Cvičení, které zatočí s břišním tukem

1

Vědci zjistili, že silový trénink odbourává břišní tuk více než jiné cvičení. Sklapovačky, cviky na balance boardu, jóga zaměřená na posílení břišních svalů – toto cvičení se prý spolehlivě zaměřuje na váš pás. Praxe ovšem ukazuje, že se těmto cvikům můžete věnovat celý život, ale přesto to na vašem pasu nepůjde nějak moc vidět. Nová studie doporučuje každodenní silový trénink. Vědci z Harvardské univerzity zjistili, že muži, kteří si dávali 20 minut denního tréninku s váhami, si nabalili méně břišního tuku než muži, kteří cvičili klasické cviky.

Břišní tuk přináší mnohá zdravotní rizika

Je to tak! Čím je bříško větší, tím u vás hrozí vyšší riziko vývinu chronických onemocnění, jako je cukrovka a srdeční choroba. Trénink s váhami nám sníží obvod pasu, a pokud k silovému tréninku přidáme i aerobní cvičení, úspěšně snížíme břišní tuk a zároveň zvýšíme nebo zachováme svalovou hmotu.

Proč silový trénink vede k menšímu nabírání tuku na břiše?

Výzkumný tým se domnívá, že cvičení s váhami buduje svalovou hmotu a snižuje hladinu tuku po celém těle, což je povzbuzení pro metabolismus – a to má za následek zmenšování břišního tuku. Studie ale má svá omezení: zaměřovala se pouze na muže a na prevenci, ne na to, jak se zbavit již nabytého velkého množství břišního tuku. Zdá se, že nejlepší tréninkovou kombinací, která zajistí i hubnutí, nabírání svalů a dobrou kondici, jsou cvičení kombinující aerobní a anaerobní aktivity.

Tři hlavní principy silového tréninku

  1. Dělej komplexní pohyby

Efektivní cvičení je jen to, pokud do něho zapojíš co nejvíce svalů z co největších svalových skupin. Dělej dřepy, ale nauč se techniku dřepu.

  1. Nepoužívej stroje

Příkladně dřepy na MULTIPRESSU eliminují jakoukoliv nutnost pro tvé tělo zabývat se rovnováhou.

  1. Postupně zvyšuj obtížnost

Pokud bude tvůj trénink stále stejně těžký, tvoje tělo si na to zvykne a nebude mít důvod adaptovat se – a ty přestaneš růst.