Pilates cviky na posílení svalů zad

0

Pilates cviky na posílení svalů zad

Pokud trpíte bolestmi zad a chcete je posílit a uvolnit napětí, mohou být Pilates cviky pro vás ideální volbou. Pilates je forma cvičení založená na kombinaci dynamických pohybů, dechových technik a koncentrace. Cviky jsou zaměřeny na posílení hlubokých svalů, což vede ke zlepšení držení těla a snížení bolesti zad.

Některé z nejúčinnějších Pilates cviků na posílení svalů zad zahrnují:

Bridge – ležíte na zádech s nohama ohnutýma kolenama a rukama u těla. Pomalu zvedněte boky až do úrovně ramen, držte pár sekund a vracejte se zpět dolů.

Swan – ležíte na břiše s rukama na zemi vedle těla a nohama přidržujete do podkovy. Pomalu se zvedněte nahoru a současně stahujte ramena k lopatkám. Tento pohyb posílí horní část zad.

Plank – ležte na břiše a postavte se na lokty a špičky, tak, aby tělo tvořilo rovnou linii. Držte tuto polohu několik vteřin a vracejte se zpět dolů.

Pilates cviky jsou skvělé pro posílení svalů zad a celkové zlepšení tělesné kondice. Pravidelné provádění těchto cviků vám pomůže uvolnit napětí a snížit bolesti zad.

fitness


Pilates cviky na posílení svalů zad

Pilates cviky na posílení svalů zad

Úvod

Pilates je metoda cvičení, která klade důraz na hloubkové svaly, zejména na svaly břicha a zad. Pokud trpíte bolestmi zad a chcete posílit svaly, měli byste vyzkoušet následující pilates cviky na posílení svalů zad.

Cviky na posílení svalů zad

1. Bird Dog

Tento cvik posiluje hlavně svaly dolní části zad a břicha. Lehněte si na čtyři a napněte svaly břicha. Zvedněte a protáhněte pravou ruku a zároveň levou nohu. Držte asi 20 sekund a poté to samé proveďte s opačnými končetinami.

2. Plank

Plank, neboli prkno, posiluje svaly celého těla, včetně svalů zad. Lehněte si na břicho, poté se opřete na předloktí a špičky nohou. Tělo by mělo být v jedné rovině. Držte aspoň 30 sekund a postupně prodlužujte dobu držení.

3. Superman

Tento cvik posiluje dolní část zad a hýždě. Lehněte si na břicho a protáhněte ruce a nohy. Zvedněte ruce i nohy zároveň a držte asi 5 sekund. Poté se vraťte do startovní pozice.

4. Bridging

Bridging posiluje hýždě a spodní části zad. Lehněte si na záda s ohnutými koleny a nohama na zemi. Pomalu zvedněte boky až do úrovně vašeho těla. Držte asi 5 sekund a polohu poté pomalu uvolněte.

Závěr

Cvičení pilatesu je účinnou metodou na posílení svalů zad a celého těla. Pravidelným cvičením těchto cviků můžete zmírnit bolesti zad a zlepšit svou držení těla.

Zdroje:

https://www.verywellfit.com/pilates-exercises-to-relieve-upper-back-pain-2704899dieta

Pilates cviky na posílení svalů zad: Často kladené otázky

Co jsou to Pilates cviky na posílení svalů zad?

Pilates cviky jsou druh aktivit, které jsou zaměřeny na posílení svalů zad pomocí různých pohybů. Tyto cviky se provádějí na podložce a jsou speciálně navrženy pro zlepšení flexibility, svalové síly a celkového držení těla.

Kolikrát týdně bych měl provádět Pilates cviky na posílení svalů zad?

Doporučuje se provádět Pilates cviky minimálně 2-3 krát týdně pro dosažení nejlepších výsledků. Pokud máte čas a chuť, můžete cvičit i častěji.

Které svaly jsou nejvíce zapojeny během Pilates cviků na posílení svalů zad?

Pilates cviky jsou zaměřeny na posílení celého zadního partií, které zahrnuje svaly jako jsou trapézy, zádové svaly a bederní svaly. Tyto svaly jsou důležité pro stabilizaci a ochranu páteře.

Je Pilates vhodný pro lidi s poraněním zad?

Pilates cviky jsou obecně šetrné pro lidi s poraněním zad. Nicméně, doporučuje se poradit s odborníkem jako je fyzioterapeut nebo lékař, aby se posoudila vaše konkrétní situace a přizpůsobily se cviky individuálně pro vás.

Mohu provádět Pilates cviky na posílení svalů zad doma?

Ano, Pilates cviky na posílení svalů zad můžete provádět doma na podložce. Můžete najít různé videa s instruktážemi na internetu, ale doporučuje se absolvovat kurz nebo se poradit s certifikovaným instruktorem Pilates.

gym

Pilates pro záda – nejlepší cviky pro prevenci bolesti

Pilates pro záda
Pokud trpíte bolestí zad, je vhodné zaměřit se na cvičení, která posilují svalstvo páteře a zároveň uvolňují napětí v kříži. Právě pro ty, kteří chtějí zlepšit své zdraví a zároveň posílit své tělo, je tu Pilates pro záda.

Základní cviky pilates pro záda

Mezi nejúčinnější cviky patří například Bridge, kdy ležíte na zádech, ohnout nohy v kolenou a zvednout ledviny. Další cvik je Cat and Cow, kdy si kleknete na všechna čtyři, postupně zatáhněte bricho nahoru a dolů a přitom dovolit hrudníku a hlavě padat dolů mezi rameny. Dále je to Roll Up, kdy ležíte na zádech, nohy jsou vystřené a zvedněte se postupně do sedu.

Je pilates správná volba pro záda?

Pilates pro záda je bezpečnou a účinnou formou cvičení pro ty, kteří trpí bolestí zad. Cílem Pilatesu je posilovat svaly celého těla, zejména páteře, ale také uvolnit svalstvo a tím rozšířit rozsah pohybu. Pilates navíc má pozitivní vliv na správnou polohu těla a celkovou stabilitu páteře.

Více informací o Pilatesu najdete na Wikipedii.

fitness

Pilates cviky na posílení svalů zad

  • Pilates je skvělou metodou pro posílení svalů zad a celého těla.
  • Cviky jsou zaměřeny na hluboké svaly, které jsou často oslabené u lidí s bolestmi v zápěstí a krční páteři.
  • Mezi nejúčinnější cviky patří plank, bridging, swan a back extension.
  • Je důležité dbát na správnou techniku provedení cviků a dýchat správně.
  • Při pravidelném cvičení Pilates můžete posílit své svaly zad a předcházet bolestem a zraněním.

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení