Nový fenomén zdraví: Fresh džusy a smoothies

1

Dá se říci, že krabicovým džusům odzvonilo. Teď je doba, kdy lidé uznávají kvalitní a doma vyrobené fresh džusy nebo smoothies. Vyzkoušejte to také!

Pokud chcete opravdovou vitamínovou bombu, tak není nic snadnějšího, než pořídit mixér nebo odšťavňovač a malou výrobnu džusů si udělat doma. Nejen, že vám to prospívá, ale hlavně ve většině džusů, které najdete běžně v prodejnách, najdete všechno možné, ale jen ty vitamíny, tam chybí. Místo nich, tam jsou konzervační látky a cukr.

Proč fresh juice?

Fresh džusy jsou bohaté na vitamíny, minerály, živé enzymy a obsahují mnoho prospěšných látek, které naše tělo potřebuje. Nejen, že tyto džusy výborně chutnají a v letních dnes vás osvěží, jsou také vhodné při redukční dietě.  Také je dokázáno, že tělo přijímá rozmixovanou zeleninu lépe, než když je v normálním konzumním stavu. Výroba fresh džusů je přitom tak snadná a rychlá. Pití čerstvé šťávy je skvělým startem vaši energie a dobré nálady.

Studie ukázaly, že pití džusů z čerstvého ovoce nebo zeleniny, dokonce tělo neukládá. Proto všechny vitamíny a potřebné látky si tělo uchová. Jestli tedy nestíháte jíst pravidelně ovoce nebo zeleninu, je tato příprava to správné řešení.

Domácí čerstvé džusy lze připravovat z nejrůznějšího ovoce, ale také zeleniny. Tento fenomén ve zdravé stravě rády propagují i celebrity. Ty jej označují jako nejlepší způsob detoxikace a udržení váhy. A my zcela souhlasíme.

Smoothies

Pokud vás zajímá zásadní rozdíl mezi fresh džusem a smoothies, tak je to především v ingrediencích, které ve smoothies jsou. Klasické smoothies je mix nejrůznějšího ovoce nebo zeleniny, neobsahuje tolik vody a můžeme přidat i mléko nebo jogurt. Variant, jak připravit chutné a osvěžující smooothies je několik, jde opravdu jen o to, co máte rádi. Nebraňte se přidat také ovesné vločky, kousky čokolády nebo oříšky.

Oproti džusům je ovoce rozmixováno, takže konzistence je hustší. Co se týče vitamínů, tak jsou bohatší než džusy. Obsahují vysoký podíl vlákniny, jsou přírodní a součástí jsou antioxidanty. Nemusíme zmiňovat, že jsou bez přidaných chemických konzervačních látek.

A co vy? Pijete fresh džusy nebo smoothies?