Proč a jak posilovat zdraví a imunitu

0

Ve zdravém těle zdravý duch – říká se. Ale co to vlastně to zdraví je? Dokonale štíhlá a tvarovaná postava? Hezké vlasy a pleť? Nebo dobře nastartovaná imunita, reagující na jakýkoliv podnět s bleskovou rychlostí? Vlastně by se dalo říct, že všechno dohromady.

Imunita je zkrátka základ

Bez ní to nejde. Jestliže nás skolí každá „rýmička“, která projde okolo, jen stěží se můžeme snažit třeba o posílení svalů či zeštíhlení postavy. V takovém okamžiku totiž proces regenerace funguje jen málo nebo dokonce vůbec ne, protože naše tělo se nesoustředí na tyto žádoucí procesy, ale jen a pouze na boj s infekcí.

Často se jako ten správný základní kámen imunity doporučuje dostatek ovoce a zeleniny. Má to však háček. Zeleninu až příliš často konzumujeme tepelně upravenou, čímž o značné množství prospěšných látek přichází. A ovoce? To se zase na náš stůl dostává podtržené a uměle dozrávané. Vitaminů tak obsahuje jen pramálo. Je tedy nezbytné vsadit na vhodné doplňky stravy, obsahující všechny minerály a vitaminy.

A další velký nepřítel? Cukr. Jeho přemíra způsobuje v těle záněty, nadváhu atd. Neznamená to však, že se kvůli němu musíte vzdát nejrůznějších chuťovek úplně. Stačí jen vsadit na zdravé mlsání třeba v podobě oříškových másel a pomazánek, na kterých si pochutnáte, aniž byste si museli cokoliv vyčítat.

S redukcí hmotnosti mohou pomoci šikovné potravinové doplňky

Nadváha nebo dokonce obezita pak samozřejmě také patří mezi velmi významné rizikové faktory snížené imunity. A co si s tím počít? Zbavte se jí. Pomůže vám počítání kalorií (energie je třeba více spálit než vydat), pravidelné cvičení a také spalovače tuků pro ženy.

Ty svým komplexním složením reflektují jeden základní fakt – ženské tělo má oproti tomu mužskému více tukových zásob a méně svalů. A právě proto se ho snaží nabudit a povzbudit v činnosti. Pomáhají si účinnými složkami. V jejich čele stojí například glukomannan (dodá žaludku pocit sytosti, ovšem s nulovým přínosem kalorií) či kajenský pepř, jenž urychluje metabolismus a pomáhá tak ještě efektivněji spalovat tuky.