5 BodyShape Pilates cviků pro štíhlé a pevné tělo

0

5 BodyShape Pilates cviků pro štíhlé a pevné tělo

Pokud toužíte po štíhlém a pevném těle, určitě byste měli vyzkoušet tuto sadu pěti BodyShape Pilates cviků. Tyto cviky jsou navržené tak, aby vám pomohly posílit klíčové svalové skupiny a tónovat vaše tělo.

1. Plank – V tomto cviku ležíte na zemi a zvedáte se na loktech a špičkách nohou. Tento cvik pomáhá posílit vaše jádro a zlepšit vaši stabilitu.

2. Klika – Tento klasický cvik může být velmi účinný pro posílení vašich prsou, ramen a tricepů. Můžete začít s jednoduchou variantou a postupně pokračovat k náročnějším.

3. Roll-Up – V tomto cviku se z krční páteře začnete postupně zvedat až do sedu. Pomáhá to posílit břišní a zadní svaly a zlepšit flexibility vašich nohou.

4. Side Plank – V této poloze cviku ležíte na boku a podpíráte se na ramenu a loktu. Pomáhá to posílit vaše jádro a zlepšit vaši stabilitu.

5. Bridge – V této pozici se ležíte na zádech s koleny ohnutými. Poté zvedněte pánev až do bodu, kdy tvoříte přímou linii od kolen po ramena. Tento cvik pomáhá posílit břišní a zadní svaly a zlepšit flexibility vašich nohou.

Vyzkoušejte tyto cviky a uvidíte, jak se vaše tělo stane štíhlejším a pevnějším!

fitness


5 BodyShape Pilates cviků pro štíhlé a pevné tělo

5 nejlepších BodyShape Pilates cviků pro štíhlé a pevné tělo

Cvik 1: Plank

Plank neboli prkno je cvik, který posiluje celé tělo. Lehněte si na podložku, položte dlaně pod ramena a narovnejte tělo do pozice prkna. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund, snažte se udržet rovnováhu a napněte si břicho.

Cvik 2: Pilates hundred

Pilates hundred je tradičním cvikem, který pomáhá spalovat tuk a posiluje hruď, paže i břicho. Lehněte si na záda, zvedněte nohy do pozice tzv. “table top” a ruce dejte také nad sebe. Pak zvedněte ruce a hlavu a rolováním paží začněte pumovat, tedy dýchat. Udělejte 100 pumpování.

Cvik 3: One-legged stretch

One-legged stretch je cvik, který cílí především na regeneraci dolní části zad a posiluje břišní svaly. Lehněte si na záda, zvedněte nohy a položte je do pozice “table top”. Pak zatáhněte jednu nohu k hrudníku a druhou roztáhněte před sebou a udržujte tuto pozici po dobu 10 sekund. Poté opakujte na opačné straně.

Cvik 4: Roll up

Roll up je cvik, který rozvíjí flexibility páteře, zlepšuje držení těla a posiluje břišní svaly. Sedněte si na podložku, narovnejte nohy a ruce rozpažte. Pak začněte páteří rolovat dolů k podložce a nakonec se posaďte zpět do výchozí pozice. Opakujte 6-8krát.

Cvik 5: Swan dive

Swan dive je cvik, který posiluje hruď, ramena, záda a břišní svaly. Lehněte si na břicho, položte ruce vedle sebe a zkuste se co nejvíce nadzvednout, tedy udělat hřbetový oblouk. Pak se pomalu vraťte zpět do výchozí pozice. Udělejte 6-8 opakování.

Pokud chcete vidět víc cviků na posílení těla a zlepšení kondice, mrkněte na tento zajímavý článek od našich kamarádů z US: 10 No-Equipment Pilates Exercises to Sculpt Your Entire Body


dieta

Často kladené dotazy

Jaký je cíl pilates cvičení pro tělo?

Pilates je založen na posilování hlubokých svalů, zlepšení flexibility a udržení správného držení těla.

Jaké jsou nejlepší BodyShape Pilates cviky pro štíhlé a pevné tělo?

1. Plank – Posiluje břišní svaly, zápěstí a ramena. Lehněte si na břicho, opřete se na lokty a prsty na nohách, zvedněte se do rovné pozice a držte minimálně 30 sekund.

2. Roll-up – Posiluje břišní svaly a páteř. Lehněte si na záda, natáhněte ruce nad hlavou, pozvolna se snažte tělem zvednout do sedu. Pak se zase pomalu vracejte zpět.

3. Side-lying leg lifts – Posiluje boky, stehna a zadek. Lehnete si na bok, nohy by měly být rovné, udělejte pomalé a kontrolované zvedání nohy nahoru a dolů.

4. Bridging – Posiluje boky a zadek a zlepšuje stabilitu páteře. Lehněte si na záda, k Vašim hýždím přiložte dvě pevné podložky (např. balík cihel), zvedněte Vaše boky nahoru a dolů.

5. Spine Stretch Forward – Posiluje záda a cítíte se jako by Vám protáhli celou páteř. Sousedí běžné posazení škrtidlami na zemi, nohy mohou být mírně pokrčené. Ruce táhněte přímo přede sebe, snažte se dobře protáhnout páteř ven.

Jak často bych měl cvičit?

Ideální je cvičit minimálně 2 až 3krát týdně, abyste dosáhli viditelných výsledků. Nicméně, i 10 minut cvičení denně může pomoct ke zlepšení kondice a tvaru vašeho těla.

Je pilates vhodný pro všechny věkové skupiny?

Ano, pilates je vhodný pro všechny věkové skupiny, od teenagerů až po seniory. Nicméně, pokud máte zdravotní omezení nebo nemoc, je nutné se poradit s lékařem před zahájením cvičení.

gym

Bodyshape Pilates – Změňte svou postavu s pilates

Co je to Bodyshape Pilates?

Bodyshape Pilates, nebo také Pilates pro změnu postavy, je cvičební program, který vám pomůže zlepšit tvar vašeho těla. Tento program se zaměřuje na posílení a protažení svalů, a to zejména v oblasti břicha, zad a stehen. Můžete si zvolit variaci cvičení, které vám nejlépe vyhovuje, a podle svých cílů si vytvořit svůj vlastní tréninkový plán.

Jak funguje Bodyshape Pilates?

Cvičení Bodyshape Pilates se skládá z řady cviků, které jsou navrženy tak, aby posilovaly určité partie vašeho těla a zlepšovaly celkovou kondici. Cviky jsou pomalé a kontrolované, aby se minimalizovalo riziko zranění a zvýšila se účinnost cvičení. Důraz se klade na stabilizační svaly, jako jsou svaly břišní, hýžďové svaly a svaly zad, které jsou klíčové pro správnou polohu těla.

Jaké jsou benefity Bodyshape Pilates?

Cvičení Bodyshape Pilates pomáhá zlepšit vaši postavu, zvyšuje vaši sílu a výdrž a zlepšuje vaši celkovou pohyblivost. Také může pomoci snížit bolest zad a podpořit vaši psychickou pohodu. Bodyshape Pilates je vhodný pro všechny věkové skupiny a úrovně kondice.

Pokud vás zajímá více informací o Pilates, navštivte stránky Wikipedie. Tam najdete zajímavé informace o historii Pilates a různých typech cvičení.

fitness

5 cviků BodyShape Pilates pro štíhlé a pevné tělo:

  • 1. Příprava: ležení na zádech s rukama podél těla. Pomalé natahování nohou a zvedání ramen a hlavy od země. Opakování 10x.
  • 2. Plank: položení na předloktí a chodidla. Tvar těla od hlavy až k patám by měl být jako rovná linie. Držení pozice po dobu 30 vteřin.
  • 3. Bridge: ležení na zádech s koleny ohnutými a nohama na zemi. Pomalé zvedání boků až do vodorovné polohy. Držení pozice po dobu 10 vteřin.
  • 4. Side leg lift: položení na bok s podpěrou na předloktí a ohnutými koleny. Pomalé zvedání horní nohy a spouštění zpět. Opakování 10x na každou stranu.
  • 5. Roll up: ležení na zádech s nataženými rukama nad hlavou. Pomalé zvedání těla a natahování k rukám. Opakování 10x.

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení