Proč by měla být pilates součástí vašeho tréninkového režimu

0

Proč by měla být Pilates součástí vašeho tréninkového režimu

Pokud hledáte nový zdravý způsob cvičení, měli byste zvážit zařazení Pilatesu do svého tréninkového režimu. Pilates se zaměřuje na posilování hlubokých břišních svalů, které jsou klíčové k udržení silného jádra těla.

Další klíčovou výhodou Pilatesu je zlepšení flexibility a koordinace. Pilatesové cviky se soustředí na správnou techniku a kontrolu těla, což může pomoci snížit riziko úrazů.

Díky různým úrovním obtížnosti může Pilates vyhovovat lidem všech věkových skupin a fitness úrovní. Navíc nemusíte mít k dispozici žádné zvláštní vybavení, abyste mohli Pilates cvičit.

Takže pokud hledáte způsob, jak zlepšit své zdraví a kondici, zvažte Pilates jako součást vašeho tréninkového režimu. Vaše tělo vám za to poděkuje!

fitness
Proč by měla být pilates součástí vašeho tréninkového režimu

Proč by měla být pilates součástí vašeho tréninkového režimu

Co je Pilates

Pilates je cvičení, které zahrnuje kontrolu dechu spojenou s uvolněním a tréninkem svalů. Hlavním cílem Pilatesu je posílit a prodloužit svaly těla, zlepšit flexibilitu a koordinaci pohybů.

Výhody Pilatesu

 • Zlepšení držení těla – Pilates pomáhá posílit svaly břicha, zad a páteře, což vedle jiných výhod vede ke zlepšení vašeho držení těla.
 • Zlepšení flexibility – Pilates cvičení pomáhá posilovat svalovou hmotu, která je klíčová k udržení zdravé flexibility z těla.
 • Zlepšení dechu – Pilates využívá dechové cvičení, což přináší některé zvláštní příležitosti pro nádech a výdech, což může pomoci zlepšit vaše celkové zdraví a působí při stresu uklidňujícě.
 • Zlepšení koordinace a stability – S pomocí Pilates cvičení, vytváříte sílu těla, která vám pomáhá dosáhnout efektivní koordinace a stability.
 • Zlepšení práce s tělem – Pilates cvičení pomáhají ke správnému držení těla, popýšu vaše tělo vhodnějšími možnostmi udržování těla při výkonu jiných sportů.

Jak začít s Pilatesem

Začátečníci mohou absolvovat Pilates třídy formou s instruktorem, nebo si mohou zakoupit Pilates DVD a cvičit doma. Pokud ještě nevíte, jaké cviky by pro vás byly nejlepší, můžete vyhledat některé instruktážní videa na YouTube, nebo se poradit s profesionálem (fyzioterapeut, trenér, apod.).

Závěr

Z toho všeho vyplývá jenom jedna věc. Pilates by měl být součástí každodenního tréninkového režimu jako cvičení, které pomáhá zlepšit celkovou pohybovou pružnost, mimo jiné i odstranit stres a napětí z těla. Pokud se chcete naučit více, pročtěte si i tento článek: The New York Times – Well section.dieta

Proč by měla být pilates součástí vašeho tréninkového režimu

Jaký je hlavní benefit pilatesu?

Pilates vám pomáhá zlepšit sílu svalů, flexibilitu, stabilitu a koordinaci celého těla. Díky pravidelnému cvičení pilatesu můžete také zlepšit svou pozici a snížit riziko zranění.

Je pilates vhodný pro začátečníky?

Ano, pilates je vhodný pro všechny úrovně. Existuje mnoho modifikací cviků, takže můžete dělat pilates bez ohledu na vaši úroveň fyzické kondice. Dokonce i pokud máte potíže s pohyblivostí nebo máte nějaké zdravotní omezení, existují cviky, které můžete udělat.

Je pilates dobrým doplňkem pro jiné cvičení?

Ano, pilates může být skvělým doplňkem k jinému cvičení. Pilates se zaměřuje na svaly hlubokého kulturního systému, které jsou zodpovědné za stabilizaci těla během pohybu. Tento typ svalů může poskytnout dobrý základ pro jiné cvičení, jako je například běhání nebo posilování.

Kolikrát týdně byste měli cvičit pilates?

Ideální by bylo cvičit pilates minimálně dvakrát týdně. Avšak, jakýkoli tréninkový režim by měl být přizpůsoben vašemu životnímu stylu. Pokud jste velmi zaneprázdnění a nemůžete najít čas na pravidelné cvičení, zkuste se soustředit alespoň na několik prvků pilatesu v každodenním životě. Například se zaměřte na pozici vašeho těla během sedění nebo stání.

gym

Základy Pilates – Důležité informace pro začátečníky

Základy Pilates pro začátečníky

Pilates je celostní cvičení, které posiluje naše tělo i mysl. Jeho základem jsou cviky, které se zaměřují na správné držení těla a dýchání.

Co je to Pilates?

Pilates byl vyvinut Josephem Pilatesem na začátku 20. století. Cílem bylo posílit tělo a zlepšit jeho funkčnost pomocí specifických cviků a dýchání.

Jaké jsou základy Pilates?

 • Správné držení těla
 • Posilování a protahování svalů
 • Kontrolované dýchání
 • Koncentrace
 • Přesnost
 • Fluideita pohybu

Jak začít s Pilates?

Pokud se chystáte na svůj první Pilates trénink, vybavte se pohodlným oblečením a jděte po kvalifikovaném lektoru. Ten vám ukáže základní cviky a zkontroluje jejich správné provedení.

Pokud hledáte podrobnější informace o Pilates, navštivte Wikipedii.


fitness

Proč by měla být pilates součástí vašeho tréninkového režimu?

 • Pilates pomáhá upevnit tělo a zlepšit držení
 • Zvyšuje flexibilitu a zlepšuje pohyblivost kloubů a svalů
 • Posiluje powerhouse – jádro těla
 • Pomáhá snížit stres a úzkost
 • Může pomoci při bolesti zad a jiných svalových obtížích
 • Je vhodný pro různé úrovně fitness a věkové kategorie
 • Napomáhá lepší koordinaci a vyvážení těla
 • Může pomoci při rehabilitaci po zranění

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení