Piloxing – unikátní sportovní hit

0

Hit zvaný Piloxing obsazuje už i Českou republiku. Piloxing je cvičební metoda, která spojuje dva rozdílné sporty – pilates a box. Z obou sportů se vezme to nejlepší a vzniká elegantně výbušná kombinace, které okouzlila spoustu žen nejen v Americe.

Piloxing

Samotný Piloxing k nám dorazil z Kalifornie a není to tak dávno. Teprve v roce 2011 se u nás konaly první tréninky Piloxingu.

V únoru 2011 se u nás konaly první tréninku tohoto nového sportu. Nových cvičebních metod vzniká mnoho a velká řada z nich vzniká právě spojením dvou již existujících aktivit, právě jako piloxing. Spojení dvou druhů sportů se podle statistik stává velice oblíbeným, ale také efektivnějším a zdravějším než u běžných fitness. Z každého si totiž vybere jen to nejlepší. Piloxing k nám dorazil z Kalifornie, kde ho vytvořila všestranná sportovkyně švédského původu Viveca Jensenová.

 

Blonďatá krasavice Vieveca Jensenová si během svého života zakusila mnoho sportů různého druhu. Na vrcholné úrovni se věnovala kulturistice, dále trénovala box, balet a stala se instruktorkou pilates. Když se rozhodla využít všechny své pohybové zkušenosti, vzniknul nový fitness koncept piloxing. Chtěla posílit u žen jak kondici tělesnou, tak psychickou a také změnit postavení žen ve fitness.

 

Piloxing

Piloxing se postupně stává velice zábavným fitness sportem, ze kterého ustupuje nudný stereotyp a přináší něco nového, nevídaného. Pryč se starým aerobikem, na trůn s novými pohyby, které mají podle Vievecy Jenesnové spojovat křehkost a něžnost ženy s její nezávislostí a tvrdostí. Obrazem má prý být žena silná, statečná a nezávislá s krásnou a sexy postavou.

 

PiloxingZatímco pilates má zvyšovat pevnost a pružnost svalů bez nárůstu jejich objemu a většinou při cvičení nejsou znát větší váhové úbytky, při boxu musí být tělo absolutně zpevněné, používají se pevné a přesné údery a nohy neustále poskakují. Proto se při boxu na rozdíl od pilates znatelně zvýší tep a začnou se spalovat tuky. Piloxing je vymyšlený prostě chytře pohyby pilates protahují tělo, box spaluje tuky. Odměnou se stane hezká štíhlá zpevněná postava a ne mužsky svalnaté ruce a nohy.

 

Piloxing je jako dynamická střídavá hra. Pomalé kontrolované pohyby střídají energické silné údery. Změny probíhají pomalu a postupně, takže má člověk možnost tělo správně nasměrovat. Jako doplněk se používají půlkilové zátěže na rukou v podobě rukavic upevňovaných na suchý zip.

 

Piloxing působí jako aerobní i silový trénink současně. Některé cvičení je ladné jako při baletu, jiné energické a dravé, chvíli se cvičí i na podložce. Během piloxingu se také tancuje na výbušnou hudbu, takže některé účastnice berou trénink jako energický doping, na kterém se nažhaví i unaví současně.

A na jakých partiích tento sport pracuje? Viveca Jensen slibuje ploché a pevné bříško, zmenšení objemu stehen a hýždí a celkový štíhlejší profil, který slouží k lepšímu držení těla. Mimoto účastnice odhalí své dramatické zvýšení síly a flexibility a významné rozdíly ve své energické hladině. Žena se stane elegantní, sexy a silnou zároveň.

 

I z řad slavných si sport našel mnoho příznivců. V piloxingu si libuje například Hillary Duff, Alexis Bledl, Amanda Bynes, Karla Alatorr, Dianna Buck, Roxette Howe, Holly Frank, Pamela Martin a mnoho dalších sportovkyň a umělkyň.

 

Piloxing – Whip Ip

 

V České republice není tato nová cvičební metoda bohužel příliš rozšířená. Hodiny tohoto fitness sportu můžete navštívit v Sportcentru Na Zvonárně v Českých Budějovicích a párkrát proběhly i na několika místech v Praze. Zájemci tak musí poctivě hledat, kde toto cvičení navštívit nebo cvičit podle DVD od Vievecy Jenesnové, které je k sehnání i volně na internetu. Pokud však bude piloxing i nadále dosahovat takových úspěchů jako doposud, nemusí se toto dítě švédské sportovkyně bát, že zůstane jen v tak omezeném počtu fitnesscenter.