Zdravější varianta cheesecakeu: Proteinový cheesecake s tvarohem a avokádem

0

Zdravější varianta cheesecakeu: Proteinový cheesecake s tvarohem a avokádem

Proteinový cheesecake s tvarohem a avokádem je nejen chutnou a osvěžující alternativou k tradičnímu cheesecakeu, ale také zdravější díky vysokému obsahu proteinů a zdravých tuků z avokáda.

fitness

Zdravější varianta cheesecakeu: Proteinový cheesecake s tvarohem a avokádem

Cheesecake patří mezi velmi oblíbené dezerty. Jeho nevýhodou však bývá vysoký obsah tuku a cukrů. Pokud ale toužíte po cheesecaku a zároveň dbáte na své zdraví, můžete vyzkoušet proteinový cheesecake s tvarohem a avokádem.

Co je to proteinový cheesecake?

Proteinový cheesecake je dezert s vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem tuku a cukru. Pro dosažení této vlastnosti se jako základ používá proteinový prášek místo mouky a sladidlo místo cukru. Výsledkem je dezert, který je příjemně sladký, lehký a zároveň s vysokým obsahem bílkovin.

Komponenty proteinového cheesecakeu s tvarohem a avokádem

Proteinový cheesecake s tvarohem a avokádem má následující složení:

 1. 150 g ovesných vloček
 2. 3 lžíce rostlinného mléka
 3. 2 lžíce medu
 4. 200 g tvarohu
 5. 2 avokáda
 6. 5 lžic proteinového prášku
 7. 1 lžička vanilkového extraktu
 8. 1 lžička citronové šťávy
 9. 1 lžička strouhané citronové kůry
 10. 3 vejce

Ovesné vločky, rostlinné mléko a med smíchejte v mixéru na těsto, které dáte do zvonku na pečení. Rozetřete do rovnoměrné vrstvy. Pečte na 180 stupňů Celsia přibližně 15 minut. Tvaroh a avokádo rozmixujte. Přidejte proteinový prášek, vanilkový extrakt, citronovou šťávu a kůru a vejce. Vše rozmixujte a nalijte na ovesný základ. Pečte na 180 stupňů Celsia po dobu přibližně 30 minut.

Výhody proteinového cheesecakeu

Proteinový cheesecake má mnoho výhod. Jeho příprava je rychlá a jednoduchá. Díky použití proteinového prášku je obsah bílkovin zvýšen, což je důležité pro člověka, jenž se snaží udržovat si svalovou hmotu nebo zvyšovat fyzickou výkonnost. Obsah tuků a cukrů je oproti tradičnímu cheesecaku snížen, což z něj dělá vhodnou variantu dezertu pro všechny, kteří chtějí udržovat svou váhu nebo snižovat zdravotní rizika související s vysokým příjmem tuků a cukrů.

Závěr

Proteinový cheesecake s tvarohem a avokádem je zdravíjší a výživnější varianta oblíbeného dezertu. Díky vysokému obsahu bílkovin, nízkému obsahu tuku a cukru je vhodný pro všechny, kteří dbají na své zdraví a zároveň chtějí ochutnat něco sladkého a chutného. Pokud se rozhodnete tento dezert vyzkoušet, přejeme vám dobrou chuť.

Další recept na vysokoproteinový cheesecake z USA


dieta

Co je to proteinový cheesecake s tvarohem a avokádem?

Proteinový cheesecake s tvarohem a avokádem je zdravější varianta slavného dezertu. Tento dezert je vyroben s použitím proteinového prášku, který dodává telu potřebné bílkoviny a snižuje obsah tuku v dezertu.

Jak se připravuje proteinový cheesecake s tvarohem a avokádem?

Proteinový cheesecake s tvarohem a avokádem je velmi jednoduchý na přípravu. Pro tuto verzi cheesecakeu budete potřebovat tvaroh, avokádo, proteinový prášek, med, kokosový olej, lískové ořechy a maliny.

Pro přípravu cheesecakeu smíchejte v mixéru tvaroh, avokádo, proteinový prášek a med, dokud není hladké. Přidejte kokosový olej a míchejte, dokud se nedostane do tvaru těsta. Rozdělte směs do pánve a zchladněte v lednici na 30 minut. Dekorujte lískovými ořechy a malinami a podávejte.

Proč bych měl zkusit proteinový cheesecake s tvarohem a avokádem?

Proteinový cheesecake s tvarohem a avokádem poskytuje uživateli zdravé alternativy k obvyklým dezertům. Avokádo dodává dezertu zdravé tuky, zatímco proteinový prášek poskytuje tělu potřebné bílkoviny. Lískové ořechy a maliny dodávají dezertu skvělou chuť a dodatečné živiny.

gym

Zdravější varianta cheesecakeu:

 • Proteinový cheesecake s tvarohem a avokádem

joga

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – Fitness recepty