché energie, ho donutíme čerpat potřebná zásoby z tuků. Tento proces se nazývá ketóza a zpočátku byl využíván výhradě při lékařsky dozorovaných léčebných programech pro snížení obezity. Postupem času se však princip ketózy rozšířil i mezi výživové odborníky a první proteinové diety byly na světě. Zpočátku nešlo o příliš chutné ani výživově vyvážené jídelníčky, to se však postupem času začalo měnit.

A právě KetoMix ze získaného know-how vytěžil maximum. Jeho jídla jsou chutná a snadno připravitelná, ale o tom podrobněji až za chvíli. Nejdříve se podíváme na princip této diety jako takové.

⭐Trochu více o ketóze

Ale vraťme se ještě tomu zvláštnímu stavu, který proteinové diety v našem organismu navozují. Ketóza je přirozeným stavem organismu, při němž je tuk přeměňován v játrech na tzv. ketony, které jsou dále používány jako zdroj energie pro tělesné buňky. Nespouští ho hladovění, ale výhradně snížený obsah sacharidů ve stravě.

Věděli jste, že: optimální hladina ketonů v těle nám přináší množství tělesných, zdravotních ale i duševních výhod? Ketony totiž mimo jiné brání velkým výkyvům cukru v krvi, což podporuje třeba koncentraci.

⭐První seznámení s dietou KetoMix

Předem si objasněme, že slovo dieta není v tomto případě tak úplně správné. Sice ho na internetu všude najdeme, ale KetoMix se nesnaží omezit příjem potravy, spíše ji zkvalitňuje a ubírá z ní nechtěné složky. Jídelníček KetoMix je rozdělen na pět jídel denně, které lze podle potřeby doplnit zeleninou a dalšími povolenými potravinami. Jde o důležitou součást celého procesu – naše tělo totiž minimální množství sacharidů ke svému správnému fungování potřebuje (toto množství se pohybuje cca okolo 50 gramů denně), příjem zeleniny nám je však dokáže přinést v té správné formě, aniž by byla ohrožena probíhající ketóza. Důležité je tedy pečlivě číst seznam povolených potravin a držet se ho!

Na programu KetoMix je super, že si nemusíte kupovat rovnou nějaký velký balíček. Ten nejmenší – ukázkový za výhodnou cenu mají už na týden. A už za tuhle dobu se dá shodit 3-5 kilogramů, účinné hubnutí je totiž nastartováno už po zhruba třech dnech, a to je motivace k nezaplacení. Koupit si můžete i jenom pár samostatných jídel – čistě na zkoušku, jestli vám takový jídelníček bude vyhovovat co do chuti nebo způsobu přípravy.

Já jsem však na KetoMix četla spoustu pozitivních recenzí právě co se chuti týče a šla jsem rovnou do týdenního balíčku. Už po čtyřech dnech, kdy se ručička na váze skutečně začala posunovat k menším a menším číslům mi bylo jasné, že s tímhle programem jen tak nepřestanu.

 • Jídla byla chutná beze stopy umělé pachuti, čokoláda chutnala fakt čokoládově a sýr sýrově!
 • Vše bylo připravené rychle, nikdy jsem v kuchyni nestrávila víc než 10 minut.
 • Koktejly, polévky i kaše opravdu zasytily. Po kaších jsem navíc vůbec neměla chuť na sladké.
 • Cítila jsem se plná energie a fit – začala jsem mít chuť i na večerní porci pohybu se svými oblíbenými cvičícími videi od FitSugar.

To vážně pořád jíš pět jídel pořád dokola?

Tohle byl dotaz od kamarádky, které jsem svůj program detailně popsala. Omelety, polévky, koktejly, kaše 5x denně – není to trochu nuda? odpověď zní: NE! Ani náhodou! Vzhledem k množství různých příchutí a kombinaci jídel s povolenými potravinami mám každý den něco nového. A mimochodem tak skvělou gulášovou polévku, jako je ta od KetoMixu, jsem snad ještě nejedla!

Můj tip
stravujete se vcelku zdravě, ale máte výčitky kvůli občasnému mlsání? Kaše od KetoMix zaručeně upokojí váš mlsný jazýček a chutnají vážně bombasticky. Můžete si tak zahřešit každý den, aniž by to vaše váha negativně zaznamenala. Já osobně je mám doma pořád, i když už mám standardní výživový plán za sebou!

⭐Jaké je největší výhoda KetoMixu?

Já na celém programu nejvíce oceňuji fakt, že nemusím studovat žádné výživové tabulky nebo odvažovat porce jídla v přesně stanovený čas. Odborníci na výživu už to všechno jednoduše udělali za mě, takže mi stačí prostě přijít k hotovému, sáhnout po výživném pytlíčku a užít si dobré jídlo.

A to nejenom doma v kuchyni. Výživné koktejly si můžu v pohodě vzít i do práce nebo třeba na služební cestu a okamžitě mám po ruce rychlé a výživné jídlo bez práce. Mimochodem, právě u koktejlů je hodně důležitá jejich příprava. Pokud je jenom lehce rozšleháte třeba vidličkou, není to ono.

Vyzkoušet nejlevněji přímo od výrobce

 • Trik číslo 1: Do šejkru dejte vodu, vhoďte příchuťovou tabletu a protřepejte. Pak přihoďte proteinovou směs na koktejl a znovu protřepejte. Je to mňamka.
 • Trik číslo 2: pokud koktejl nemusíte pít hned, dejte ho do lednice alespoň a 2 hoďky. Já to dělám tak, že si vždycky zároveň s vypitím koktejlu z lednice hned udělám nový a uložím ho tam. Vydrží i přes noc a chutná pak jako z Mekáče. Vyzkoušejte!

A na výběr je tolik příchutí, že se mi taková dieta nikdy neomrzela. Tak třeba koktejl jich má hned sedm: banán, káva, kokos, káva, čokoláda, vanilka a jahoda. A pokud si objednáte výhodný balíček (což alespoň pro začátek určitě doporučuju), získáte i manuál s tipy a triky pro ještě lepší chuť jídla.

 

⭐Co mě potěšilo

Jak už jsem psala, já si hned na úvod koupila týdenní balíček. Už po čtyřech dnech jsem věděla, že chci pokračovat dál, takže jsem prostě zavolala do KetoMixu a požádala o rychlé zaslání další objednávky, aby se moje hubnutí zbytečně nepřerušilo (na stránkách jsou totiž v dodacích podmínkách až 4 dny, což bylo moc). A voilá, paní byla ochotná a balíček mi dorazil už za tři. Paráda! Takhle by to mělo vypadat.

Můj tip
pokud si chcete stejně jako já pravidelně kontrolovat, jestli ketóza probíhá (hodí se to, když hřešíte), můžete si v lékárně koupit speciální testovací proužky. Jen počůráte a hned víte. Existují i nějaké foukací pomůcky (ketony se objevují v dechu), ale ty nemám vyzkoušené.

⭐KetoMix – dieta přesně na míru

Na tomhle konceptu se mí také hodně líbí to, že si sama určím, kolik chci zhubnout a podle toho přizpůsobím délku diety. Je to dobrá motivace vědět, jak dlouho je třeba dietu držet. Fakt. Funguje to asi takhle:

Chci zhubnout do 5 kg

Máte navíc jen pár kil, které byste chtěli zhubnout třeba do plavek? Pak si zvolte balíček jídel na 4. týdny. 1. týden pojedete čistě jen hubnoucí fázi, další tři týdny fázi udržovací, u níž kombinujete KetoMix jídla a nízkosacharidová jídla.

Recepty jsou samozřejmě součástí balíčku a vybrat si můžete z mnoha příchutí polévek, koktejlů, omelet a kaší.

Počet porcí: až 110

Všechny informace o dietních plánech najdete ZDE

Chci zhubnout do 10 kg

Máte na těle tuku trochu víc, jako třeba já? Tak vám bude víc vyhovovat, když si dietu o dva týdny prodloužíte. Hubnoucí fáze ubude dvoutýdenní, zbytek pak udržovací. Podle mě jde taky o ideální dobu na to, abyste si vytvořili návyk na chutné a zdravé jídlo, což se bude hodit i do budoucna.

Počet porcí: až 140

Chci zhubnout do 15 kg

Tohle už bude trochu výzva. Výživový program si napište do kalendáře celkem na 9 týdnů (1 z toho budete mít od KetoMixu zdarma jako podporu). První čtyři týdny hubnete, potom už jen udržujete. Brnkačka.

Počet porcí: až 155

Chci zhubnout nad 15 kg

Tenhle balíček je pro všechny, kteří to se svojí váhou tak trochu přehnali, ale rádi by s tím něco udělali. Takové hubnutí už se většinou neobejde bez dohledu odborníka, ale vždycky ho můžete konzultovat přes chat nebo telefonický kontakt, takže taky fajn. Kamarádka tak řešila, jestli může v dietě pokračovat, když má angínu a bere ATB (bylo jí doporučeno jíst zatím jen „běžná“ bílkovinná jídla). Dieta trvá celkem 14 týdnů, přičemž pro hubnutí je určeno prvních 6, zbytek zabírá fáze udržovací.

Počet porcí: až 168

Věděli jste, že: Jídla od KetoMixu obsahují všechny potřebné vitamíny, minerály a stopové prvky, které jsou potřebné pro vaši imunitu?

⭐KetoMix – nejčastější otázky o dietě

Sestavila jsem po vás nejčastější otázky, které mi lidé z mého okolí pokládali. Takže předtím, než mi napíšete do diskuze, podívejte se sem.

Je dieta vhodná i pro muže?

Jasně, že jo. Mám v okolí manželský pár, který se do toho pustil společně, navzájem se trumfovali a nakonec shodili dohromady přes 25 kilo.

Můžu jíst i méně než 5x denně?

Téhle otázce předcházel spousta protože: Nemám ráno na jídlo chuť, v práci nestíhám, bojím se jíst večeře, abych nepřibrala… Ale s KetoMixem to jde. Základ je opravu 5 porcí jídla denně, jinak se budete potýkat s nedostatkem živin, tělo si bude ukládat na horší časy, protože bude hladové – a to je průšvih. Naštěstí koktejly se dají vypít vážně vždycky. Stačí jen trochu chtít.

Co se stane, když zhřeším?

Aneb já si to kafe bez cukru fakt neumím představit… Tady vás zklamu – trochu silné vůle to chce. Ketóza se v těle rozběhne teprve po třech dnech a jen v případě, že zvenčí bude přicházet opravdu jen minimum sacharidů. Takže drobné hříšky se nakonec můžou pěkně nastřádat. Osobně vím, že chutě na sladké trvají právě jen první tři dny – pak se hladina cukru v krvi ustálí a je to v pohodě.

Je tahle dieta vážně pro všechny?

Co já vím, tak ano. Problém by byl jenom v těhotenství a při kojení nebo u lidí nad 65 let. A taky u některých chronických diagnóz, které jsem vypsala níž:

 • při poruše příjmu potravy
 • pokud trpíte chorobami srdcejestliže jste v brzké době prodělali mozkovou příhodu
 • patříte mezi cukrovkáře

Musím u téhle diety cvičit?

To není vůbec třeba – naopak, některé náročné aktivity jako je třeba posilování nejsou doporučeny vůbec. Ale běh, rychlá chůze nebo třeba cyklistika se na vašem denním programu objevit může. Já když jsem v ketóze, tak mám spoustu energie, tak proč ji nevyužít?

⭐Jak probíhalo moje hubnutí s KetoMixem?

Hned na začátku mě překvapila příjemná chuť jídel a jejich rychlá příprava. Omelety a polévky jsem si nechávala na doma, ostatní šlo vzít v pohodě s sebou. Ocenila jsem i možnost zvolit si množství příchuti podle sebe – později mi totiž koktejly i kaše přišly hodně sladké, takže jsem tabletu prostě rozpůlila a bylo.

První tři dny, než se spustila ketóza, jsem měla docela chuť na sladké, ale dalo se to vydržet. Taky mě trochu pobolívala hlava, což je také normální, jak mě uklidnila poradkyně na chatu. A pak už všechno OK. Kila se začala pěkně pomaličku sunout dolů a spolu s nimi i objem boků, břicha a stehen, mých tradičních problémových partií.

Nakonec jsem dietu držela 7 týdnů (1 úvodní + 6 dalších u programu hubnutí do 10 kg). V pase mi ubylo 5 centimetrů a ručička na váze poposkočila o 8 kilogramů. Poctivě jsem dodržovala udržovací fázi a i potom se snažila vařit zdravě. To mi vydrželo dodnes, i když občas si v bufetu nebo třeba na pizze zahřeším, a přesto moje váha zůstala stejná (poposkočila nahoru asi o půl kila, bála jsem se, že to bude víc). Ta udržovací fáze má rozhodě něco do sebe, takže KetoMix teď s radostí doporučuju všem kamarádkám, které se diví, jak jsem krásně zhubla.

⭐Ketomix a reference

Výborné hodnocení sbírají produkty Ketomix také na Heurece, jak můžete vidět.

⭐Zkušenosti s KetoMix – výhody a nevýhody

Pojďme si na závěr ještě shrnout všechny plusy a mínusy diety KetoMix.

Výhody

 • Hubnutí začíná už po 3 dnech!
 • Kompletní hubnoucí jídelníček, do něhož už není třeba nakupovat jiné potraviny
 • 4 stupně hubnutí – sami si vyberete, kolik chcete zhubnout
 • Dieta bez pocitů hladu
 • Žádná chuť na sladké
 • Velký výběr jídel – jídelníček není jednostranný
 • Skvělá chuť bez chemických pachutí
 • Jednoduchá a rychlá příprava jídel do 10 minut
 • Hubnout lze kdekoli: doma, v práci i na cestách
 • Slevy na větší balení
 • Zásilky lze doručit přes firmu Geis nebo výhodněji přes Zásilkovnu
 • Podpora vyškolených odborníků on-line nebo na telefonu

 

Nevýhody

 • Konzumace sacharidů během diety naruší stav ketózy a tím i pálení tuku
 • Nežádoucí účinky v začátcích diety
 • Zatím chybí doplňky, jako proteinové tyčinky nebo snacky, ale budou prý v budoucnu

Vyzkoušet nejlevněji přímo od výrobce

Zajímá vás ještě něco o dietě KetoMix? Máte vlastní zkušenost nebo s ní naopak teprve začínáte? Napište mi, budu se na vaše nápady, tipy a názory moc těšit! Případně pokud doporučujete produkt jiný, tak nás zajímá vaše zkušenost.

A když víme, že KetoMix je funkční dieta, pojďme se podívat, proč vůbec hubnout.

Některé z výhod, které může přinášet nemít nadváhu, jsou:

 1. Zlepšení zdraví: Nadváha a obezita jsou spojovány s řadou zdravotních problémů, jako je vysoký krevní tlak, cukrovka typu 2, srdeční choroby a další. Udržení zdravé váhy může pomoci snížit riziko těchto problémů.
 2. Zvýšená fyzická výkonnost: Lidé s nižší hmotností obvykle mají vyšší úroveň fyzické výkonnosti než ti s nadváhou. Mít nižší hmotnost může pomoci při sportu nebo fyzických aktivitách, jako je chůze nebo běh.
 3. Zvýšená sebeúcta: Lidé, kteří se cítí dobře ve svém těle, mívají obvykle vyšší sebeúctu a sebevědomí. Udržení zdravé váhy může pomoci ke zvýšení sebeúcty a sebevědomí.
 4. Délka života: Lidé s nadváhou a obezitou mají vyšší riziko úmrtí na různé zdravotní problémy. Udržení zdravé váhy může pomoci prodloužit délku života.

Je důležité si uvědomit, že každý je jedinečný a výhody udržení zdravé váhy se mohou lišit od osoby k osobě. Je důležité se poradit s odborníkem na výživu nebo lékařem, abyste zjistili, jaké jsou pro vás nejlepší způsoby udržení zdravé váhy.

(aktualizováno 12.1.2023)