Běžci, poklusem do sauny!

0

Čím vyšší teploty, tím více běžců na každé cestě. Pokud to s běháním myslíte opravdu vážně, trénujte i během odpočinku – třeba v sauně.

Vystihnout správný moment pro první nazutí běžeckých bot je složité. Zejména v případě, že s běháním teprve začínáte. Pokud poprvé vyběhnete v zimě, riskujete nachlazení nebo úraz. Běhání ve vysokých teplotách je pak pro netrénované zbytečně namáhavé.

Slunečné jarní dny jsou pro běhání jako stvořené, nezapomeňte ale, že zdravý běh se vždy skládá ze tří věcí.

Příprava, běh a regenerace

Samozřejmostí jsou dobré boty a poctivé rozcvičení. Bez něj si můžete zejména v chladnějším počasí snadno způsobit úraz, protože svaly nejsou v zimě tolik pružné. Nezapomeňte je proto pořádně rozehřát.

Young sexy blonde woman is doing stretching exercises

Délka a intenzita samotného běhu záleží čistě na vašich schopnostech a možnostech. Jestliže s běháním začínáte, nepřepínejte se. Hrozí totiž, že vás další den bude bolet celý člověk a podruhé už se k vyběhnutí nedonutíte.

Stejně jako byste neměli zapomenout na rozcvičku, nepodceňujte ani závěrečné protažení. Velmi důležitá je také regenerace a odpočinek po běhu. A právě zde přichází na řadu sauna.

Sauna běžcům prospívá

Pravidelní běžci dobře vědí, že střídání teplot v sauně zvyšuje prokrvení svalů a tím schopnost cév odvádět kyselinu mléčnou. Zbavíte se tak bolesti a navíc si báječně odpočinete.

Dýchání horkého vzduchu a zvýšená tepová frekvence je pak skvělou přípravou na běhání v letních měsících. Při pravidelných návštěvách finské sauny se navíc otužíte, což se vám bude hodit v zimě. Změny teplot vás rozhodně trápit nebudou a pravidelné prohřívání zvýší pružnost svalů.

xfit.cz_saunasystem_cz_02

Domácí sauna má své výhody

Pokud chcete do sauny chodit pravidelně a patříte mezi každodenní běžce, zvažte pořízení domácí sauny. Taková sauna vás při pravidelném používání vyjde levněji než návštěvy veřejného zařízení a navíc do ní můžete kdykoli, třeba i po nočním běhu, a v dokonalém soukromí.

Druhou možností je infrasauna do bytu. Je ideální pro každého, komu nevyhovují vysoké teploty v sauně, nebo chodí běhat ráno. Infrasauny vybavené moderními zářiči Vitae jsou roztopené už za 1 vteřinu a blahodárný vliv na zdraví mají již po 20 minutách. Při tréninzích je používají sportovci po celém světě.

xfit.cz_saunasystem_cz_03

Kvalitní sauny a infrasauny vyrábí například česká firma SaunaSystem – vyberte si z její široké nabídky od nejmenších modelů do bytu po venkovní sauny.