Milujete jízdu náročnějším terénem? Horská kola jsou pro vás ta pravá!

0

Jízda na kole patří mezi nejoblíbenější volnočasové aktivity. Jezdcům dává svobodu, ať už s výběrem trasy nebo rychlosti tempa. Pakliže patříte mezi nadšence do náročnějších terénů a máte rádi, když vám kamínky nebo drsná cesta ubíhají pod koly, pak jsou horská kola přesně tím, co pro svou pohodlnou a adrenalinem nabitou jízdu potřebujete.

Horská kola se vaší jízdě přizpůsobí

Horská kola poznáte na první pohled. Jsou totiž speciálně uzpůsobená náročnějšímu terénu, kterému se díky svému robustnějšímu rámu a výše položenému středu dokonale přizpůsobí. Ať už s nimi vyrazíte na nezpevněnou cestu nebo se společně vydáte do kopců, nabídnou vám maximální požitek z jízdy a zaslíbí nejen pohodlí, ale i snadné ovládání.

Horská kola jsou velice oblíbená a to nejen proto, že s nimi můžete i do horšího terénu, o kterém byste si například se silničním nebo trekingovým kolem mohli nechat maximálně tak zdát. Mezi jezdci se těší velké popularitě také proto, že jsou pro ně snadno ovladatelná, při jízdě se cítí bezpečně a mají jistotu nad kolem i zdolávaným terénem. Navíc platí, že všechny zmíněné benefity vám mohou nabídnout i ta nejlevnější horská kola.

Jak poznáte, které horské kolo vám sedne?

Výběr horského kola není jen tak. Pakliže víte, že pro sebe žádáte jen to nejlepší a nechcete se spokojit jen tak s něčím, pak byste měli vědět, že je potřeba při rozhodování brát v potaz hned několik aspektů a kritérií. Jednou z nejdůležitějších součástí horských kol je systém odpružení. Zde se můžete setkat s odpruženou vidlicí v kombinaci s pevnou zadní stavbou, nebo s celoodpruženým horským kolem, které má odpruženou i zadní stavbu kola.

Celoodpružená horská kola se mohou pyšnit nižší hmotností a zároveň i nižší pořizovací cenou. Naopak celoodpružená kola jsou výrazně dražší, co se jejich výhod týče, pak můžeme mluvit o větším pohodlí, lepším překonávání náročnějších terénů a tím pádem i lepším kontaktem zadního kola s terénem. Kdo si chce užít opravdový požitek z jízdy, ten by měl určitě vsadit na celoodpružené horské kolo.

Horská kola se mezi sebou vzájemně liší

Mysleli jste si, že horská kola jsou všechna úplně stejná? V tom případě jste se spletli. I mezi horskými koly jsou totiž rozdíly. Na trhu jsou k dostání horská kola rekreační, závodní i sportovní – a ty se mezi sebou vzájemně liší. Jezdíte-li jednou za čas, vybírejte mezi rekreačními horskými koly. Naopak pokud jezdíte pravidelně, jsou sportovní horská kola pro vás naprosto ideální. Tady je však nutné počítat s mnohem vyšší nákupní cenou.