Účinné cviky na zádové svaly: Pro začátečníky a pokročilé

0

Účinné cviky na zádové svaly: Pro začátečníky a pokročilé

H2 heading: Účinné cviky na zádové svaly

Pokud se chystáte posilovat své zádové svaly, nevěděli jste možná, kde začít. Nabízíme Vám tedy užitečné a účinné cviky na zádové svaly, které pomohou začátečníkům i pokročilým.

Cviky, které byste měli do svého tréninkového plánu zařadit, jsou: řadící cviky, shyby a kliky. Tyto cviky posilují a rozvíjejí zádové svaly.

Řadící cviky jsou ideální pro začátečníky, kteří si chtějí posílit svaly v oblasti ramen a zád. Tento cvik se provádí tak, že si lehnete na břicho, položíte si paže podél těla, narovnáte zápěstí a pak zvednete horní část těla s vydechnutím.

Shyby jsou náročnější cvik a jsou určeny pro pokročilé cvičence. Podporují trupovou stabilitu a pomáhají vyvinout sílu v zádových svalách. Shyby se provádějí pomocí hrazdy. Držením hrazdy úzkým úchopem se postavíte do pozice a pak musíte zvednout tělo nahoru a dolů.

Kliky jsou dalším účinným cvikem na zádové svaly. Tyto cviky mohou být provedeny buď s fitball nebo s vlastní vahou těla. Provedení cviku spočívá v tom, že se položíte na fitball nebo na podlahu a pak se pomalu zvednete nahoru, dokud nejste ve vodorovné poloze. Po krátké pauze pokračujte tím, že se vrátíte na původní pozici.

Uvedené cviky jsou vynikajícím způsobem, jak zlepšit sílu a pevnost Vašich zádových svalů, takže je vřele doporučujeme vyzkoušet. V případě, že máte jakékoli zdravotní problémy, konzultujte prosím s odborníkem, zda jsou tyto cviky pro Vás vhodné.

fitness
Účinné cviky na zádové svaly: Pro začátečníky a pokročilé

Účinné cviky na zádové svaly: Pro začátečníky a pokročilé

Zadové svaly: Proč jsou důležité?

Zadové svaly jsou velmi důležité pro udržení dobré držení těla. Pokud jsou slabé, může to vést k špatnému držení těla a bolestem zad.

Cviky pro začátečníky:

Pro začátečníky jsou vhodné jednoduché cviky, jako jsou:

 • Prkno
 • Přítahy na žerdli
 • Kliky na hrazdě

Více informací o těchto cvicích naleznete v našem článku na serveru FitDay.

Cviky pro pokročilé:

Pro pokročilé jsou vhodné náročnější cviky, jako jsou:

 • Stahování s využitím TRX pásek
 • Brusle s jednoručkami
 • Deadlift

Více informací o těchto cvicích naleznete v našem článku na serveru Bodybuilding.com.

Důležité rady pro cvičení zadových svalů:

Při cvičení zadových svalů je důležité dodržovat následující rady:

 • Nezapomínejte na správné dýchání
 • Nezvyšujte zátěž příliš rychle
 • Dávejte pozor na náhlé pohyby
 • Vyvarujte se nadměrnému namáhání hrudníku

Potrénujte své zadové svaly s výše uvedenými cviky a dodržujte všechny důležité rady pro řádné cvičení. Vaše záda vám poděkují!


dieta

Účinné cviky na zádové svaly pro začátečníky a pokročilé

Začátečnické cviky

 1. Prolézačka – zavěšení se na hrazdu a cvičení tahem na hrazdu ždímků. Tento cvik zlepšuje sílu a koordinaci zádových svalů.
 2. Prkno – položení na břicho a zvedání rukou a nohou ze země. Tento cvik posiluje záda a podporuje správnou držení těla.

Pokročilé cviky

 1. Stahování jednoruček – stojení s jednou jednoručkou v každé ruce a stahování dolů směrem k bokům. Tento cvik zvyšuje intenzitu tréninku zádových svalů.
 2. Výpadový krok s jednoručkami – stojení s jednou jednoručkou v každé ruce, následované výpadovým krokem dozadu a stahování dolů směrem k bokům. Tento cvik kombinuje cvičení nohou a zádových svalů.

Před začátkem cvičení je nutné se rozcvičit a po cvičení protáhnout. V případě bolesti nebo nejistoty ohledně cviků, je nutné vyhledat odbornou pomoc.

gym

Expertní názor: Svaly zad a účinné cvičení

Svaly zad jsou velmi důležité pro správnou držení těla a prevenci bolestí zad. Pokud hledáte způsoby, jak efektivně posilovat tyto svaly, existuje mnoho cvičení, která mohou přinést výsledky. Mezi nejúčinnější patří mimo jiné prkno, hyperextenze, horní tahy na lavičce nebo klasický výpřah.

Kromě toho byste měli věnovat pozornost celkovému rozvoji svalstva, nejen těch na zádech. Vhodné cviky pro celé tělo, jako jsou dřepy, mrtvý tah nebo shyby, vám pomohou zlepšit sílu a stabilitu celého těla, včetně zadových svalů.

Pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo si nejste jistí, které cvičení jsou pro vás nejvhodnější, neváhejte konzultovat s odborníkem na fyzioterapii.

Pro více informací o svalových skupinách a cvičení, doporučujeme navštívit stránky na této téma na Wikipedii.

Více informací o svalových skupinách a cvičení na Wikipedii

fitness

Účinné cviky na zádové svaly: Pro začátečníky a pokročilé

Spousta lidí trpí bolestí zad, což může být způsobeno oslabením zádových svalů. V následujících bodech Vám přinášíme cviky na posílení těchto svalů, vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé:

 • Prkna
 • Kliky na překážku
 • Dřepy s výpadem
 • Kliky na laně
 • Krčení ramen s jednoručkou
 • Švihadlo

Pravidelné cvičení těchto cviků může pomoci posílit zádové svaly a snížit bolest zad. Je ale důležité dávat pozor na správnou techniku cviku a případně konzultovat se cvičitelem či fyzioterapeutem.

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – trénink