Zbavte se chřipky rychleji

0

Chřipka je virové onemocnění, které je vysoce nakažlivé a velmi dobře známé po celém světě. Doprovází nás především v zimním období, nejvíce od ledna do března. Chřipka se přenáší nejčastěji vzduchem, který pochází z kašlání či kýchání infikovaných osob. Dalším velmi častým zdrojem jsou i kontaminované ruce druhé osoby. A právě proto je chřipka tak snadno přenosná.

Příznaky chřipky

Jak jsme již zmínili výše, zdrojovým původcem tohoto virového onemocnění je člověk, který je tímto virem infikovaný. „Nakažený“ člověk je pro vás hrozbou již od konce inkubační doby, která obvykle trvá 1-3 dny (ještě před samotnými příznaky chřipky). Poté je člověk nakažlivý ještě 3-5 dní. Jak jistě všichni víte, chřipka se většinou objeví z ničeho nic horečkami, zimnicí, bolestmi hlavy, svalů a kloubů. Můžete mít také přecitlivělou pokožku. Následně se začíná objevovat i malátnost a suchý kašel. Chřipka trvá většinou 2-7 dny, a to při dodržování léčby.

Prevence

Důležitou složkou prevence je samozřejmě zdravý životní styl, čímž máme na mysli aktivní pohyb, dostatečný přísun vitamínů a otužování. Dále byste měli dodržovat hygienická opatření. Sem patří časté mytí rukou, užívání jednorázových kapesníků a pravidelné větrání v místnosti. V neposlední řadě byste proti chřipce měli být očkovaní.

Léky a bylinky

Na chřipku se využívá hned několik léků. Ty však neléčí chřipku jako takovou, ale postarají se o zmírnění doprovodných příznaků. Mezi ty nejčastěji používané patří Paralen Grip nebo Coldrex. Před použitím léku byste si měli pozorně přečíst příbalový leták.

Na chřipku pomůžou také bylinky. Jedná se především o zázvor, ze kterého si můžete připravit zázvorový čaj. Pokud je na vás zázvor až moc silný, pak můžete čaj dochutit medem, hřebíčkem a citronem. Ty totiž rovněž pomáhají v boji proti chřipce. Zkusit můžete ještě česnek, o kterém je známo, že působí jako přírodní antibiotikum.

Paralen Grip chřipka a kašel

Pro boj proti chřipce se hodí také paralen, který minimálně zmírní bolest a teploty. Také u paralenu byste si měli přečíst příbalový leták: pribal.cz/paralen-grip-chripka-a-kasel-pribalovy-letak