Začínáte se cvičením? Těchto rad se držte

0

Začít se svou postavou a se svým tělem něco dělat, je rozhodně chvályhodný krok. V souvislosti s vaším organismem bude možné mluvit hned o několika pozitivech, jaký je jejich výčet a čeho dosáhnete?

  • Větší síly
  • Lepší kondice
  • Krásnější postavy

Pokud s cvičením začínáte, je dobré držet se několika dobře míněných rad, které vám pomohou.

Začněte pozvolna

Mnoho začátečníků dělá tu chybu, že se roky válení na gauči snaží dohnat během prvních dní. A to znamená výrazné přeceňování sil. Vy tuto chybu nedělejte a začnete raději pozvolna. To stejné doporučuje i magazín www.radyprovsechny.cz. Pamatujte na to, že vaše svaly jsou po dlouhé neaktivitě ochablé a nadměrné tréninkové dávky by mohly vést k problémům, jakými jsou různá svalová poranění. Ta vás mohou vyřadit i na několik týdnů z činnosti.

Mějte jasné cíle

Když začnete s pohybem a cvičením, je dobré vědět, čeho chcete dosáhnout. Je to lepší kondice? Méně tuku? Nebo snad větší síla? Podle toho upravte svůj tréninkový plán. Je rozdíl, zda chcete dát na současné lifestyle rady a dostat se lehce do formy, nebo je vaším cílem dokonale vyrýsovat své tělo. Druhou naší radou v této oblasti je fakt, že vaše cíle by měly být pokud možno reálné.

Cvičte pravidelně

Mnoho začátečníků si myslí, že když půjdou jednou týdně na několik hodin do posilovny, dělají pro své tělo to pravé. Omyl! Správným postupem je cvičit klidně méně, ale hlavně pravidelně. Navštěvujte posilovnu nebo tělocvičnu několikrát týdně, což povede k lepším výsledkům, než v případě nárazového cvičení.

Nezapomeňte regenerovat

Svaly si po námaze potřebují odpočinout. V první řadě je třeba dodat jim všechny potřebné látky, které jim pomohou. Dále je vhodné eliminovat bolesti svalů. V tom může pomoci jednoduchá věc. Tou je odpočinek. Díky němu zregenerují přirozenou cestou a vaše tělo bude v budoucnu opět připraveno podat perfektní výkon.