Vysněné křivky můžete mít díky liposukci i vy

0

Jen málo žen podobný problém nezná. Ať se snažíte sebevíc, stejně máte příliš široké boky, objemná stehna nebo břicho. Jsou zkrátka partie, z nichž se přebytečné centimetry prostě odmítají hnout. Vaše postava tak stále neodpovídá tomu, co si představujete. Musíte rezignovat na svou snahu získat ideální křivky? Určitě ne. Postavu přesně podle svých snů vám pomůže vytvarovat jednoduchý zákrok.

Jak funguje liposukce?

Na úvod je nutné si vymezit, o jaký druh ošetření se vlastně jedná. V první řadě můžete s žádostí o liposukci vyrazit do ordinace plastického chirurga. Nejedná se ovšem o nijak náročný zákrok, probíhá pouze v místním znecitlivění. Lékař nejprve naruší váš podkožní tuk a následně jej může odsát a zbavit vás tak jeho nadbytku. Výsledkem je úbytek objemu v oněch jmenovaných problémových partiích, na které nefunguje cvičení. Liposukce vlastně slouží k jakémusi dotvarování těla.

Pozor, k čemu ovšem určitě neslouží, to je hubnutí. Nadváhy se nejprve musíte zbavit vy sami. Navíc byste si adekvátní hmotnost určitě měli dodržet i po liposukci. Je-li vám přes dvacet, vaše tukové buňky už nebudou navyšovat svůj počet, protože ten zhruba po dvacátých narozeninách je už definitivní, nicméně zvládnou navyšovat po zbytek života svůj objem.

Faktem ovšem zůstává, že po absolvování liposukce v případě dalšího váhového přírůstku spíše naberete celkově. Nárůst objemu v jedné jediné partii už díky úbytku tukových buněk nebude tak výrazný. Výhody liposukce jsou tedy značné. Což do ordinací lékařů se žádostí o provedení tohoto zákroku přivádí stále více lidí. A to vedlo i k vyvinutí nové metody, která je mnohem šetrnější.

Jak se dá využít ultrazvuk při liposukci?

Předem je třeba říct, že využijeme-li ultrazvuk, ve své podstatě to není liposukce. Správně by se měl zákrok nazývat ultrazvuková lipolýza. Ta má na rozdíl od „opravdové“ liposukce výhodu v tom, že není invazivní. Proto je šetrná a nebolí.

Uplatňuje se zde rozdílný princip, kdy neredukujeme počty tukových buněk, ale pouze zmenšujeme jejich objem. Působením ultrazvukové energie dojde k jejich prohřátí a k emulgování tuku. Tuk potom může skrz póry vytvořené v membráně buňky odejít přes mezibuněčný prostor až do lymfatického systému. Ten se postará o jeho odbourání skrze játra. Tuku se tak vaše tělo zbaví samo, zcela přirozenou cestou.

Navíc je takový zákrok pro pacienta minimálně zatěžující. Nedoprovázejí ho nežádoucí jevy typu modřin či bolesti. Díky ultrazvuku nedochází k destrukci kůže, nervů nebo cév. Jediným účinkem tak zůstane zpevněná a vyhlazená kůže.

Co vás čeká v Altos? 

Klinika Altos Praha pro vás zajistí ošetření pomoci laserového přístroje TriActive+, který je ve světě liposukce dosud unikátem nabízejícím široké spektrum řešení. Dokáže totiž poskytnout jak i radiofrekvenční lifting, který prohřátím pokožky podněcuje novotvorbu kolagenu, tak i ultrazvukové ošetření.

Vy tak získáte konečně svoje vysněné křivky, zbavíte se nežádoucích tukových polštářů a vaše pokožka bude svěží a vypnutá. A to i v těch partiích, s nimiž je prakticky nemožné jinými způsoby pracovat, jako jsou například povolené paže.