Kvalitní elektrické invalidní vozíky nejen pro seniory

0

V poslední době se elektrické a invalidní vozíky a také skútry stávají populární pomůckou nejen pro seniory, ale i také pro tělesně handicapované a nemohoucí osoby. Invalidní vozíky a skútry jsou výborný nástroj, který usnadní handicapované osobě pohyb na delší vzdálenosti. Zároveň také zvýší její samostatnost a schopnost se o sebe postarat. Elektrické invalidní vozíky mohou využívat tělesně postižené osoby, kteří mají dostatečně dobrou funkcí horních končetin.

K ovládání elektrického invalidního vozíku se používá kolébkový systém páček, u kterého není  potřeba vynakládat větší fyzickou sílu. Majitel vozíku získá větší samostatnost a může si sám dojet nakoupit, vydat se na návštěvu k přátelům, na výlet nebo jen na procházku do parku. Elektrické vozíky a skútry jsou vhodné i pro výlety do terénu. Některé elektrické skútry zvládnout zdolat převýšení 21 stupňů. Pokud však bydlíte ve větších městech, tak se doporučuje využít menší elektrický skútr, se kterým lze najíždět i do autobusů městské hromadné dopravy.

Jak poznat dobrý obchod k nákupu elektrického invalidního vozíku?

Ten nejlepší způsob jak si vybrat ten pravý elektrický vozík nebo skútr je ve spolupráci s prodavačem ve specializovaném obchodě, kterému poskytnete potřebné informace. Velmi důležité je znát představu uživatele o tom, co všechno by měl daný skútr nebo vozík splňovat a jaké aktivity chce s vozíkem provádět. A to nejen po uživatelské stránce, ale také po stránce technické. Současně je dobré vědět zda se bude uživatel pohybovat zcela sám nebo mu bude při nasedání / vysedání asistovat další osoba.
Při koupi invalidního vozíku je na základě poskytnutých informací doporučení užšího okruhu invalidních skútrů nebo vozíků. Vozíky by měly být vybaveny kvalitními bezúdržbovými bateriemi a obchod, kde vozík zakoupíte by měl mít zajištěný komplexní servis a kvalitní technické zázemí.

Internetový obchod Vozíkyproživot.cz

Pokud zvažujete nákup elektrického invalidního skútru nebo vozíku doporučujeme se podívat na zavedený internetový obchod www.vozikyprozivot.cz. Tato firma má kvalitní servisní a technické zázemí napříč celou Českou republikou a invalidní vozíky posílá zdarma . Při předání je zákazník vždy vyškolen o správném používání skútru. Zároveň je v obchodě vozikyprozivot.cz možné při koupi nechat vozík speciálně upravit tak, aby zcela splňoval požadavky svého nového uživatele.