Oblíbené trendy ložního povlečení? Bambusové vlákno

0

Čas strávený v ložnici by měl být tím nejkvalitnějším, který si dopřáváme. Právě od něj se totiž odvíjí to, v jaké formě a náladě strávíme následující den. Proč si tedy nedopřát to nejlepší, co je na našem trhu s bytovým textilem dostupné?

V obchodech s outdoorovým vybavením si své výsostné postavení bambusové vlákno vydobylo již před mnoha lety. A teď se chystá nastoupit stejnou cestu i v případě povlečení a dalších textilií, jež nás dennodenně obklopují. Může se totiž chlubit hned několika výhodami.

  • bambusové vlákno je oproti bavlně 3x savější
  • nikdy neztvrdne při praní
  • je dokonale prodyšné
  • brání hromadění bakterií

V létě ochladí, v zimě zahřeje

Uložíte-li se ke spánku obklopeni bambusovou textilií, nemusíte se bát nepříjemně propoceného polštáře ani možných alergických reakcí, jež mají na svědomí bakterie. Jde tedy o ideální vybavení do ložnice nejenom pro alergiky, ale také malé děti a všechny, kteří si potrpí na vysoké standardy hygieny a pohodlí během spánku.

Bambusové vlákno má také skvělé termoregulační vlastnosti. V zimě dodá pocit útulného tepla, v létě zase mírně chladí. Přitom ho můžete udržovat standardním způsobem (praní, žehlení).

Rozzařte svou ložnici půvabnými barvami

Unikátní vlastnosti bambusového vlákna se však nijak neprojevují na jeho vzhledu, ba právě naopak. Jde o velmi atraktivní bytový textil, který je možné potisknout či nabarvit naprosto standardním způsobem. Nemusíte se tak smiřovat s nevýraznými barvami nebo rozmazanými potisky a klást důraz výhradně na svůj uživatelský komfort.

Pokud hledáte do své ložnice něco nového, určitě by vám bambusové povlečení nemělo uniknout. Vyberte si to nejkrásnější třeba na Dante.cz a nechte si nákupním rádcem doporučit navíc perfektně sladěná prostěradla nebo další textilním doplňky. Vaše ložnice tak získá druhý dech – a vy spolu s ní.