SportTester – bez něj už ani ránu

0

Jste nadšeným fitnessákem, či je hubnutí a nabírání svalů váš hlavní cíl? Denně pečlivě počítáte každou pozřenou kalorii a pravidelně sportujete? Pokud jsou přesná čísla vaší vášní, jistě neprohloupíte, pořídíte-li si do své sportovní výbavy i sporttester. Tyto vychytralé hodinky jsou přesně to pravé ořechové, díky čemuž budete mít jasno ve svém každodenním výdeji energie.

Co to jsou sporttestery?

Jedná se speciální hodinky se schopností určit vaši aktuální tepovou frekvenci. Tento údaj je klíčovým faktorem pro výpočet zátěžové zóny, při které konkrétně právě vaše tělo spaluje nejvíce kalorií.

Aby přístroj mohl vaši srdeční frekvenci změřit, je obvyklá přítomnost hrudního pásu, který je součástí většiny sporttesterů. Méně časté jsou pak přístroje pouze s dotykovými plošinkami na vnitřní straně hodinkového pásku, které funkci pásu zastávají.

Z vašich osobních údajů, jakými jsou současná výška, váha, věk a z naměřené tepové frekvence hodinky následně vydedukují, kolik kalorií jste spálila po dobu svého tréningu, čímž se stává ideálním pomocníkem pro přesnou evidenci vaší snahy o spálení nadbytečných tukových zásob.

Jaké jsou funkce tohoto zařízení?

Kromě záznamu aktuální tepové frekvence můžete vaše hodinky také nastavit tak, aby vám hlídaly vámi zadanou tepovou zónu. Po dosažení této zóny, nebo naopak po překročení její hranice vás přístroj upozorní hlasitým pípáním, které pro vás bude znamením, aby jste svůj sportovní výkon navýšili, nebo naopak plynu trochu ubraly.

Veškeré údaje systém zaznamenává a vy se pak můžete pochválit za všechny ty kalorie, které jste spálila za celý týden, za měsíc, dokonce i za celý rok!

Sporttester samozřejmě také plní funkci klasických hodinek. Kromě času se z displeje dozvíte také aktuální den, měsíc a rok. Běžci i jiní jistě ocení přítomnost stopek a často i budíku.

V neposlední řadě se hodinky pro svůj líbivý sportovní desing uplatní také jako módní doplněk.

Tak co? Už máte svůj sporttester?