Může být smoothie cestou k sexy postavě?

0

Smoothie je zdravý mixovaný nápoj z ovoce a zeleniny. To už ví téměř každý, ale že díky smoothie můžete zhubnout a získat sexy postavu, už ví jen málokdo. Jak je to možné? Je to jednoduché. Tento mixovaný nápoj si musíte připravit tak, aby splňoval určité nutriční požadavky, které naše tělo potřebuje pro správný chod. Ukážeme si, jaké potraviny to jsou a nakonec i pár receptů.

Příprava smoothie

Aby nápoj mohl nahradit klasické jídlo, tak musí obsahovat bílkoviny, sacharidy a zdravé tuky. Rozhodně nesmíte konzumovat pouze čistě ovocná smoothie, která obsahují vysoké množství kalorií. Které potraviny tedy můžete použít bez výčitek, a jsou vhodné pro přípravu zdravých nápojů?

  • Bílkoviny – mléko (normální, řecký), jogurt, tvaroh, sója, ořechy (vlašské, para, lískové, arašídy, kešu a další), semínka (slunečnicová, konopná)
  • Sacharidy – veškeré ovoce, med, cukr (normální, vanilkový), vločky, cornflakes, marmeláda, chia semínka a další
  • Zdravé tuky – oříšky, semínka, avokádo, oleje a ořechová másla

V ranních hodinách (snídaně, svačina, oběd) si můžete připravit smoothie, které bude obsahovat vysoké množství sacharidů (cukrů), protože tělo si s nimi dokáže poradit a přes den je spálit. Jak se dostanete přes oběd, je vhodné dělat nápoje především ze zeleniny, která je méně kalorická, obsahuje vlákninu, z které budete mít energii, a dokáže zasytit. V období hubnutí je to zcela nutná věc. Kromě toho v sobě ukrývá vysoké množství vitamínů, minerálu a dalších zdraví prospěšných látek.

Recept na borůvkové smoothie

Jaké ingredience si připravit?

  • bílý nízkotučný jogurt – 100 ml
  • čerstvé nebo mražené borůvky – 1/2 hrníčku
  • lžičku mandlového/arašídového másla
  • malá hrst kapusty

Do smoothie mixéru dejte nejdříve borůvky, které dokonale rozmixujte. Poté přidejte všechny ostatní ingredience – jogurt, máslo a trošku kapusty. Rozmixujte všechno tak, aby to bylo naprosto jemné. Nemusíte se bát té kapusty! V případě, že přidáte jen trochu (hrst), tak nebude ani cítit.

Tento recept se hodí na přípravu snídaní a svačin. Proč? Protože obsahuje všechno, co naše tělo potřebuje! Sacharidy (borůvky), bílkoviny (jogurt a máslo) a zdravé tuky (máslo). Pro více receptů se podívejte na stránku www.ReceptySmoothie.cz