Parní lázeň a její účinky na vaše zdraví

0

Výhod a účinků parní lázně využívali již staří Řekové a Římané, ale také Aztékové, Mayové, či severoameričtí indiáni. Již řecký lékař Hippokrates doporučoval parní lázeň při léčbě dýchacích potíží. A stejně jako dříve jde i nyní, v případě pobytu v parní kabině, nejen o tělesnou, ale také o duševní očistu, relaxaci a určitý rituál.

Co vše nám tedy poskytuje blahodárné klima parní lázně a proč by neměla parní kabina chybět v žádném pořádném domácím wellness?

Horká pára je zázrak!

100 % vlhkost. To je hlavní charakteristika parní lázně a odlišnost od klasické suché sauny. Teploty se v parní lázni pohybují nejčastěji od 35 – 45 °C, což je pro většinu osob příjemnější, než vysoké teploty finské sauny, kde bývá často i přes 100 °C.

A právě kombinace příjemné teploty s extrémně vysokou vlhkostí má velmi příznivý vliv na zdraví vašeho organismu.

Podobně jako v sauně dochází i v parní lázni k výraznému pocení, díky teplem otevřeným pórům kůže. Kvůli vysoké vlhkosti vzduchu se však pot neodpařuje a nedochází tak k přirozenému ochlazování organismu. Když to zjednodušíme: vlivem teploty v parní kabině se naše tělo do hloubky prohřívá.

Jak známo, každým zvýšením teploty lidského těla se zrychluje metabolismus. Zvláště ženám se tak bude líbit, že každá relaxace v parní lázni vás zbaví několika procent kilogramů, která máte navíc. Během wellness procedury v parní kabině tak kontrolovaně hubnete. A to není všechno!

V parní lázni vaše tělo spotřebovává více kyslíku a naopak vylučuje oxid uhličitý. Tím dochází ke stimulaci životních funkcí organismu. Poznáte to jednoduše tak, že po absolvování parní lázně máte skvělý pocit zotavení, jako byste byli znovuzrození.

Klima v parní lázni nemusí být stále stejné – naopak, lze ho měnit a přizpůsobit vašim potřebám a preferencím. Vlhkost lze snížit např. na 80 % a teplotu lze také upravit. To jsou pak odlišnosti od jednotlivých typů parních lázní, jako je například Caldarium, Tepidarium apod.

Chtěli byste si dopřávat relaxaci v parní lázni ve vašem domácím wellness?

Možná přemýšlíte o tom, že byste si rádi vybudovali domácí wellness. Nabízíme vám možnost nezávazné konzultace a prohlídku našeho wellness showroomu v Praze Uhříněvsi, kde si budete moci prohlédnout a vyzkoušet nejen parní lázeň, ale také sauny, vířivky a další wellness prvky.

S návrhy a stavbou promyšleného a vysoce funkčního wellness na klíč máme více než 15 let zkušeností. Zkuste nás oslovit – od relaxace ve vašem vlastním domácím wellness vás dělí už jen takto malý krůček…

www.wellness-vision.cz