V jakém spodním prádle sportovat? Výběr rozhodně nepodceňujte!

0

Rozhodli jste se, že se začnete věnovat nějakému sportu, cvičení či aktivitě, při které se pořádně zapotíte? Pak vám jistě nemusíme vysvětlovat, proč byste si měla pořídit vhodné spodní prádlo. Ještě jste to neudělala a nevíte si rady s výběrem? V tomto článku najdete několik praktických tipů, které byste si měla vzít k srdci.

Jaké zvolit kalhotky?

Začneme kalhotkami, neboť právě ty tvoří velmi důležitou část sportovního outfitu. Měly by být maximálně pohodlné a zároveň dobře sedět na těle. Preferujte funkční materiály, které dobře odvádí pot a nezradí vás ani v extrémních podmínkách. Na škodu rozhodně není antibakteriální úprava – slouží jako prevence před tvorbou plísně a zabraňuje šíření nepříjemného zápachu.

A který střih většina milovnic sportu hodnotí jako nejlepší? Velmi oblíbené jsou kalhotky s nohavičkou – připomínají pánské boxerky a na sportování jsou jako stvořené.

Dámské kalhotky s nohavičkou značky Calvin Klein

Jakou zvolit podprsenku?

Výběr dámské sportovní podprsenky je ještě o něco složitější. Podprsenka vás nesmí v žádném případě tlačit, ale přesto by vám měla perfektně sedět a bránit nežádoucímu pohybu poprsí.

Zásadním aspektem výběru je velikost. Podle statistik si s volbou velikosti neví rady dvě třetiny žen – většina z nich pak kvůli tomu pociťuje diskomfort, což se při sportování projevuje o to intenzivněji.

Na velikost své klasické podprsenky příliš nehleďte – rozměry sportovního modelu budou pravděpodobně jiné. Nezbude vám, než se důkladně změřit a řídit se tabulkami výrobců.

Důraz klaďte také na ramínka. Platí, že ženy s větším poprsím potřebuji co nejširší ramínka. Ta by v žádném případě neměla sklouzávat, a to ani při velmi prudkých pohybech.

Dámská sportovní podprsenka Calvin Klein

Na závěr jsme si nechali tip na konkrétní značku. Mezi sportovkyně se těší velmi dobrému jménu sportovní podprsenky Calvin Klein. Originál za dobrou cenu seženete například ve specializovaném e-shopu Trenyrkarna.cz.