3 tipy, jak rychle a efektivně zhubnout

0

Neubránili jste se a přibrali jste přes Vánoce nějaké to kilo navíc? Nezoufejte, vyzkoušejte tři osvědčené tipy, díky kterým zhubnete přebytečný tuk kdykoliv. Rychle a efektivně.

K tomu, abyste zhubli rychle a efektivně, potřebujete zpravidla tři věci: Úpravu jídelníčku, pohyb a silnou vůli. Pokud se vám podaří, nastavit si tyto tři věci od začátku hubnoucího procesu správně, uvidíte výsledky v zrcadle velmi brzy.

1) Bez zdravého jídelníčku to nepůjde

Řada lidí se při slově dieta málem osype. Omezení či úprava jídelníčku však nemusí být za trest. I diety mohou chutnat. Každý z nás má ale jiný metabolismus, proto na každého člověka může zvolená dieta působit jinak.

V poslední době se mnoha lidem osvědčila takzvaná keto dieta, která skutečně boří žebříčky v úspěšnosti. Jestli jste o ní ještě neslyšeli, mrkněte, jak funguje keto dieta. Žádné omezení by ale nemělo trvat věčně, proto je důležité věnovat své stravě pozornost i po ukončení dietního režimu. Jedině tak se vyhnete nechtěnému jojo efektu a vaše vysněná postava vám vydrží.

2) Pohybem k vysněnému tělu

Přestože některé diety vám pomohou od nadbytečných kil i bez fyzické námahy, obecně platí, že zdravé hubnutí musí obsahovat pohyb. Konkrétně pohyb aerobní, protože během něj spalujete zásoby tuku.

Mezi aerobní pohyb se řadí například jízda na kole, jízda na kolečkových bruslích, plavání a v neposlední řadě běh. Běhání představuje skvělý způsob, jak ztratit kalorie, posílit svalstvo a nasbírat čerstvý kyslík. Jak začít běhat? Inspirujte se.

3) Neztrácejte naději, cíl je blízko

Motivace, silná vůle, odříkání si. Hubnutí je hodně o psychice. Proto se snažte vždy myslet pozitivně. Chvalte se za drobné úspěchy a představujte si, jaké to bude, až dosáhnete těch velkých. Rad a tipů, které vám mohou celý proces shazování váhy usnadnit, je několik. Ty nejdůležitější najdete v přehledu Jak konečně zhubnout. Tak do toho!