Vyšpulené stehna a vysportované hýždě: cviky, které vám to umožní

0

Vyšpulené stehna a vysportované hýždě: cviky, které vám to umožní

Vyšpulené stehna a vysportované hýždě jsou snem mnoha žen i mužů. Pokud se i vy chcete dostat do formy a chtěli byste posílit a zformovat tuto část těla, zde jsou pro vás nejlepší cviky, které vám pomohou.

Krok: Tento cvik je skvělý na posílení svalů stehen a hýždí. Postavte se nohama do šířky boků a udělejte krok dopředu s jednou nohou. Poté se pomalu vraťte zpět na výchozí pozici a zopakujte cvik s druhou nohou. Dbejte na to, aby váš střed těžkosti byl vždy nad středem nohou, abyste neztráceli rovnováhu.

Výpady: Další skvělý cvik na posílení svalů stehen a hýždí. Postavte se nohama do šířky boků a udělejte krok s jednou nohou dozadu. Pokrčte obě nohy v kolenou a zajistěte si, aby vaše přední koleno bylo v úhlu 90 stupňů. Poté se vraťte zpět do výchozí pozice a provedete cvik s druhou nohou. Opakujte cvik a postupně zvyšujte počet opakování.

Mrtvý tah: Tento cvik posiluje hlavně svaly zad, ale také vysportuje hýždě. Postavte se nohama do šířky boků a držte činky v předpažení před sebou. Zatáhněte břicho dovnitř a pak se narovnejte a zvedněte činky až k bedrům. Poté se pomalu vraťte zpět do výchozí pozice.

S těmito cviky můžete začít hned a během několika týdnů uvidíte pozitivní výsledky. Není ale třeba se spokojit pouze s těmito cviky – zkuste kombinovat různé druhy cvičení pro co nejefektivnější výsledek.

fitness
Vyšpulené stehna a vysportované hýždě: cviky, které vám to umožní

Vyšpulené stehna

Máte pocit, že vaše stehna nejsou dostatečně vyšpulená? Může za to nedostatečné cvičení. Existuje mnoho cviků, které vám pomohou dosáhnout tohoto cíle. Následující cviky jsou vynikající pro posílení vašich stehenních svalů a zlepšení celkové podoby vašich nohou.

Výpady

Tento cvik posiluje stehenní svaly. Postavte se rovně a nohy rozkročte do šířky boků. Levou nohu posuňte vpřed tak, aby byl úhel kolene 90 stupňů a dolní část stehen šla kolmo dolů směrem k podlaze. Tuto pozici udržujte pár sekund a poté se vraťte do původní polohy. Opakujte s pravou nohou. Pokuste se udělat 3 série po 10 výpadech s každou nohou. Pokud chcete cvik ztížit, můžete držet závaží v rukou.

Mrtvé tahy s jednoručkou

Tento cvik je vynikající pro posílení hamstringu. Postavte se rovně a projektujte jednoručku přímo dolů, takže se vejde mezi vaše nohy. Sklopte se dopředu a opírejte se rukama o jednoručku. Poté se vraťte do původní polohy. Pokuste se udělat 3 série po 10 opakováních.

Zvedání nožek v sedu

Tento cvik posiluje vaše stehna. Sedněte si na židli nebo lavičku s rovnou zádí a nohama pod kotníky na zemi. Položte ruce na kolenou a pomalu zvedněte jednu nohu vzhůru, dokud noha nebude rovná s podlahou. Poté se vraťte do původní polohy a opakujte s druhou nohou. Pokuste se udělat 3 série po 10 zmrzačeních s každou nohou.

Vysportované hýždě

Spousta lidí touží po vysportovaných hýždích. Zde jsou některé cviky, které vám pomohou dosáhnout tohoto cíle.

Mrtvé tahy s jednoručkou a zvedání nohou v sedu

Oba tyto cviky jsou výborné i pro posílení hýždí. Opakujte tyto cviky s každou nohou 3 série po 10 opakování. Pro ztížení cviku můžete použít závaží.

Klekový výskok

Tento cvik je vynikající pro posílení hýždí. Stůjte rovně s nohama rozkročenýma v šířce boků. Udělejte nízký dřep a poté rychle vyskočte nahoru. Přistání by mělo být měkké a opět se vraťte do původní polohy. Opakujte tento cvik 3 série po 10 opakováních.

Natáčení kyždě vlevo a vpravo

Tento cvik je vynikající pro posílení hýždí. Lehkým kráčením natáčejte vaše hýždě vlevo a vpravo. Udělejte 3 série po 20 krocích.

Dokážete si představit, jak budou vaše nohy a hýždě vypadat po pravidelném zapojení těchto cviků do vašeho tréninkového plánu? Válíte se na pohovce a sledujete televizi, když byste mohli mít ty nejkrásnější a nejsilnější nohy? Zapojte tyto cviky do vašeho tréninkového plánu ještě dnes a dejte svým nohám to, co zaslouží!

Zdroj: 10 Exercises for Toned Legs and Butt That Aren’t Squatsdieta

Vyšpulené stehna a vysportované hýždě: cviky, které vám to umožní

Jaké cviky pomohou získat vyšpulená stehna a vysportované hýždě?

Kardio cvičení jako běh, elliptický trénink nebo spinning mohou pomoci spálení tuku v oblasti stehna a hýždí. Kromě toho mohou následující cviky posílit a formovat svaly této oblasti:

 • Dřepy
 • Výpady s činkou nebo kettlebelle
 • Hip thrusts
 • Step ups
 • Přímé nohy vleže s odrazem

Jak často bych měl cvičit?

Ideální frekvence cvičení je 3-4 krát týdně. Doporučujeme střídat cviky s posilováním celého těla, aby se zabránilo nadměrnému zatížení svalů v této oblasti.

Je třeba používat váhy?

Použití činek nebo kettlebellů může zvýšit efekt cvičení. Avšak pokud si nejste jisti, začněte s vlastní váhou nebo použijte elastické pásy, abyste si zvykli na cviky a postupně přidávali zátěž.

Jaký je nejlepší způsob, jak začít cvičit?

Začněte s malým počtem opakování a postupně zvyšujte intenzitu a četnost cvičení. Dbejte na to, aby byly cviky správně prováděny a měli správnou techniku. Pokud nejste jisti, obraťte se na profesionálního trenéra, který vám pomůže sestavit vhodný plán cvičení.

gym

Cviky na hubnutí stehen


Jak zbavit se tuku na stehnech pomocí cvičení


Většina žen se neustále snaží zhubnout na stehnech. Bohužel, hormonální změny, stres a sedavý způsob života mohou způsobit nadbytečné kilogramy a tukové polštářky na stehnech.
Ale nezoufejte! Existují různé cviky na hubnutí stehen, které mohou pomoci snížit tuk na této problematické oblasti.

Mezi nejúčinnější patří dřepy, lunges, krok, leg curls a zvedání nohou. Tyto cviky dokáží posílit svalstvo stehen, což vede ke zvýšenému spalování tuku. Důležité je ale cvičit pravidelně a postupně zvyšovat obtížnost cviků.

Další dobrý způsob, jak se zbavit tuku na stehnech, je zvýšení celkové aktivity. Běhání, jízda na kole, plavání nebo tanec jsou všechny skvělé aktivity pro spalování tuku.

Je také důležité pamatovat na zdravou stravu. Vyhýbejte se rychlému občerstvení a nezdravým potravinám. Zaměřte se na lehké, nízkokalorické jídlo jako jsou zelenina, ovoce a libové bílkoviny.

Nezapomeňte, že hubnutí na stehnech může být těžké a trvat déle než u jiných oblastí těla. Buďte trpěliví a pravidelně cvičte. Během času uvidíte výsledky!

Zajímají vás další tipy na zdravou stravu a cvičení? Podívejte se na Wikipedii, kde najdete mnoho dalších užitečných informací.

joga

Vyšpulené stehna a vysportované hýždě: cviky, které vám to umožní

 • Cvičení na rotopedu
 • Krok na šikmé lavici
 • Dřepy s jednoručkami
 • Přítahy nohou na stroji
 • Výpady s činkou
 • Břišní cviky (plank, šikmý plank, nožní stisk)
 • Crossfitové cviky (thrusters, box jumps, kettlebell swings)

Tyto cviky pomohou posílit a formovat vaše svaly a přinést vám idealizované krásné boky a stehna.

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí