Veľký Meder

0

Ještě se vám nepodařilo se vzpamatovat z několikatýdenní přípravy těch nejkrásnějších vánočních svátků? Slunečné dny, které by vám dobily baterky, stále v nedohlednu a vás už zimní šeď poněkud zmáhá? Dopřejte svým nervům lázně.

Dovolte si odpočívat

Daleko za nimi nemusíte. Slovensko sice nemá pověst jakožto úplně typická lázeňská oblast, ale i v zemi našich nejbližších sousedů se najdou překrásná místa jako stvořená pro odpočinek. Jedním z nich je i Thermal Corvinus Veľký Meder, město ležící na jižním Slovensku, obývané početnou maďarskou komunitou. První historická zmínka o městečku pochází už ze 13. století.

V roce 1974 pak bylo otevřeno místní termální koupaliště využívající blahodárné působení léčivých vod, které se nacházejí v původní hloubce až 1500 metrů. Ty mají příznivý vliv zejména na pohybové ústrojí a zdraví svalů i kloubů. V areálu byly zbudovány venkovní i vnitřní bazény, kde se teplota vody pohybuje okolo příjemných 36 až 38 °C. Mimo koupání nabízí četné příležitosti k dalšímu vyžití v podobě atrakcí jako tobogán, možnost zahrát si minigolf nebo po koupání jen tak relaxovat na přilehlé pláži. Postaráno o vás bude v atraktivním prostředí tříhvězdičkového hotelu.

Co nabízí okolí termálů

Aktivně nebo odpočinkově můžete pojmout zde strávený čas díky výletům do okolí. Svižná procházka vám pomůže se rozpohybovat nebo se naopak vyjdete načerpat síly do krásné přírody Podunajské roviny, která je zajímavá v zimě i v létě. Charakteristická je především četnými lužními lesy a počasí navíc poskytuje vysoký podíl slunečných dnů. Veľký Meder je proto ideálním místem pro dovolenou v průběhu celého roku.

Rovinatá krajina je navíc jasnou volbou pro vyznavače cyklistiky. Procházky v nenáročném terénu zvládnou i děti, což z této lokality činí vhodné místo pro rodinnou dovolenou. Kdo má potřebu poznávat trochu méně tradiční končiny, možná bude překvapen, že se ukrývají doslova za humny. Maďarská Budapešť nabízí mnoho dosud neobjevených krás.