Účinné cviky pro fakt dobrý zadek

0

Pokud vám prostě nebyly dány ideální partie, nebo jim chcete dát lepší tvar, vůbec nezoufejte. Ony hýždě jsou naštěstí velmi dobře tvárné a tvarovatelné. Díky několika velmi jednoduchým cvikům a dodržovaným pravidlům budou dokonalé. Každá žena touží po pevném pozadí a oblých bocích. Svalstvo na hýždích může zpevnit každý. Stačí 2 x týdně 15 minut cvičení. To je velká výzva! Nejde o žádnou převratnou novinku. Onen pěkný zadek si prostě musíte zasloužit. Naštěstí existuje hned několik velmi jednoduchých a vysoce efektivních cviků pro krásný zadek, které vám zaručeně pomohou.

A jsou zde zase ty squaty a dřepy

Postačí vám pouze 3 cviky, které vás dokonale zbaví tuku a dostanou vytoužený tvar a svaly na ta patřičná místa. Obyčejné squaty a dřepy jsou výborným a vysoce efektivním cvikem nejen pro zadek, ale pro procvičení celého těla. Zapojují všechny možné svalové skupiny, ale zejména jsou efektivní pro vytvarování vašich hýžďových svalů. Musíte je ale cvičit správně. Postavíte se přímo s nohama na šířku ramen, vaše chodidla budou mířit dopředu a ruce zkřížíte před sebou. Vaše hlava bude vzpřímená a záda rovná. Velice pomalu půjdete do dřepu tak, aby se při tom vaše kolena vůbec nedostala před vaše chodidla. Konečná fáze má stehna pěkně vodorovně s podlahou. Pomalu se zase budete zvedat a soustředit na zapojování nejen hýždí, ale i stehen. Ne ale celých vašich nohou. Do rukou si vezměte posilovací činky a dělejte 3 x 16 opakování, postupně můžete počet zvyšovat.

Výpady a schody

Výpady jsou vhodné pro tvarování zadku a tuto největší svalovou partii nejvíce ovlivňují vzhledově. Ze začátku je to nezvyk a časem získáte i patřičnou rovnováhu. Začnete velkým krokem dopředu, až se kolenem druhé nohy skoro dotknete země, pak přikročíte druhou nohu. To stejné opakujte v opačném pořadí a střídáte. Můžete i vykračovat jednou nohou a vracet se do výchozího postavení a pak zase vykročit druhou nohou. K tomu si vezměte své činky jednoručky a zvolte stejný počet sérií a opakování. Další super aktivitou je chůze do schodů. Opakovaně vystupujte na vyvýšenou plochu a střídejte nohy. Při kroku vzhůru se zaměřte právě na precizní zapojení nohou a zadku. Váhu těla směřujte na střed chodidla či na patu. Posilování s činkami bude mnohem efektivnější. Série a opakování jsou stejné.