Veganský zdravý cheesecake s kokosovým krémem a meruňkovou polevou

0

Veganský zdravý cheesecake s kokosovým krémem a meruňkovou polevou

Tento dobrý dezert je bezlepkový, veganský a plný zdravých ingrediencí jako kokosový krém a meruňková poleva. Vyzkoušejte nyní!

fitness
Veganský zdravý cheesecake s kokosovým krémem a meruňkovou polevou

Veganský cheesecake pro všechny milovníky sladkého

Pokud jste milovníkem cheesecake, ale zároveň dbáte na své zdraví a nechcete jíst věci plné umělých přísad a konzervantů, zkuste si připravit tento veganský cheesecake. Je plný zdravých a chutných surovin, které tělu dodají potřebné nutrienty a navíc nezatíží trávicí trakt. Jistě si ho zamilujete.

Suroviny

 • 200 g neslazených mandlí
 • 150 g datlového sirupu
 • 200 g neslazených kešu oříšků
 • 4 lžíce kokosového oleje
 • 80 ml kokosového mléka
 • 2 lžíce citronové šťávy
 • 2 lžičky vanilkového extraktu
 • 1 hrnek meruněk

Postup

 1. Zamrazte meruňky na 2 hodiny.
 2. Mandle namočte do vody po dobu 4 hodin. Poté je opláchněte a usušte v alobalu v troubě při 180°C po dobu 10 minut.
 3. Pokud používáte mandlovou mlýnku, nemusíte mandle pájet. Jinak musíte nejprve mandle nasekat a poté je pomalu rozmixovat v mlýnku.
 4. Vyložte dno tortové formy papírem na pečení. Na základ přidejte rozmixované ořechy a datlový sirup. Směs rovnoměrně rozetřete po dně a dále ji dejte ztuhnout do chladničky.
 5. Kešu oříšky namočte do vody na 4 hodiny. Poté je opláchněte a rozmixujte ve vysokorychlostním mixéru společně s kokosovým olejem, kokosovým mlékem, citronovou šťávou a vanilkovým extraktem.
 6. Tuto směs nalijte na základ v tortové formě a rovnoměrně rozetřete.
 7. Zmrazené meruňky rozmixujte na hmotný puding. Tuto polevu nanesete na vrchol cheesecaku a nechte ztuhnout v chladničce po dobu 2-3 hodin.
 8. Hotový cheesecake podávejte ozdobený čerstvými meruňkami a dalšími surovinami podle chuti.

Pokud chcete vyzkoušet něco jiného, můžete si přečíst tento článek z webu Washington Post s receptem na veganský cheesecake se jahodami.dieta

FAQs: Veganský zdravý cheesecake s kokosovým krémem a meruňkovou polevou

Co je veganský cheesecake?

Veganský cheesecake je alternativou klasického cheesecaku, který neobsahuje žádné živočišné produkty, jako například vejce, mléko nebo tvaroh. Na rozdíl od tradičního cheesecaku je veganský cheesecake často méně těžký a zdravější.

Jak se připravuje veganský cheesecake?

Recept na veganský cheesecake může být různý. Základem často bývají ořechy, datle a avokádo. V této konkrétní verzi se používá směs mandlí, kešu ořechů a datlí jako podklad. Následně je náplň vyrobena z kokosového krému, který se dále ochucuje meruňkovou polevou.

Jaké jsou výhody veganského cheesecaku?

Veganský cheesecake je zdravější alternativou klasického cheesecaku, protože neobsahuje žádné živočišné produkty, které mohou mít negativní vliv na zdraví. Díky použití zdravých surovin jako jsou ořechy a datle je veganský cheesecake také bohatý na živiny a vlákninu.

gym


Veganský zdravý cheesecake s kokosovým krémem a meruňkovou polevou

 • Veganský cheesecake
 • Zdravý dezert
 • Kokosový krém
 • Meruňková poleva


joga

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – Fitness recepty