Za vodními sporty i suchozemskými do Chorvatska

0

Máte rádi pohyb všeho druhu a během léta byste si rádi užili co nejvíce vodních sportů? Pak určitě vyrazte na dovolenou do Chorvatska, které není finančně náročné, navíc zde můžete podniknout vodní sporty, co hrdlo ráčí.

Samozřejmě, že mimo vodních sportů můžete podnikat i turistiku, cykloturistiku a prohlídku památek. Z rekreačních vodních sportů je to například rafting, windsurfing, plachtění, motorové čluny a vodní skútry, kajak a kanoe, vodní lyžování, wakeboarding, potápění, rybolov a sportovní rybolov.

Spoustu zábavy najdete však i na souši. Volejbal, házená, plážový fotbal, horská turistika, cykloturistika, paragliding a další. Stačí se zaměřit na last minute Chorvatsko a koupit tak za mnohem nižší cenu pobyt v Chorvatsku. Téměř na všech místech Chorvatska se nachází určité sportovní využití. Pokud však hledáte něco konkrétního, pomůžeme vám s výběrem

Windsurfing

Nejlepšími místy pro tento typ letní zábavy jsou na Bol na ostrově Brašči, Palješac, Preluk, Punat a Baška na ostrově Krku, Premantura, Sveta Marina.

Rafting

Slavný kaňon řeky Tara je vyhledávaný nejen pro svou krásu, ale i pro ideální podmínky raftingu. Ke sjezdu nabízí hned několik stupňů obtížnosti a je možné absolvovat několik tras. Většinou se startuje u mostu Duverdica.

Motorové čluny a vodní skútry

Půjčovny najdete na hodně místech jadranského pobřeží. Najmout si (vypůjčit) je můžete k projížďkám i okružním plavbám.

Kanoe a kajak

Pokud vás láká tento druh vodního sportu, pak doporučujeme z Dubrovníka na Mlejt (mezi Brijunskými a Kornatskými ostrovy).

Tip – Kde vybrat kvalitní paddleboard

Vodní lyže

Tento typ vodní atrakce má na Jadranu dvě možnosti provozování. Buď klasická varianta tažení za člunem anebo levnější varianta pomocí vodního vleku. Tuto zábavu si užijete například v Bečiči.

Plachtění

Tento typ zábavy je možné provádět podél celého pobřeží Jadranu. Jestliže nemáte vlastní loď, můžete si ji půjčit. Nejideálnější povětrností podmínky jsou v oblasti Boky Kotorské.

Než si tedy zařídíte ubytování v Chorvatsku, zjistěte, jaké druhy sportu a zábavy se na daném místě nachází. Díky tomu můžete prožít léto plné dobrodružství, které si budete pamatovat již celý život.