Víte, co vám nabídne největší česká on-line encyklopedie?

0

Když se řekne encyklopedie, pravděpodobně si automaticky vzpomenete na „tetičku Wiki.“ Ano, Wikipedie je bezpochyby světovým leaderem v této oblasti, ovšem jako taková nabízí jen malý prostor k vylepšení. A chybí jí i jistá pružnost, jíž bychom jako uživatelé jistě ocenili.

A právě proto je tu největší česká on-line encyklopedie Multimediaexpo.cz. V čem Wikipedii doslova mílovými kroky přeskočila a na co se můžete těšit?

Když chcete vědět KDE, spolehněte se na integrované mapy

Dejme tomu, že si prohlížíte například kategorie: Sport. Zjistíte, že jste si už dlouho neslezli nějakou tu skalní stěnu, takže půjdete projít jednotlivá hesla lokalit. Zatímco na Wikipedii byste museli název vybraného místa zkopírovat a vložit do mapy mimo stránku, na Multimediaexpo.cz díky integrovaným mapám od Seznamu i Googlu okamžitě zjistíte vše, co potřebujete.

A cizí nejsou této internetové encyklopedii ani další pojmy ze světa sportu, například kulturistika či fitness. Články sem můžete psát i vy, aniž byste přispívali komusi do zahraniční kapsy. U  Multimediaexpo.cz totiž majitel i veškeré technické zázemí sídlí v ČR a odtud je také celá stránka placena

Projekt, který dosáhl opravdu úctyhodných rozměrů

Pokud se na celou encyklopedii podíváme v číslech, pak zjistíme, že v současnosti obsahuje již 310 131 článků a 412 805 multimediálních nahraných souborů. Což je mnohem víc, než jakýkoliv obdobný projekt u nás.

A nabídne i další vychytávky: například oblíbené video články, v nichž obraz bez nadsázky vydá za tisíc slov. Jde o neziskový projekt, jež však ke svému provozu potřebuje velmi výkonné servery. Nepřekvapí tedy, že jeho nezbytnou součástí je i reklama. Ta může mít mnoho podob – od „obyčejného“ PR článku či tiskové zprávy až po integrovanou diskuzní stránku a další vylepšení. Komfort pro uživatele však není nijak omezen, každá firemní prezentace je zřetelně odlišena šablonou.

Jde o opravdu jedinečný systém. Nádherně strukturovaný a obsahující to nejlepší z lidského poznání, které si můžete okamžitě dopřát v téměř neomezené míře. Nenechte se odradit tím, že celý projekt běží na systému MediaWiki (obdobně jako Wikipedie). Svým uživatelům totiž dokáže nabídnout mnohem víc.