Superpotraviny

0

Superpotraviny dávno překročily pouze rámec zdravé výživy. Jejich výhody se naučila využívat i řada „běžných“ strávníků. Proč se vyplatí je zkusit?

 

Superpotraviny nabízejí celou řadu benefitů

 

Pokud bychom se pokoušeli definovat superpotravinu, obecně bychom o ní mohli říci, že se jedná o takovou, která se vyznačuje velkým množstvím látek prospěšných pro lidské zdraví. Spadá sem proto poměrně široká škála potravin. Oblíbenou superpotravinou jsou v současné době bezesporu například chia semínka, která pocházejí z rostliny jménem šalvěj hispánská. Obsahují především omega-3 nenasycené mastné kyseliny, dále antioxidanty, vápník a vysoký podíl vlákniny. Jsou lehko stravitelná a současně pomáhají navodit pocit nasycení.

Obdobně jsou na tom také goji plody nebo lněný olej, které se vyplatí zařadit do jídelníčku tehdy, pokud potřebujete zredukovat svou hmotnost. Častým problémem navíc je, že se snížením příjmu zkonzumovaných kalorií zároveň dochází i k omezení přísunu živin. To je ale velmi rizikové pro vaše zdraví, proto je zapotřebí tělu dodat vše, co pro svoje zdárné fungování potřebuje. Superpotraviny jsou perfektním zdrojem živin a mohou posloužit jako ideální zdravá doplňková strava.

 

Příroda má léčivou moc

 

Stále více lidí se obrací zpět k přírodě nejen tehdy, když potřebuje zhubnout, případně svému tělu dodat více energie, ale také v případě, že řeší zdravotní problémy. Pak se obrací na tradiční prostředky využívané lidstvem již několik tisícovek let v podobě léčivých bylin. Lidové léčitelství vychází z empirických poznatků a využívá rostliny jakožto nejdostupnější medicínský prostředek. Což dokládají i četné středověké herbáře, v nichž se tyto poznatky třídily a shromažďovaly.

V současné době již navíc nemusíte složitě shánět prodejnu se zdravou výživou. Podobné produkty se velmi rozšířily a jsou snadno dostupné také na internetu. Jedním z takových e-shopů je i web prodejnabylin.cz, kde seženete široký sortiment produktů pro vaše zdraví. Všechny si pohodlně objednáte rovnou domů.