Tři jednoduché cviky Pilates pro každodenní praxi

0

Tři jednoduché cviky Pilates pro každodenní praxi

Pilates je skvělou formou cvičení nejen na posílení svalů, ale také na zlepšení flexibility a koordinace. Zde jsou tři jednoduché cviky Pilates, které můžete zařadit do své každodenní praxe:

1. Roll Up – Tento cvik posiluje svaly břicha a zlepšuje flexibilitu páteře. Lehněte si na záda a natáhněte ruce nad hlavu. Pomalu se snažte zvedat horní část těla a postupně se posunout k sedu. Poté se pomalu vracejte zpět na záda.

2. Single Leg Circles – Tento cvik posiluje svaly dolní části těla a zlepšuje stabilitu pánve. Lehněte si na záda a natáhněte jednu nohu nahoru. Pomalu kružte s touto nohou ve vzduchu, poté opakujte s druhou nohou.

3. Swan Dive – Tento cvik zlepšuje sílu horní části těla a zlepšuje posturu. Lehněte si na břicho a položte si ruce vedle těla. Pomalu se snažte zvedat horní část těla a pohybovat se do protahování. Poté se pomalu vracejte zpět na břicho.

Vyzkoušejte tyto jednoduché cviky Pilates každý den pro zlepšení svého zdraví a kondice!

fitness

Tři jednoduché cviky Pilates pro každodenní praxi

Úvod

Pilates je cvičení, které se zaměřuje na práci s hloubkovou svalovou soustavou. Cílem je zlepšení stability, flexibility, koordinace, posílení hlubokých svalů břicha a páteře. Pokud máte málo času, můžete cvičit pouze tři jednoduché cviky Pilates, které jsou vhodné pro každodenní praxi.

Cviky

1. Plank (prkno)

Lehněte si na břicho, položte si lokty pod ramena a zvedněte se na špičky nohou. Dbejte na to, aby vaše tělo tvořilo přímou linii. Držte polohu 30 sekund a postupně prodlužujte čas. Pokud chcete cvik ztížit, můžete zvedat jednu nohu nebo jednu ruku a střídat je. Plank posiluje hluboké svaly břicha a zádové svaly.

2. Bridge (most)

Lehněte si na záda, pokrčte si nohy a položte si špičky nohou na zemi. Pokrčte paže a položte si je podél těla. Zvedněte boky nahoru, až se tvoří přímá linie od ramen k kolenům. Držte tuto pozici 30 sekund a postupně prodlužujte čas. Bridge posiluje hýžďové svaly, hrdelní svaly a břišní svaly.

3. Roll Up

Lehněte si na záda, roztáhněte si nohy a položte je na zemi. Natáhněte si paže nad hlavu a nadechněte se. Vydýchněte a postupně zvedejte horní část těla až si dotknete špičkami prstů nohou. Držte polohu, nadechněte se a při výdechu se pomalu vracíte do původní polohy. Roll Up posiluje břišní svaly a zádové svaly.

Závěr

Pilates je skvělý způsob, jak si udržet tělo v kondici. Pokud máte málo času, můžete se soustředit jen na tři jednoduché cviky, které jsou vhodné pro každodenní praxi. Pokud však chcete zlepšit celkovou fyzickou kondici, je dobré vyhledat kvalifikovaného lektora, který vám pomůže sestavit individuální tréninkový plán.

Odkazy

Pro další informace o Pilates doporučujeme navštívit www.shape.comdieta

Tři jednoduché cviky Pilates pro každodenní praxi

Cvičení na zlepšení držení těla

Tento cvik pomáhá s udržováním správného držení těla. Lehněte si na záda a ohněte kolena s nohama položenýma na zemi. Postupně zvedejte horní část těla nahoru z podložky, aby se vaše ramena a hlava uvolnily od země. Držte tuto polohu po dobu 5-10 sekund a pak se vraťte do výchozí polohy. Opakujte 10krát.

Cvičení na posílení břišní svaloviny

Tento cvik pomáhá s posílením břišních svalů. Lehněte si na záda s koleny ohnutými a nohama na zemi. Nádechněte se hluboko a postupně zvedejte horní část těla i s rameny a rukama nahoru směrem k nohám. Držte polohu po dobu 5-10 sekund a pak se vraťte do výchozí polohy. Opakujte 10krát.

Cvičení na uvolnění stresu a napětí

Tento cvik pomáhá uvolnit stres a napětí v těle. Sedněte si s nohama ohnutými a položenými na zemi, držte ruce na kolenou. Nádechněte se a zvedněte jednu ruku nahoru, vydechněte a opatrně se skloněte do strany směrem k druhému koleni. Držte polohu po dobu 5-10 sekund a poté se vraťte do výchozí polohy. Opakujte na druhou stranu. Několikrát opakujte na obou stranách.

gym

15 minut pilates denně – Zlepšte své zdraví a kondici

Pilates – Co to je a jak nám může pomoci

Pilates je cvičení, které se zaměřuje na posílení hlubokého svalstva a jemné pohyby s cílem zlepšit zdraví a kondici. Pilates se zaměřuje na správný dech, kontrolu pohybů a posílení svalových skupin. Díky tomu, že pilates není náročné na klouby, je vhodné pro všechny věkové kategorie.

Výhody pravidelného cvičení pilates

Pravidelné cvičení pilates může mít pro naše tělo mnoho pozitivních účinků. Pilates může pomoci zlepšit:

  • Posturu a držení těla
  • Flexibilitu a pohyblivost
  • Koordinační schopnosti
  • Svalovou sílu a výdrž
  • Dýchání a relaxaci
  • Kvalitu spánku

15 minut pilates denně

Pilates je vhodné cvičit pravidelně a ideálně každý den. Pokud nevíte, kde začít, doporučujeme začít s 15 minutami pilates denně. Cvičení pilates doma není nic složitého. Stačí si najít místo na podlaze, obléct si pohodlné oblečení a začít cvičit.

Závěr

15 minut pilates denně může mít pro naše tělo mnoho pozitivních účinků. Zlepšuje naši posturu, koordinační schopnosti, svalovou sílu a mnoho dalších. Pokud se rozhodnete začít cvičit pilates pravidelně, můžete se těšit na zlepšení zdraví a kondice. Pro více informací o pilates doporučujeme návštěvu stránky Pilates na Wikipedii.

fitness

Tři jednoduché cviky Pilates pro každodenní praxi

  • Lehké protahování páteře – postavte se rovně, zvedněte ruce nad hlavu a nadechněte se, pak pomalu vydechněte a skloňte se dopředu, rukama se snažte sahat co nejdál k podlaze, držte pozici a potom se nadechněte a zvedněte se zpátky do výchozí polohy.
  • Plank – lehněte si na břicho, položte si dlaně těsně vedle ramen a zvedněte se do pozice, kdy váš tělo tvoří rovnou linii. Držte tuto pozici po dobu 30-60 sekund, poté se uvolněte a opakujte několikrát.
  • Mrtvý brouk – lehněte si na záda, ohněte si kolena a položte chodidla na zem. Rukama si opřete hlavu a krk a potom pomalu zvedejte a snižujte dolní část zad, vždy pečlivě kontrolovat, aby byla pozice správná. Začněte s 10 opakováními a postupně navyšujte.

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení