Vyzkoušejte tyto cviky pro efektivní posílení šikmých svalů břišních

0Cviky pro posílení břišních svalů

Vyzkoušejte tyto cviky pro efektivní posílení šikmých svalů břišních

Chcete-li získat pevné a silné břišní svaly, je důležité cvičit nejen přímé, ale také šikmé svaly. Tímto způsobem zajistíte celkově vyvážený a estetický vzhled břišní partie. Níže najdete několik cviků, které vám pomohou posílit šikmé svaly břišní.

fitness


Cviky pro posílení šikmých svalů břišních

Vyzkoušejte tyto cviky pro efektivní posílení šikmých svalů břišních

Šikmé svaly břišní jsou důležité pro správnou funkci páteře a stabilizaci těla. Kromě toho také podporují správnou polohu pánevní kosti a pomáhají při pohybu. Pro jejich posílení existuje několik cviků, které můžete zařadit do svého tréninkového plánu.

Cvik 1: Dřep s twistem

Tento cvik posiluje šikmé svaly břišní a současně zapojuje i svaly nohou a zad. Postavte se do výchozí polohy dřepu a držte kettlebell nebo činku před tělem. Během dřepu se otočte doprava a potom doprava a opakujte. Tento cvik opakujte 10-15 krát na každou stranu.

Cvik 2: Boční plank

Lehněte si na bok a opřete se o loket a strany nohou. Tělo by mělo tvořit rovnou čáru od hlavy až po paty. Držte tuto pozici co nejdéle, ideálně 30-60 sekund, potom se přetočte na druhý bok a opakujte cvik.

Cvik 3: Drepy na jedné noze s dopadem

Postavte se s jednou nohou dopředu a jednou nohou vzadu. Spusťte se dolů do dřepu a dopadněte rukama k zemi. Potom se vraťte do výchozí polohy a opakujte cvik na druhou stranu. Tento cvik posiluje nejen šikmé svaly břišní, ale také svaly nohou a zad.

Pokud se vám tyto cviky zdají příliš obtížné, začněte s menšími opakováními a postupně zvyšujte náročnost. Pravidelný trénink vám pomůže posílit šikmé svaly břišní a zlepšit stabilitu těla.

Pro další informace o cvicích pro posílení šikmých svalů břišních, navštivte Healthline.dieta
Často kladené otázky

Vyzkoušejte tyto cviky pro efektivní posílení šikmých svalů břišních

1. Otočené zkracovačky

Tento cvik je skvělý pro posílení šikmých svalů břišních. Lehněte si na záda, ohněte si nohy v kolenou a položte je na zem. Pak zvedněte horní část těla a pokuste se dotknout pravého lokte levým kolenem a naopak. Opakujte 15-20krát na každou stranu.

2. Boční plank

Tento cvik je účinný pro posílení šikmých svalů břišních a zlepšení stability. Lehněte si na bok a podpořte se loktem a stranou nohy. Tělo by mělo tvořit rovnou linii od hlavy až k patě. Držte tuto pozici po dobu 30-60 sekund a poté opakujte na druhé straně.


gym

Expertní názor na šikmý sval břišní – svaly a cvičení

Šikmý sval břišní je klíčovým svalovým svazkem, který hraje důležitou roli při posilování a stabilizaci páteře. Efektivní cvičení zaměřená na tento svalový komplex jsou nezbytná pro správnou funkci břišního pletence a snižování rizika zranění. Cvičení, která izolují šikmé svaly břišní a zahrnují rotaci trupu, jsou obzvláště účinná při posilování tohoto svalového svazku.

Pro více informací o šikmém svalu břišní navštivte Wikipedii.

fitness

Vyzkoušejte tyto cviky pro efektivní posílení šikmých svalů břišních:

  • Plank s otáčením boků
  • Russian twist s medicinballem
  • Naklánění trupu na lavici

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – trénink