Nejlepší cviky pro redukci tuku v oblasti břicha a boků

0

Nejlepší cviky pro redukci tuku v oblasti břicha a boků

Zde najdete seznam nejlepších cviků, které vám mohou pomoci s redukcí tuku v oblasti břicha a boků. Pokud se chcete těchto partií zbavit, je důležité zaměřit se na správné cviky a pravidelnost tréninku.

1. Plank – Tento cvik posiluje nejen břišní svaly, ale také svaly v oblasti boků. Lehněte si na podlahu na předloktí a špičky nohou. Držte tělo ve vzpřímené linii a vydržte co nejdéle. Opakujte několikrát.

2. Russian twist – Sedněte si na podlahu s pokrčenými koleny a zvedněte nohy od země. Pak se pomalu otočte z boku na druhou stranu, pokrčte ruce před hrudníkem a opět se vraťte do původní polohy. Opakujte na obě strany.

3. Bicycle crunches – Lehněte si na záda, zvedněte nohy a ohněte je v kolenou. Pak provádějte pohyb, jako byste “jezdili na kole”. Při každém pohybu se snažte dostat loktem co nejblíže k opačnému kolenu. Opakujte několikrát.

4. Side plank – Lehněte si na bok a položte si předloktí na podlahu. Zvedněte boky a držte tělo ve vzpřímené linii. Vydržte co nejdéle a pak se přesuňte na druhou stranu. Opakujte několikrát.

5. Squats – Tento cvik posiluje svaly nohou, ale také pomáhá s redukcí tuku v oblasti břicha a boků. Postavte se s nohama ve šíři ramen, pomalu se dostaňte do dřepu a pak se vraťte do výchozí polohy. Opakujte několikrát.

Důležité klíčová slova:

redukce tuku, břicho, boky, cviky, planks, russian twist, bicycle crunches, side plank, squats

fitnessNejlepší cviky pro redukci tuku v oblasti břicha a boků

Nejlepší cviky pro redukci tuku v oblasti břicha a boků

Cvičení plank

Plank je vynikající cvik pro redukci tuku v oblasti břicha a posílení svalů celého těla. Proveďte cvik tak, že si lehnete na podložku na břicho a zvednete se na předloktí a špičky nohou. Tělo musí být rovné, a to od hlavy až k patě. Držte tuto polohu po dobu 30 sekund a postupně ji zvyšujte na 1 minutu nebo déle. Plank je skvělým cvikem na posílení břišních svalů a zároveň spaluje tuk v této oblasti.

Pro více informací o cviku plank, navštivte tento článek.

Cvičení squat

Squat je dalším účinným cvikem pro redukci tuku v oblasti břicha a boků. Postavte se s nohama ve šířce ramen a pomalu se předkloníte, jako byste chtěli usednout na neviditelnou židli. Při pohybu se zaměřte na správné držení těla a stáhněte břicho. Po rovném návratu do původní polohy opakujte cvik. Opakujte squaty minimálně 10-15krát v každé sérii a postupně navyšujte počet opakování.

Další informace o cviku squat si můžete přečíst v tomto článku.

Cvičení Russian twist

Russian twist je cvik, který zaměřuje především břišní svaly a oblouk na bocích. Sedněte si na podložku s pokrčenými koleny a mírně se nakloňte dozadu. Držte ruce před sebou a rotujte trupem ze strany na stranu, dotýkajíc se rukama země na každé straně. Opakujte tento pohyb minimálně 10-15krát v každé sérii a postupně navyšujte počet opakování.

Pro další informace o cviku Russian twist, navštivte tento článek.dieta

Často kladené otázky o redukci tuku v oblasti břicha a boků

Jakými cviky mohu redukovat tuk v oblasti břicha a boků?

Existuje několik efektivních cviků, které vám pomohou redukovat tuk v oblasti břicha a boků. Patří sem například:

  • Plank
  • Crunches
  • Výpady
  • Bicycle Crunches
  • Side Plank

Jak často bych měl/c měla cvičit?

Optimální frekvence cvičení je 3-4krát týdně. Zároveň je důležité poslouchat své tělo a nedostat se do přetížení. Pokud začínáte, můžete začít s 2-3 tréninkovými dny v týdnu a postupně navyšovat.

Je možné se zbavit tuku v jedné konkrétní oblasti?

Bohužel, není možné vybrat si konkrétní oblast, ze které chcete zhubnout tuk. Tuk se v těle ukládá a spaluje podle genetických predispozic. Pokud se soustředíte na celkovou redukci tělesného tuku a budujete svalovou hmotu, můžete však dosáhnout viditelného zlepšení v oblastech břicha a boků.

Mohu redukovat tuk pouze pomocí cvičení?

Cvičení je důležitou součástí procesu redukce tukové tkáně, ale není to jediný faktor. Správná strava a kalorický deficit jsou také nezbytné pro úspěch. Důležité je kombinovat cvičení s vyváženým jídelníčkem a dalšími zdravými životními návyky.

gym

Cviky na hubnutí břicha a boků

Neuvádět úvod

Cviky na hubnutí břicha

Cvičení svalů břicha

Za účelem redukce tuku v oblasti břicha je důležité zaměřit se na cviky, které posilují svaly břicha. Tato cvičení pomáhají vybudovat svalovou hmotu a zároveň spalovat tuk. Například cviky jako plank, nohy ve vzduchu nebo klasické sedy-lehy jsou velmi účinné pro posilování břišních svalů.

Cvičení kardiovaskulární

Kromě cvičení zaměřených přímo na břicho, je také důležité začlenit do tréninkového plánu cviky kardiovaskulární. Aerobní cvičení, jako například běh, plavání nebo jízda na kole, pomáhají spalovat tuky z celého těla, včetně oblasti břicha. Pravidelné kardiovaskulární cvičení by proto mělo být nedílnou součástí programu na hubnutí břicha.

Cviky na hubnutí boků

Cvičení na posílení boků

Pro redukci tuku v oblasti boků je vhodné provádět cviky, které zaměřují právě na posílení boků. Jednou z možností je cvičení s technikou bočních výpadů, případně bočních kliků. Tyto cviky cíleně pracují s bokovými svaly a pomáhají tvarovat tuto problematickou oblast těla.

Cvičení na spalování tuku

Pro zlepšení kondice a spalování tuku v oblasti boků je vhodné zařadit také cviky, které se zaměřují na celkovou aktivaci těla. Intenzivní aerobic, plavání či skákání přes švihadlo jsou skvělými volbami. Pohyb, který zapojuje celé tělo, pomáhá spalovat nadbytečný tuk včetně oblasti boků.

Těchto cviků se můžete dozvědět více na Wikipedii.


joga

<>

Nejlepší cviky pro redukci tuku v oblasti břicha a boků

  • Kardio cvičení, jako je běhání nebo jízda na kole, pomáhá spalovat tuk po celém těle
  • Cviky jako plank, russian twist a bicykl pomáhají posilovat břišní svaly a tvarovat boky
  • Zdravá strava je klíčová pro redukci tuku v oblasti břicha a boků, omezte příjem nezdravých tuků a cukrů
  • Zahrňte do svého tréninku cviky na celé tělo, jako je dřep a výskok, aby se posílily i další partie
  • Zůstaňte trpěliví a pravidelně cvičte, redukce tuku v oblasti břicha a boků vyžaduje čas a úsilí

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí