Kam si dáváte mobil při sportu? Dejte si ho třeba do …

0

… super sportovního pouzdra. V pouzdru se totiž vašemu mobilu nic nestane. Že nevíte, jaké sportovní pouzdro bude nejlepší pro vás? Žádný problém. Vyzkoušeli jsme jich asi 15 a vybrali 3 nejlepší. A kdo že pouzdra testoval? Na suchu i ve vodě, v posilovně i na kole si to vzala na starost Romana z ProMobily.cz.

 

Trošku vlhko, Irenko

Pokud plánujete výlet, kde hrozí, že bude pršet, cákat voda z vodopádů nebo vyrážíte přímo na loď je řešení velmi jednoduché. Určitě zvolte voděodolné pouzdro na mobil. Tato pouzdra jsou univerzální (liší se maximálně velikostmi M, L, XL), podle velikosti vašeho mobilního telefonu. Ale jinak s nimi není žádná větší starost. Zkrátka se jedná o průhledný obal, který je opatřený kvalitní nepropustnou svorkou. Mobil vložíte do obalu, uzavřete svorkou a můžete bez obav vyrazit do vody. Výhodou je, že přes průhledné okénko voděodolných obalů jde mobilní telefon ovládat a při troše zručnosti dokážete pod vodou udělat i třeba nějakou pěknou fotku.

RESUMÉ: kde bude voda, tam určitě zvolte spolehlivá voděodolná pouzdra.

Běh, chůze, koloběžka, výlet se psem nebo babičkou

K létu patří volnost a k volnosti co nejméně zbytečností. V duchu hesla: „Jeden mobil vládne všem“, s sebou na výlet nepotřebujete vůbec nic jiného. A protože velikost mobilů někdy připomíná pořádné zavazadlo, řešíme otázku: „kam s ním“. Nejlépe na ruku (na paži) anebo kolem pasu. To jsou dvě nejoblíbenější řešení, kam během pohybu venku umístit mobilní telefon, aby co nejméně překážel a přitom byl stále při nás. Pojďme se podívat, kterou variantu více oceníte při které příležitosti.

 

  • Sportovní pouzdra na paži

Sportovní pouzdra na ruku se utahují kolem paže pomocí suchého zipu. Naučit se grif, jak pouzdro na ruku připevnit chce trošku času, ale složité to není. Prima je, že pouzdro upevněné na paži nikde nepřekáží, po chvíli si zvyknete i na jeho „tíhu“ a mobil na těle přestanete úplně vnímat. Díky vhodnému umístění (blízkost k uším) se mobil pak dá skvěle používat s drátovými i bezdrátovými bluetooth sluchátky. Jedinou nevýhodou je, že tento druh pouzdra neposkytuje více prostoru než na mobil a možná pár bankovek či jízdenek na metro.

 

  • Sportovní pouzdra kolem pasu

Sportovní pouzdra kolem pasu vypadají jako aktuálně se do módy vracející „ledvinka“. Existuje mnoho variant od minimalistických pouzder (působí spíše jako opasek), až po větší sportovní pouzdra, jejichž součástí je i místo na láhev s vodou. Tato pouzdra jsou na těle trošku více „znát“ než pouzdra na paži. Zejména při rychlé chůzi nebo běhu (a když jsme měli v pouzdru i tu zmíněnou vodu), bylo pouzdro kolem pasu cítit a trošku se pohybovalo nahoru a dolů. Na druhou stranu, asi to bylo příjemnější, než jít třeba s batohem. A hlavně: do tohoto typu pouzder si kromě mobilu bez problémů přibalíte i menší svačinku (tyčinku) a pár drobných nezbytností.

RESUMÉ: Sportovní pouzdra na mobil na ruku i paži se nám líbila moc. Díky nim jsme mohli mít na vycházce u sebe vše potřebné (což je prostě mobil J ) a současně s sebou netahat batoh, kabelku a ani jsme si nedeformovali outfit mobilem v kapse kalhot nebo kraťásků. Takže za nás: sportovní pouzdra, palec nahoru!

A které si vyberete vy?