Rozdíl mezi domácím pilates a cvičením na posilovacích strojích

0

Rozdíl mezi domácím pilates a cvičením na posilovacích strojích

Při rozhodování mezi domácím pilates a cvičením na posilovacích strojích je důležité si uvědomit několik rozdílů. Zatímco domácí pilates vyžaduje minimální vybavení a může se praktikovat kdekoli a kdykoli, cvičení na posilovacích strojích se provádí v posilovně s poměrně drahým tréninkovým zařízením.

Domácí pilates se soustředí na práci s vlastní vahou těla a hloubkovými svaly, což vede ke zlepšení flexibility a tvaru těla. Na druhé straně, posilovací stroje se zaměřují na izolaci určitých svalových skupin a zvyšují sílu a objem svalů.

Další rozdíl mezi domácím pilates a cvičením na posilovacích strojích spočívá v tom, že pilates nabízí větší rozmanitost cviků a je vhodnější pro lidi, kteří chtějí zlepšit svůj postoj a tvar těla. Naopak cvičení na posilovacích strojích se více zaměřuje na rozvoj svalové hmoty.

Celkově je tedy důležité zvážit své cíle a preference při volbě mezi domácím pilates a cvičením na posilovacích strojích, aby bylo zajištěno efektivní cvičení pro dosažení požadovaných výsledků.

fitness

Rozdíl mezi domácím pilates a cvičením na posilovacích strojích

Co je to pilates?

Pilates je cvičení, které se zaměřuje na posilování a zjemnění svalů, zlepšení flexibility, koordinace a postavy. Cvičení na posilovacích strojích se v poslední době staly velmi populární mezi lidmi, kteří chtějí zlepšit svou postavu, ale nevědí, jak na to. Rozdíl mezi cvičením na posilovacích strojích a domácím pilates je však velký.

Posilovací stroje nejsou pro každého

Není každý vhodný pro cvičení na posilovacích strojích. Většina strojů je navržena pro lidi s určitými proporcemi těla a omezením pohybu. Pokud máte nějaký problém s klouby nebo jste v minulosti měli zranění, mohou být posilovací stroje pro vás škodlivé a mohou vést k dalším zraněním.

Pilates může být cvičeno kdekoliv

Na druhé straně je domácí pilates cvičení, které může být provedeno kdekoliv. Pokud máte prostor pro provádění matky na zemi, můžete cvičit pilates doma. Choďte na lekci pilates a naučte se správné techniky, které můžete používat kdykoliv a kdekoliv potřebujete.

Pilates se zaměřuje na celé tělo

Pilates se zaměřuje na celé tělo a cvičení pomáhá našim svalům pracovat v harmonii s naší kostrou. To znamená, že si uvědomíte slabé svaly nebo oblasti, na které byste se měli zaměřit. Pilates může pomoci zlepšit váš postoj, zmírnit bolesti hlavy a snížit riziko zranění při pohybu.

Pro většinu lidí může být domácí pilates vhodnější cvičení než cvičení na posilovacích strojích. Je to jednodušší, lze se mu přizpůsobit a můžete ho dělat kdekoliv. Pokud máte zájem o další informace o pilates, navštivte Shape.com.


dieta

Rozdíl mezi domácím pilates a cvičením na posilovacích strojích

Domácí pilates

Domácí pilatesem se rozumí provádění pilates cvičení v domácím prostředí buď s využitím specifických pomůcek jako jsou pilates ball nebo cvičební podložka, nebo bez nástrojů pouze s vlastní vahou.

Pilates se zaměřuje na posilování hlubokého svalstva a vytváření správného držení těla. Je vhodný pro všechny věkové kategorie a lze ho cvičit i s různými zdravotními omezeními.

Při domácím pilates se zaměřujeme na cviky, které posilují a protahují různé svalové skupiny a zlepšují koordinaci při současném zapojení dechu. Úprava výkonu je velmi jednoduchá, stačí měnit náročnost cviků a opakování.

Cvičení na posilovacích strojích

Cvičení na posilovacích strojích se zaměřuje na izolované posilování vybraných svalů díky využití posilovacích strojů. Tento druh cvičení především posiluje svaly přímým zatížením na posilovacím stroji, ale také má pozitivní vliv na kosterní svalovou hmotu.
Cvičení na posilovacích strojích je vhodné pro začátečníky a pokročilé sportovce a může pomoci například při rehabilitaci.

Jak již bylo zmíněno, cvičení na posilovacích strojích se zaměřuje hlavně na izolované posilování různých svalů, což se může ukázat jako omezení pro pohybové koordinace a celkový pohybový rozsah těla. Proto je důležité v kombinaci s posilováním na strojích provádět i cviky na posilování stabilizačního svalového systému těla.

gym

Domácí pilates – Vhodná alternativa k posilovnám

Domácí pilates se stává stále populárnější volbou pro lidi, kteří chtějí posílit své tělo v pohodlí domova. Tento druh posilování pomáhá zvýšit flexibilitu, sílu a vytrvalost bez nutnosti investovat do předražených členství v posilovnách.

Pilates jako účinná metoda pro formování těla

Pilates byl vytvořen Josephem Pilatesem v 20. letech minulého století jako neinvazivní způsob tréninku ovlivňující celé tělo. Pilates cvičení staví na slabých oblastech a pomáhá zlepšit svalovou koordinaci, redukovat bolesti zad a zlepšuje celkové držení těla. Různé levely, které mohou být přizpůsobeny pro každého, jsou jedním z důvodů, proč je pilates oblíbený mezi lidmi všech věkových kategorií.

Zlepšení psychické pohody

Domácí pilates není pouze účinný pro zlepšení fyzického zdraví, ale také pro zlepšení psychické pohody. Každodenní cvičení může zlepšit náladu, snížit stres a zlepšit celkovou pohodu ve vašem těle. To znamená, že pilates cvičení mohou zlepšit celkovou kvalitu vašeho života.

Závěr

Domácí pilates je skvělou alternativou k posilovnám a může vám pomoci dosáhnout vašich cílů s fyzickou kondicí a dobrým pocitem z vašeho těla. Zajímá-li vás více informací o pilates, doporučujeme návštěvu Wikipedia stránky o pilates.

fitness

Rozdíl mezi domácím pilates a cvičením na posilovacích strojích

  • Domácí pilates klade důraz na tvarování a posílení svalů pomocí vlastní hmotnosti těla.
  • Cvičení na posilovacích strojích zahrnuje použití těžkých váh a případně strojové přístroje.
  • Pilates je zaměřen na práci se správnou technikou dechu a protahování svalů.
  • Cvičení na posilovacích strojích většinou není spojeno s podobnou prací na dechu a protažení svalů.
  • Domácí pilates je vhodný pro větší rozmanitost cviků, při cvičení na strojích jsou možnosti omezenější.
  • Cvičení na posilovacích strojích může být více zatěžující pro klouby a svaly.
  • Pilates je vhodný i pro lidi s omezenou pohyblivostí, nelze však být zcela nahrazen cvičením na strojích.
  • Domácí pilates může být prováděn v pohodlí domova, cvičení na posilovacích strojích si většinou vyžaduje návštěvu fitness centra.

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení