Trapézové svaly: Anatomie, funkce a nejlepší cvičení pro jejich posílení

0

Trapézové svaly: Anatomie, funkce a nejlepší cvičení

Trapézové svaly: Anatomie, funkce a nejlepší cvičení pro jejich posílení

Trapézové svaly jsou důležitou součástí horní části těla. Jsou to velké svaly, které formují trojúhelníkový tvar a táhnou se od krku dolů k páteři a ramenům. Trapézové svaly mají klíčovou roli při pohybu ramen a krku.

Funkce trapézových svalů zahrnuje zdvihání ramen, naklánění hlavy do stran, ohýbání krku a posilování horní části zad. Je důležité správně posilovat tyto svaly, aby byla zajištěna správná ergonomie a prevence bolesti zad a krku.

Nejlepší cvičení pro posílení trapézových svalů zahrnují tahy k bradlům, výpady s jednoručkami a zvedání ramen. Je důležité cvičit s pravidelností a správnou technikou, aby byly trapézové svaly posíleny efektivně a bezpečně.


fitnessTrapézové svaly: Anatomie, funkce a nejlepší cvičení pro jejich posílení

Anatomie trapézových svalů

Trapézové svaly jsou velké svaly, které se nacházejí na zádech a krku. Jsou trojúhelníkového tvaru a zahrnují horní, střední a dolní část. Tyto svaly jsou odpovědné za pohyb a podporu horní části těla.

Funkce trapézových svalů

Trapézové svaly mají několik důležitých funkcí. Horní část trapézu podporuje zdvihání ramen a horní paže. Střední část pomáhá při stahování lopatek směrem k páteři. Dolní část trapézu je zapojena do pohybu lopatek dolů a ven od páteře.

Nejlepší cvičení pro posílení trapézových svalů

1. Shrugs

Shrugs jsou efektivní cvičení pro posílení horní části trapézu. Stačí zvedat ramena směrem k uším a držet je v této pozici po dobu několika sekund, poté spustit. Toto cvičení lze provádět s činkami nebo kettlebelly.

2. Face Pulls

Tento pohyb se provádí na stroji nebo lankách. Pomocí provazu trafičky si přitáhnete lopatky k uším. Dbejte na to, aby při pohybu trapičkou nebylo rameno do těla a lopatka byla v kýžené poloze obrácené ven.

3. Farmer’s Walk

Toto cvičení posílí horní část trapézových svalů, stejně jako ramen a předloktí. Stačí vzít činka in zkusit ujít určitou vzdálenost s činkami v rukou. Tento jednoduchý pohyb zaručeně zapojí trapézy.

Pro další cvičení zaměřená na trapézové svaly můžete navštívit muscleandfitness.com.dieta

Trapézové svaly: Anatomie, funkce a nejlepší cvičení pro jejich posílení

Anatomie trapézových svalů

Trapézové svaly jsou velké svaly nacházející se na horní části zad. Mají tvar trojúhelníku a jsou rozděleny do tří částí: horní části, střední části a dolní části.

Funkce trapézových svalů

Trapézové svaly hrají klíčovou roli při pohybu ramen a horní části zad. Pomáhají při stahování a zvedání ramen, otáčení a naklánění hlavy a krku a stabilizaci lopatek.

Nejlepší cvičení pro posílení trapézových svalů

1. Shrugs – zvedání ramen s činkou
2. Farmers walks – chůze s činkami po bocích
3. Face pulls – tahy směrem k obličeji
4. Shoulder blade retractions – zpětné tahy lopatek
5. Deadlifts – mrtvé tahy

Tyto cvičení pomohou posílit a vyvinout trapézové svaly, což přispěje k lepší stabilitě horní části těla a prevenci bolestí zad a krku.

gym

Expertní názor na cvičení trapézových svalů

Trapézové svaly jsou důležitou součástí horní části těla a jejich posílení je klíčové pro správnou posturu a pohybovou efektivitu. Cvičení zaměřené na trapézové svaly by mělo zahrnovat různé variace zdvižení ramen, shrugů a cviky s odporem. Důležité je také správné provedení cvičení a postupné zvyšování zátěže, aby se předešlo zranění.

Pro více informací o svalích a cvičení je možné se podívat na Wikipedii.

fitness

Tvézové svaly: Anatomie, funkce a nejlepší cvičení pro jejich posílení

  • Trapézové svaly jsou trojúhelníkové svaly nacházející se na zádech a krku.
  • Jejich hlavní funkcí je stabilizace a pohyb lopatek a ramen.
  • Nejlepší cvičení pro posílení trapézových svalů zahrnují zdvihání ramen, veslování a tvrdé zatahování lopatek k sobě.

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – trénink