Co zahrnuje tréninkový plán pro začátečníky, kteří chtějí budovat svaly na pažích?

0

Co zahrnuje tréninkový plán pro začátečníky, kteří chtějí budovat svaly na pažích?

Tréninkový plán pro začátečníky, kteří chtějí budovat svaly na pažích, by měl být sestaven tak, aby byl postupně náročnější a zahrnoval různé cviky. Klíčová je pravidelnost tréninku a adekvátní regenerace.

Do plánu by měly být zařazeny cviky na bicepsy i tricepsy. Mezi základní cviky na bicepsy patří kladivový zdvih, koncentrovaný zdvih a CURL s využitím EZ příruby. Na triceps jsou to francouzský zdvih a pushdowny s kladkou.

Důležité je také zařadit do tréninkového plánu cardio cvičení, které pomůže zlepšit celkovou výkonnost a snížit tělesný tuk. Ideální je kombinovat cvičení s vhodnou stravou a dostatečným příjmem bílkovin.

S tímto tréninkovým plánem a správným přístupem mohou začátečníci úspěšně budovat svaly na pažích.

fitness

Co zahrnuje tréninkový plán pro začátečníky, kteří chtějí budovat svaly na pažích?

Přehled tréninkového plánu

Tréninkový plán pro budování svalů na pažích se skládá z několika základních cviků. Zahrnuje pravidelné tréninky, výživu a odpočinek. Následující cviky jsou důležité pro posílení paží:

 • Kliky
 • Podporování
 • Kickbacky s jednoručkami
 • Barbell curls
 • Concentration curls

Frekvence tréninku

Je důležité trénovat svaly na pažích minimálně 2-3 krát týdně. Pro začátečníky je vhodné začít s menším objemem a postupně navyšovat. Po tréninku by měly být svaly na pažích unavené a měly by se cítit mírné křeče.

Jídlo a Výživa

Pro budování svalů je důležité dodávat tělu dostatek potravy a proteinů. Bez přiměřeného množství potravy a kalorií se svaly nebudou moci dostatečně obnovit a růst. Ideální strava pro budování svalů zahrnuje maso, ryby, vejce, ořechy a zeleninu.

Odpočinek

Pro optimální růst svalů je nutné dát tělu dostatek odpočinku a zotavit se. Pokud budete cvičit příliš často bez přiměřeného odpočinku, může to přinést únavu a únava může vést ke zranění.

Navštivte tento odkaz pro více informací o tréninkových plánech pro začátečníky podobného typu:
Muscle & Fitness


dieta

Co zahrnuje tréninkový plán pro začátečníky, kteří chtějí budovat svaly na pažích?

Základní principy tréninkového plánu na svaly paží

Tréninkový plán na budování svalů paží zahrnuje několik klíčových principů. Tyto principy zahrnují většinu tréninkových metod, které se používají pro růst svalů na pažích. Mezi tyto základní principy patří zvýšení objemu tréninku, postupné zvyšování zátěže a dostatek odpočinku mezi tréninky.

Typický tréninkový plán na budování svalů paží

Typický tréninkový plán pro začátečníky, kteří chtějí budovat svaly na pažích, bude zahrnovat několik základních cvičení, která jsou zaměřena na různé svalové skupiny v pažích. Mezi tyto cviky patří bicepsový zdvih, tricepsový tah s váhou, tah zdola na kladku, kladivový zdvih a další cviky. Tréninkový plán by měl obsahovat také cvičení, která jsou zaměřena na posílení celkového těla, jako například dřepy s vlastní vahou, kliky na bradlech a další.

Jak často trénovat?

Začátečníkům se doporučuje trénovat svaly paží nejméně 2-3 krát týdně, s minimálně jedním dnem volna mezi tréninky. V ideálním případě by měl tréninkový plán zahrnovat rovnoměrné rozdělení zatížení mezi horní a dolní polovinu těla.

Jak zvyšovat zátěž?

Postupné zvyšování zátěže je nezbytné pro tvorbu svalové hmoty a zlepšení výkonnosti. Zatížení by se mělo zvyšovat postupně – o 5-10% každý měsíc. Toto zvýšení by mělo být provedeno postupně, a to jak v množství váhy tak i v počtu opakování.

Co dělat před a po tréninku?

Důležité je nezanedbávat ohřev a protahování před a po tréninku. Ohřev by měl být krátký (5-10 minut) a má sloužit jako příprava svalů na pracovní zátěž. Po tréninku by měl následovat krátký protahovací program, který pomůže svalům regenerovat se a předcházet stafům.

gym

Expertní názor na klíčové slovo svaly na paži

Svaly na paži představují klíčovou součást naší horní končetiny, která nám umožňuje provádět různé pohyby spojené s každodenním životem, ale také s fyzickou aktivitou. Pro správnou funkci a vyváženost svalové hmoty je důležité pravidelné cvičení s důrazem na různé druhy svalových kontrakcí. Mezi nejefektivnější cviky pro svaly na paži patří především kliky, které aktivují bicepsy, tricepsy, ramenní svaly a další.

Je však třeba si uvědomit, že samotné cvičení nestačí ke správnému růstu a posílení svalové hmoty. Je nutné dodržovat i správnou stravu, která je bohatá na bílkoviny, a zajistit adekvátní regeneraci svalů, což znamená dostatek odpočinku a spánku po náročném tréninku.

Vyvážené posilování svalů na paži by mělo být součástí tréninkového plánu každého jedince. V případě, že máte zájem o další informace ohledně tohoto tématu, doporučuji navštívit stránky na téma anatomie horní končetiny na Wikipedii.

Zdroj: Wikipedie

fitness

Co zahrnuje tréninkový plán pro začátečníky, kteří chtějí budovat svaly na pažích?

 • Nejlepší cviky pro paže
 • Různorodé série s různou intenzitou
 • Postupné navyšování zátěže
 • Důraz na správnou techniku provedení cviků
 • Intervalový trénink
 • Stravovací tipy pro podporu svalového růstu
 • Dostatek odpočinku mezi tréninky

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – trénink