Zkuste tyto cviky na posílení svalů kostry

0

Zkuste tyto cviky na posílení svalů kostry

Zdravá a posílená kostra je důležitá pro celkovou pohyblivost a zdraví těla. Existuje mnoho cviků, které mohou pomoci posílit svaly podpírající kostru a zlepšit tak funkci celého těla. Zkuste tyto cviky a uvidíte rozdíl!

 • Plank – ležte na břiše a zvedněte se na předloktí a špičky nohou. Držte tuto pozici po dobu 30-60 sekund, ať cítíte napětí v břiše a zádech.
 • Dřep – postavte se nohama šíře ramen a pomalu se s nádechem snažte se posadit do dřepu. Držte tuto pozici asi 5 sekund a s výdechem se vraťte do stoje.
 • Výpady – postavte se rovně s nohama šíře ramen a udělejte krok vpřed. S kolenem přední nohy ohnutým v úhlu 90 stupňů, se snažte dostat dolní část zadní nohy co nejblíže ke zemi. Držte pozici asi 5 sekund a poté se vraťte do stoje. Opakujte s druhou nohou.

Tyto cviky přispějí nejen k posílení svalů, ale také k lepšímu držení těla a prevenci bolesti zad. Zkuste je několikrát týdně a uvidíte, jak se vaše tělo zpevní!

fitness

Zkuste tyto cviky na posílení svalů kostry

Zkuste tyto cviky na posílení svalů kostry

Cvičení pomocí vlastní váhy těla

Pokud nemáte k dispozici žádné fitness pomůcky, můžete využít svou vlastní váhu těla jako prostředek pro trénink. Následující cviky jsou proto vhodné pro posílení svalů kostry:

 • Plank – cvik, při kterém ležíte na břiše a následně se zvednete tak, aby vás držely pouze špičky nohou a dlaňe rukou. Tento cvik posiluje zejména břišní a zádové svaly.
 • Dřepy – cvik, při kterém stojíte se širokým rozkročením, poté se spustíte dolů tak, aby téměř dotkli vašich loktů kolen a opět se zvedněte nahoru. Tento cvik posiluje ischiokrurální svaly (zadní strana stehen) a kvadriceps (přední strana stehen).
 • Kliky – cvik, při kterém ležíte na břiše a stojíte na špičkách nohou a na dlaňech rukou. Následně se zvednete nahoru a dolů. Tento cvik posiluje břišní a hrudní svaly.

Cvičení s fitness pomůckami

Pokud vlastníte nějaké fitness pomůcky, přidání do tréninku může být ještě efektivnější. Následující cviky vám mohou pomoci posílit svaly kostry:

 • Skipping – cvik, při kterém skáčete přes švihadlo. Tento cvik posiluje svaly nohou, zejména lýtkové a stehenní svaly.
 • Zadní výpady (reverse lunges) – cvik, při kterém stojíte s jednou nohou vzadu a koleno té nohy dotýká se podlahy, poté se zvednete nahoru. Tento cvik posiluje ischiokrurální svaly a kvadriceps.
 • Kettlebelly – cvik, při kterém držíte kouli zvanou kettlebell a provádíte s ní různé cviky, jako například mrtvé tahy. Tento cvik posiluje zejména dolní část zad a lýtkové svaly.

Nicméně, nezapomínejte, že k posílení svalů kostry není nutný pouze trénink, ale také vyvážená strava a dostatečný odpočinek jsou důležité kroky k budování silného těla.dieta

Zkuste tyto cviky na posílení svalů kostry


Co jsou to svaly kostry?

Svaly kostry jsou svaly, které připojují kosti a umožňují pohyb. Patří sem například svaly paží, nohou, zad nebo břicha.

Proč je důležité posilovat svaly kostry?

Posilování svalů kostry je klíčové pro udržení správného držení těla, prevenci zranění a bolestí zad. Posilování svalů kostry je dobré spojit s kardiovaskulární aktivitou, jako jsou například běh, chůze nebo jízda na kole.

Jaké jsou nejlepší cviky na posílení svalů kostry?

Zkuste například tyto cviky:

 • Plank
 • Dřepy
 • Prokluše
 • Upažování s jednoručkami

Vyberte si několik z těchto cviků a provádějte je pravidelně. Je ale důležité, aby cviky byly správně provedeny a nezatěžovaly tělo. Pokud nejste jistí, jaký cvik vybrat nebo jak ho správně provádět, obraťte se na odborníka.

gym

Kosterní svaly – klíč k lepšímu zdraví

Kosterní svaly, tedy svaly připevněné k kostem, jsou důležitou součástí lidského těla. Často se však nevěnuje dostatečná pozornost jejich posilování. Pravidelné cvičení může přinést významné zdravotní benefity, jako je posílení kostí a svalů, zlepšení metabolického procesu a prevence mnoha onemocnění.

Je důležité si uvědomit, že kosterní svaly jsou dynamické tkáně, které se neustále adaptují na fyzickou aktivitu. Proto je ideální rozmanitost cvičení, aby měly svaly dostatek podnětů pro růst a posílení. Důležitá je také správná technika provedení cviků a postupné zvyšování zátěže.

Pro posilování kosterních svalů se hodí nejrůznější cviky, jako například Kniebend nebo Bench Press. Díky pravidelnému tréninku můžete být schopni posílit své kosti a svaly a zlepšit celkovou kvalitu svého života.

Pokud chcete získat více informací o kosterních svalech a jejich cvičení, můžete si přečíst článek na Wikipedii o kosterním svalstvu.

fitness

Zkuste tyto cviky na posílení svalů kostry

 • Výpad se vzpažením
 • Dřepy s výpadem krokem
 • Stahování ramen dolů a zpět nahoru s buclatou činkou
 • Výskok do výpadu s loketním zvedáním
 • Leh na záda s naklápěcími nohama a táhnutím jednoruček přes tělo

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – trénink