3 kroky k velkým břišním svalům

0

Mýtus: Musíte cvičit břicho každý den

Pravda: Nejlepší způsob, jak rozvíjet břišní sílu, je cvičit břišní svaly až do vyčerpání. Musíte povolit, aby se vaše břišní svaly zotavily. Dejte jim 24-48 hodin pauzu mezi cvičením. Postupně zvyšujte intenzitu svého tréninku. Pokud to přeženete, budete cítit nadměrnou bolest. Trocha bolesti je dobrá věc – značí to, že jste partii dostatečně procvičili a svaly se stanou silnějšími.

Mýtus: Čím více sklapovaček uděláte, tím lépe.

Pravda: Děláním stovek sklapovaček si nepomůžete, protože neztratíte břišní tuk! Ztrácíte tím jenom čas. Sklapovačky skutečně udělají jen málo pro zvýšení pevnosti, jelikož se zaměřují na vytrvalost a jsou neúčinné. Sedy-lehy (ano, sedy-lehy) jsou nejlepším způsobem, jak přetížit břišní svaly a procvičení celou střední partii, ať už je děláte na podlaze nebo na gymnastickém míči (osobní favorit!).

Mýtus: Sklapovačky jsou klíčem k získání vysekaných břišních svalů

Pravda: Pokud máte vrstvu břišního tuku pokrývajícího vaše břicho, sklapovačky nebo jakékoliv jiné cvičení, když na to přijde, vám nepřinese mnoho dobrého. Mějte na paměti tyto tipy:

  • Trénujte břicho s odporem. Pokud jste začátečník, nejprve cvičte bez odporu. Jakmile zesílíte, přesuňte se do náročnějších pohybů.
  • Potřebujete kardiovaskulární cvičení, které pomáhá spalovat tuk rychleji.
  • Zbavte se tuku ve vaší stravě! Pamatujte si, že velké břišní svaly jsou tvořeny v kuchyni!