Omega 3 rybí olej

4

Znáte rybí olej Omega 3? Co to vlastně dělá s vašim tělem, proč je to dobré a proč si rybí olej koupit?

Není překvapující, že Omega 3 rybí olej je látka, kterou naleznete v tělech ryb. Nicméně, jíst čerstvé ryby se moc nedoporučuje. Hladiny rtuti, které převládají v téměř všech čerstvých rybách, v těchto dnech mohou být pro vaše zdraví velmi škodlivé. Společnosti avšak vyrábějí rybí olej bez rtuti – zpracováváním oleje, který se přirozeně vyskytuje v rybách. Omega 3 je druh tuku, který je nezbytný pro lidské zdraví. Omega 3 obsahuje dvě mastné kyseliny, které mají na lidské tělo velký prospěch, a jsou známé jako DHA a EPA.

Tyto mastné kyseliny jsou spojeny s pomocí a předcházením srdečních onemocnění, rakoviny a mnoha dalších nemocí. DHA je také zapotřebí v lidském mozku. Nízké hladiny DHA v mozku byly spojeny s depresí, schizofrenií, ztrátou paměti a zvýšenému riziku zasažení Alzheimerovou chorobou. Proto pravidelná a opakovaná konzumace omega-3 rybích olejů vám může výrazně pomoci ovlivnit kvalitu vašeho života k lepšímu. Další informace týkající se zdraví neleznete na TajemstviZdravi.cz.

American Heart Association doporučuje použití rybího oleje na pomoc vašemu srdečnímu výkonu. Doporučuje se dávkování zhruba mezi 0,5 až 1,8 g denně. Provedené klinické studie ukázaly, že Omega 3 rybí oleje mohou snížit kardiovaskulární příhody, včetně infarktu, mrtvice a dokonce i smrti.

Výzkum také ukázal, že rybí olej může pomoci snížit riziko vzniku arytmií, snížení hladiny triglyceridů, snížení rychlosti růstu aterosklerotického plátu, a dokonce i mírně nižší krevní tlak! Se všemi těmito fakty, není pochyb o tom, že pravidelné a odpovědné využívání Omega 3 rybího oleje z doplňků může být velkým přínosem pro vaše zdraví.