Novoroční předsevzetí aneb Jak se dostat do formy

0

Nový rok je tady a s ním i celá řada předsevzetí jak zhubnout či zlepšit svojí fyzickou stránku. Většina z nás si totiž uvědomuje, že zlepšení fyzické kondice přináší v dnešní uspěchané a náročné době i tolik nutnou psychickou pohodu.

ag1

Aby bylo vaše vynaložené úsilí co nejefektivnější, neobejdete se bez správně sestaveného jídelníčku se sníženým obsahem tuku, dostatečným příjmem bílkovin, vitamínů či minerálů. Na internetu je k dispozici spousty fitness jídelníčků, nebo můžete využít služeb profesionála, který Vám sestaví jídelníček přímo na míru. Zapomínat samozřejmě nesmíte ani na tréninkové suplementy, kterých je na trhu celá řada. Na výběr máte mezi umělými doplňky s přemírou chemických prvků nebo čistě přírodními produkty. O tom která skupina doplňků je pro vaše tělo přirozenější ani nemá cenu polemizovat.

ag2

Před každým tréninkem je dobré využít nějaký předtréninkový suplement, tzv.„předtréninkáč“. Asi nejlepším přírodním “startérem” je kofein v kombinaci s Guaranou. Důvod je prostý. Tyto látky zvyšují Váš výkon a dodávají energii. Výsledkem je to, že jste nabuzení a připravení zvedat těžké váhy. Dále jsou hlavní složkou termogenních spalovačů tuků, které fungují především na principu urychlení metabolismu. Díky rychlejšímu metabolismu spalujete více kalorií, a tím se zbavujete podkožního tuku rychleji. Dávka stimulantů by se měla pohybovat okolo 200-300mg.

ag3

Účinky kofeinu a Guarany

* Pozitivně působí na uvolňování adrenalinu, který připravuje tělo na extrémní zátěž a „hecuje“ ho k větším výkonům.
* Stimulují centrální nervový systém a zlepšují koncentraci.
* Zvyšují schopnost organismu odolávat únavě při aerobní i anaerobní fyzické zátěži.
* Dle některých pozorování napomáhají (podobně jako L-karnitin) využít uložený tuk jako zdroj energie a tak šetřit zásoby glykogenu.
* Zvyšují i silovou výkonnost, uplatňují se spíše u vytrvalostních sportů.

V „předtréninkáčích“ jsou také většinou látky, známé jako „NOčka“, což jsou aminokyseliny l-arginin a l-citrulin, které zvyšují průtok krve. Významným přírodním zdrojem aminokyselin je peruánský kořen Maca, také znám jako Lepidium Meyenii nebo “peruánská viagra”. Jedná se o vzácnou rostlinu, která se pěstuje na náhorních plošinách středního Peru. Má vysoký obsah minerálních látek, především vápníku a hořčíku, dále fosforu, železa a jódu. Obsahuje také vitamín E.

ag4

Další účinky kořene Maca

* Budování svalové hmoty

* Zvýšení síly a vytrvalosti

* Zvyšuje obranyschopnost organismu

* Působí proti únavě

* Posiluje imunitní systém

* Zvyšuje sexuální libido a spermatogenezi

Všechny výše zmíněné látky naleznete ve fitness kávě Maguama. Ta obsahuje vynikající brazilskou 100% kávu arabica a samozřejmě rostliny Maca a Guarana.

ag5

Stačí si před každým tréninkem přichystat tento nápoj a vaše cvičení bude co nejefektivnější. Aby si Fitness káva Maguama zachovala vysoký obsah účinných látek, je zapotřebí kávu připravit pomocí frech pressu či jako klasickou tureckou kávu.

ag6