Proč je plavání ten nejzdravější sport?

0

V poslední době lidé nedbají o své zdraví. Pokud se chtějí rychle najíst, zamíří do prvního rychlého občerstvení, které uvidí po cestě. Není se čemu divit, když neustále přibývá obézních lidí, kteří bohužel sami nevědí, co si počít s vlastním životem. Jen se cpou a cpou a cpou a teprve tehdy, kdy zjistí, že mají problémy s dýcháním nebo že se jim při spaní zastavuje dech, se rozhodnou, že s tímto problémem budou něco dělat. Mnohdy je však už pozdě, jindy ale jde ještě něco udělat a něco zachránit.

Doktoři při zdravotních problémech nejen s obezitou, ale také například při onemocnění kloubů nebo potíži s koleny doporučují plavání. Jedná se o ten nejzdravější sport vůbec. Je nejzdravější z toho důvodu, že se při něm rovnoměrně zapojují kompletně všechny naše svaly v těle. Právě proto je dobrý i při hubnutí, protože díky tomu, že rovnoměrně pracujeme každým svalem v těle, tak i rovnoměrně hubneme a spalujeme kalorie naprosto všude v našem těle. Nicméně je nutné poznamenat, že doktoři tento sport doporučují jako jediný při takových problémech. Žádný běh ani tenis, ale plavání. Je to hlavně tím, že voda nám pomáhá nadnášet nejen naše veškeré tuky při obezitě, které bychom při jiném sportu samozřejmě neunesli, ale také nám při bolavých kloubech pomáhá je nadnášet tak, že bolest necítíme, avšak stejně kolenem hýbeme a rozhýbáváme ho.

Jak se plavat nesmí?

Mimo to je plavání dobré i pro naši páteř. Je to hlavně proto, že plaveme s páteří rovně, tudíž si ji nádherně rovnáme. Je ale nutné podotknout, že mnoho lidí plave naprosto špatně. Jsou to hlavně ženy, které se bojí, aby si nenamočily své vlasy. Plavou najednou jako pes, tedy pořádně s hlavou nad vodou. Mnozí tomu říkají plavání „na dámičku“. Jenže při této poloze je plavání nebezpečné pro páteř, kterou si opravdu náramně křivíme. Pokud vám namočené vlasy tak moc vadí, nemusíte se naprosto celá ponořit. Stačí jenom, abyste plaval s hlavou ponořenou do půlky či aspoň pod nos.