Francouzská proteinová dieta Prodietix – recenze, zkušenosti a jídelníček

0

Prodietix recenze. S bílkovinovými alias ketodietami se v poslední době doslova roztrhl pytel. Tak proč byste si měli vybrat právě Prodietix? Oproti těm, které jsme už recenzovali, má totiž nějaké výhody – a samozřejmě i nevýhody. V tomto článku je všechny porovnáme a zjistíme, jestli bude Prodietix vyhovovat právě vám.

Velkou výhodu má tento produkt v tom, že vychází z osvědčených lékařských postupů. Jakmile se tělo přirozeným způsobem dostane do ketózy, začne spalovat svoje vlastní tuky. Nesmíte přitom samozřejmě hladovět, ale to se vám u profesionálně složených ketodiet, mezi které Prodietix samozřejmě patří, rozhodně nestane. Navíc jde o bílkovinovou dietu vyvinutou francouzskými odborníky na výživu a chuťovými specialisty. Můžete si tedy být opravdu jistí, že vám vaše každodenní hubnoucí plány budou opravdu chutnat.

Nízkokalorická a bílkovinová dieta nejsou stejné – proč si zvolit tu druhou variantu?

Nízkokalorická alias nízkoenergetická dieta vám samozřejmě hubnutí zaručí. Pokud tělu omezíte příjem tuků a cukrů, někde se tento deficit projevit musí. Ovšem problém spočívá v něčem jiném.

Zaprvé ne vždy zhubneme tam, kde chceme. Nemá-li tělo dostatek energie, jako první se „pustí“ do svalů, protože jejich zpracování je pro něj mnohem méně energeticky náročné. Navíc svaly potřebují živin více, takže pokud by měl výživový deficit trvat delší dobu, byl by problém na světě.

Zadruhé je potíž také v návratu k normálnímu jídelníčku. Jestliže se skokově vrátíte k běžnému jídlu, obávaný jo-jo efekt na sebe nechá dlouho čekat. A pozvolné běžné stravování bez odborné pomoci se realizuje jen velmi obtížně.

Zatřetí vám během klasické nízkoenergetické diety může chybět celá řada zdraví prospěšných vitamínů a minerálů. Což samozřejmě není dobré pro naši životosprávu. Můžeme se cítit unavení, bez chuti k jakékoliv činnosti, podráždění, zhorší se fungování našeho imunitního systému apod. Ovšem Prodietix jako produkt sestavený odborníky si s tímto dokáže bez problémů poradit. V každém jídle totiž svou potřebnou denní dávku vitamínů, minerálů a prospěšných enzymů najdete.

Jak vlastně Prodietix recenze funguje? Princip je vážně jednoduchý

Pokud se podíváme na bílkovinovou dietu jako takovou, zjistíme, že sacharidy jsou ze stravy téměř úplně vyloučeny ve prospěch tuků a bílkovin. Princip je jednoduchý. Zatímco sacharidy alias cukry jsou jednoduchým zdrojem energie a pokud ji tělu dodáváme, nenutí ho žádný princip hubnout, tuky a bílkoviny jsou už na strávení mnohem složitější. A neobejdou se bez pořádné porce přidané energie. Je to stejné jako s tzv. dietním potravinami – rajčatová dieta, ananasová dieta – pamatujete?

I ony pracují s tím, že více kalorií spotřebujete právě na trávení těchto potravin, než kolik z nich poté získáte. Ovšem jíst celý týden, nebo dokonce déle jen takto jednostranně zaměřená jídla, bývá už po pár dnech značně protivné a rozhodně nebudeme mít chuť vracet se k běžné stravě postupně A jsme zase u jo-jo efektu.

Prodietix zkušenosti – dostatek energie svaly chrání

A jak onomu „požírání“ svalů a dalším negativům předejít? Právě vysokým obsahem bílkovin ve stravě. A nepředstavujte si pod tímto pojmem jenom maso. Díky světě fitness dnes můžeme získat hodnotné bílkoviny prakticky odkudkoliv. Existuje tak třeba syrovátkový, hrachový nebo třeba sójový protein. Má-li tělo ke zpracování dostatek bílkovin, nezabývá se pak takový podružnými činnostmi, jako je degradace svalů apod.

Svaly se neustále obnovují, takže velice rychle přijde řada i na tuky. Tělo se dostane do stavu tzv. ketózy. Ten je pojmenován podle látek, které vznikají degradací bílkovin – tzv. ketolátek. Lze je již po několika dnech detekovat v dechu nebo v moči.

Aby však opravdu došlo ke ketóze, je nutné neustále zdroj sacharidů omezovat na minimum. A to je v domácích podmínkách skoro nemožné. Vždyť and jejich povolenou hranici vás může dostat třeba i kousek červené papriky! A jakmile ketodietu porušíte, potrvá zase 2-3 dny, než se ketóza obnoví, svaly nejsou chráněny, nehubnete apod. Jakmile k tomu dojde, stává se z ketodiety ona obyčejná nízkokalorická se všemi negativy. A to je rozhodně stav, kterému je záhodno předejít.

Prodietix recenze – jak je to jednotlivými fázemi v případě diety Prodietix?

Nemusíte se spoléhat na vlastní rozum, studovat složité energetické a kalorické tabulky a přemýšlet, co si uvaříte. To je asi nejdůležitější, protože málokdo má dnes na něco podobného čas. Navíc si sami můžete vybrat, kolik kilogramů chcete zhubnout a podle toho si vybrat svůj ideální stravovací režim.

Prodietix recenze nabídne hned čtyři stravovací plány, rozdělené podle toho, jaké váhy se chcete zbavit. Každý z nich má tři fáze, jejich délka je podřízená právě vašemu cíli. Takže zatímco u prvního dietního plánu trvá první fáze jeden týden, u nejvyššího stupně hubnutí pak rovnou týdny čtyři.

Náš tip: Prodietix bere v úvahu také rozdílné nutriční požadavky žen a mužů. Nepracuje s jedním univerzálním plánem. Naopak – dělí je na plány Z (ženy) a M (muži).

A co jsou to vlastně jednotlivé fáze a jak vypadají?

 1. fázi bychom také mohli nazvat fázi redukce váhy. Tělo při ní totiž tak trochu šokujete radikálním omezením přísunu sacharidů. Díky tomu se už po několika dnech nastartuje ona výše zmiňovaná ketóza a s ní i ona kýžená redukce tukové tkáně a hubnutí. Během 1. fáze budete jíst pět bílkovinových Prodietix jídel denně. Vybrat si můžete z mnoha druhů – koktejlů, smoothie, kaší, polévek apod. navíc si můžete do jídelníčku zařadit i tzv. povolenou zeleninu (její seznam najdete vždy přibalen), nejrůznější bylinky, koření apod. Právě během první fáze shodíte většinu tukových zásob, které vám překážejí. Právě proto má u jednotlivých stravovacích plánů odlišnou délku.
 2. fáze je také fázi stabilizační. Začíná pozvolná návrat k vašemu běžnému jídelníčku. Jídla Prodietix konzumujte už pouze 4x denně a v jednom případě nahradíte např. oběd nebo večeři svým vlastním. Internetové stránky diety Prodietix jsou doslova plné zajímavých a chutných receptů, jimiž se můžete bez obav inspirovat. Spalování tuků nadále pokračuje, byť mnohdy o něco pomalejším tempem.
 3. fáze je fází fixační. Jinými slovy – snažíte se získané návyky udržet a přecházíte stále více k běžnému jídelníčku. Poměr jídel je nyní 3:2 pro Prodietix. Kromě masa je už povolen např. i tvaroh, tofu a ve velmi malém množství sacharidové přílohy (např. luštěniny, celozrnná rýže atd.). Ve stavu ketózy se tedy již nenacházíte, přesto může ručička na váze ještě o nějaký ten kilogram klesnout. Je důležité dodržet i tuto fázi, jedině tak se totiž můžete vyhnout nechtěnému jo-jo efektu.

Prodietix recepty aneb jak vypadá váš jídelníček

Nabídka produktů Prodietix je opravdu bohatá. Navíc lze ty nejoblíbenější zakoupit v podobě oblíbených slevových balíčků.

Výhodné balíčky ve slevě

A co tedy budete jíst? Nejdříve se podíváme na tzv. povolenou zeleninu. Pro přehlednost jsme ji vypsali do této tabulky:

Druh zeleniny: Příklady:
Listová zelenina: špenát

mangold

čekanka

zelí

kapusta

salát

Plodová zelenina: okurka

lilek

cuketa

patison

tuřín

Bulvová zelenina: ředkvičky

ředkev

celer (řapíkatý i bulva)

fenykl

Košťálová zelenina: brokolice

květák

Ostatní: fazolové lusky

čerstvé houby

chřest

řeřicha

artyčok

všechny bylinky

sušená cibule

sušený česnek

A co si můžete dát? Vzhledem k tomu Jak pestré menu se před vámi otevírá, může váš první den s Prodietix vypadat třeba takto:

Snídaně: Prodietix krém s příchutí créme brullé

Dopolední svačina: Prodietix krekry a salát z čínského zelí s octovou zálivkou

Oběd: Prodietix žampionová polévka s koprem a vaječným bílkem alá Kulajda

Odpolední svačina: Prodietix studený nápoj s příchutí exotického ovoce

Večeře: Prodietix šťouchané brambory a brokolicové karbanátky

Rozhodně se tedy nemusíte omezovat jen na koktejly, kaše nebo polévky. Váš jídelníček bude mnohem pestřejší. A nechybí ani množství variant, které si můžete vzít s sebou do práce. Vždyť naprostá většina receptů Prodietix potřebuje ke své přípravě jen teplou nebo studenou vodu, nic víc. Mizí tedy i časová náročnost doma připravovaného jídla, s nímž podobně diety často počítají.

 Pokud o dietě uvažujete podívejte se na naše velké porovnání diet

Mojí kamarádce dieta Prodietix nefungovala- jak je to možné?

I když je Prodietix na trhu opravdu řadu let a za tu dobu si už nasbíral tisíce spokojených příznivců, najdou se samozřejmě i výjimky. Někteří lidé nemohou dovést zmíněný program do konce kvůli svým zdravotním potížím. Například osoby, trpící cukrovkou, se mohou velmi rychle dostat do stavu nebezpečné ketoacidózy. A ketodieta není vhodná ani pro ty, kteří trpí onemocněním ledvin.

Mnohem častěji se však na neúspěchu dodržované diety podílejí nejrůznější mýty. Mnoho diet totiž umožňuje svým strávníkům nejrůznější úlevy. Už se ovšem zapomínají dodávat, jak negativní dopad může tento proces na výsledky diety mít. A jaké mýty se okolo bílkovinových diet ala Prodietix objevují nejčastěji?

Trocha pečiva neuškodí.

Neumíte si svůj začátek dne představit bez rohlíku? Máte dojem, že snídaně má být nejdůležitějším začátkem dne a že vám jednoduše nějaký koktejl nebo smoothie nemůže stačit? Nenechte se oklamat vnějším objemem, důležitá je výživová hodnota a tu mají jídla Prodietix opravdu vysokou. Navíc jen obyčejný tukových rohlík obsahuje přibližně 25 gramů sacharidů – a právě ony způsobí, že se u vás ketóza nerozběhne, případně se okamžitě zastaví. A z tolik kýženého úbytku tuků nebude nic.

Pět jídel denně je na mě moc.

Cítíte se sytí, takže byste si nejradši celou dietu zredukovali jen na snídani, oběd a večeři? Pak ovšem přijdete o onen ochranný prvek, díky němuž se dieta vašich svalů ani nedotkne A to by byla rozhodně škoda. Lepší je tedy si jednotlivá jídla naplánovat tak, abyste se s podobu situací potýkat nemuseli.

Náš tip: Více si o úloze vysokého přísunu proteinů během zdravé diety můžete přečíst ve studii: Effects of a high-protein ketogenic diet on hunger, appetite, and weight loss in obese men feeding ad libitum.

Alkohol přece není jídlo.

Možná byste se divili, až byste se podívali na to, kolik sacharidů má třeba piva nebo pořádný panák vodky. Alkohol a proteinová dieta se tedy nesnesou. Ovšem Prodietix díky svému složení povoluje od druhé fáze 2 dl vína denně. Musí ovšem jít o to kvalitní červené a suché. Jiné alkoholické nápoje jsou bohužel až do konce diety zapovězeny zcela.

Přislazování medem, agávovým sirupem apod.

Tyto ingredience jsou všeobecně považovány za zdravé, tak jak by nám mohly během redukční diety ublížit? Bohužel zvýšený obsah sacharidů je v tomto případě klíčový a nehraje až takovou roli to, v jaké podobě je dostaneme do těla. V tomto kontextu je tedy lžička medu stejně škodlivá jako lžička bílého rafinovaného cukru.

Nedostatek důležitých látek a špatná kombinace jídelníčku

U proteinové diety více než kdekoliv jinde platí vyváženost. Slaná jídla nesmí dominovat nad sladkými a naopak. Důležitá je také konzumace olivového oleje nebo jeho zdravých ekvivalentů. Pokud to dělat nebudete, připravíte se o množství prospěšných omega-3 mastných kyselin, nezbytných pro správné fungování našeho organismu.

Nezapomeňte ani na dostatečnou konzumaci zeleniny a pitný režim. Pro trávení bílkovin potřebujeme dostatek tekutin, takže pokud si nedopřejeme alespoň dva litry vody nebo jiného nápoje denně, mohou se velmi rychle dostavit bolesti hlavy a další zdravotní obtíže. Proces redukce tuků pak bude rovněž omezen.

 Pokud o dietě uvažujete podívejte se na naše velké porovnání diet

Prodietix cena a kde koupit

V posledních letech je francouzská ketodieta Prodietix velmi oblíbená a není divu, že ji díky tomu můžete potkat v nejrůznějších výživových studiích nebo fitness centrech. My však doporučujeme vždy nákup přímo od výrobce. Budete tak mít garanci nejlepších cen a výživového poradenství. Zkušené operátorky a výživové poradkyně v jednom jsou vždy schopné a ochotné vás podpořit, přidat pár dobrých nebo pomoci s výběrem produktů.

A co je ještě lepší? O tuhle pomoc nepřijdete, ani když s programem Prodietix skončíte. Pro všechny, kteří se bojí jo-jo efektu a rádi by si svou získanou postavu udrželi i nadále, je připravena zdarma služba výživového poradenství v kostce. Díky ní získáte:

 • obecná pravidla a zásady stravovacích návyků ve fázi po dietě
 • personifikovaný výpočet denních příjmů energie a potřebných živin, vytvořený na základě tělesných parametrů
 • šikovný a inspirativní vzorový jídelníček, odpovídající právě výše uvedenému výpočtu

Nikdy tak na své hubnutí i fázi po něm nebudete sami. O to se Prodietix velmi rád postará.

Prodietix recenze a zkušenosti

Pokud bychom se měli podívat na to, co si uživatelé na bílkovinové dietě Prodietix nejčastěji chválí, byla by to určitě zejména její jedinečná přirozená chuť a pestrý výběr možností. Vybírat lze totiž z opravdu pestrého množství kategorií, stačí se jen řídit doporučením pro jednotlivé fáze. A co všechno je k mání?

 • Krémy a pudinky
 • Ovesné kaše
 • Palačinky
 • Koláče
 • Teplé nápoje
 • Studené nápoje
 • Smoothies a koktejly
 • Tyčinky
 • Vafle
 • Müsli
 • Polévky
 • Omelety
 • Bramborák
 • Šťouchané brambory
 • Nugety
 • Těstoviny
 • Chléb
 • Krekry a suchary
 • Párky a klobásy
 • Pizza
 • Chipsy
 • Nutrinella
 • Proteináda
 • Sirupy

Pojďme se také podívat na to, co si o této dietě myslí její uživatelé:

Prvních čtrnáct dní bylo velkou změnou, ale výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat a kila doslova mizela pře očima. Samotnému se mi tomu ani nechtělo věřit. Postupně všichni nevěřící Tomášové z mého okolí, kteří mi už dopředu podkopávali sebevědomí, se obraceli a divili se, jak vypadám lépe a lépe. Původní plán programu je 20kg, ale ve finále jsem shodil kilogramů 30!!! Tohle bych si nedokázal představit ani v mých nejdivočejších snech.

František J., 31 let

S Prodietix dietou jsem zhubla 18 kg za 12 týdnů. Věřte mi, s touto dietou to jde snadno. Už od prvního dne jsem se cítila plná energie a hlavně jsem neměla vůbec hlad. Dietu doporučuji všem, kteří nemohou sportovat ze zdravotních důvodů, nebo se jim zkrátka nechce. 

Příprava jídel byla snadná, stačí mikrovlnka nebo šejkr nebo si jen přibalit tyčinku či suchary. Já jsem si nejvíce oblíbila ovesné kaše, kdy mě ráno nastartovaly. Prodietix dietní program mě naučil, jak se správně stravovat a dodržovat i pitný režim. Pokud jsem jela s rodinou na výlet, vše jsem si jednoduše vzala s sebou do tašky. 

Nikdy se nechci vrátit ke špatným stravovacím návykům a chci v hubnutí pokračovat. Po 12 týdnech se cítím tak báječně, že chci začít chodit pravidelně plavat a dostat váhu ještě níž. Už nyní mě v práci všichni chválí, jak mi to sluší, že je vidět, že jsem hodně zhubla. 

Mirka V., 44 let

 Pokud o dietě uvažujete podívejte se na naše velké porovnání diet

Prodietix video

Prodietix sleva

Také váháte, zda se vám vyplatí začít? Pak vás určitě potěší, že balíčky Prodietix je možné získat i se slevou. Stačí si pohlídat výhodné nabídkové akce a vrhnout se do hubnutí skutečně střemhlav! S Prodietix to prostě půjde jednoduše, zdravě a skoro samo!