Které cviky jsou nejefektivnější pro růst svalů na pažích?

0

Které cviky jsou nejefektivnější pro růst svalů na pažích?

Existuje mnoho cviků, které mohou pomoci při získávání svalové hmoty na pažích. Zde jsou některé z nejefektivnějších cviků, které by měly být zahrnuty do vašeho tréninkového plánu:

 • Kliky na bradlech – Tento cvik trénuje především svaly tricepsů, ale také se zapojují svaly deltoidů a prsní svaly. Kliky na bradlech mohou být obtížné pro začátečníky, ale s postupem času se mohou stát velmi účinným cvikem pro růst svalů paží.
 • Kliky s činkou – Kliky s činkou jsou skvělým cvikem pro získávání svalové hmoty na bicepsy. Tento cvik také pomáhá trénovat svaly deltoidů a tricepsů.
 • Krnové zdvižení – Krnové zdvižení je dalším účinným cvikem pro získávání svalové hmoty na bicepsy. Tento cvik má výhodu v tom, že se zaměřuje na horní část bicepsových svalů a také se zapojují svaly ramen a zápěstí.
 • Trhání s jednoručkami – Trhání s jednoručkami je skvělý cvik pro trénink svalů ramen, tricepsů a svalů trapézů. Tento cvik také pomáhá zlepšit stabilitu v ramenou a zlepšit celkovou sílu paží.

Pamatujte si, že k získání svalové hmoty na pažích je také důležitá správná výživa a odpočinek. Snažte se jíst vyváženou stravu bohatou na bílkoviny a dostatečně odpočívat mezi tréninkovými dní.

fitness




Které cviky jsou nejefektivnější pro růst svalů na pažích?

Úvod

Růst svalů je základním cílem mnoha lidí, kteří trénují. Pokud se chcete soustředit na růst svalů na pažích, je důležité vědět, které cviky jsou nejefektivnější. V tomto článku se zaměříme na nejefektivnější cviky pro růst svalů na pažích.

Které cviky jsou nejefektivnější pro růst svalů na pažích?

Existuje mnoho cviků pro růst svalů na pažích, ale některé jsou účinnější než jiné. Níže jsou uvedeny nejúčinnější cviky:

 1. Kliky na hrazdě
 2. Kliky na hrazdě jsou fantastickým cvikem pro růst svalů na pažích. Pomáhají posílit svaly bicepsu a tricepsu a zároveň zlepšují stabilitu ramen. Pokud máte přístup k hrazdě, zkuste si udělat několik sérií před a po tréninku.

 3. Kladivové zdvihy
 4. Kladivové zdvihy jsou dalším skvělým cvikem pro růst svalů na pažích. Tento cvik posiluje svaly bicepsu a pomáhá vám zlepšit váš grip. Zkuste si dělat několik sérií po klikách na hrazdě.

 5. Francouzské tlaky (Tricep pushdown)
 6. Francouzské tlaky jsou ideálním cvikem pro posílení svalů tricepsu. Pokud chcete zlepšit svou sílu a velikost svalů na pažích, měli byste tento cvik zařadit do svého tréninkového plánu.

 7. Dipy (Dips)
 8. Dipy jsou dalším cvikem, který pomáhá růst svalů na pažích. Tento cvik pomáhá posilovat svaly tricepsu, ramen a hrudníku. Pokud máte přístup k dvojramennému přístroji, zkuste si udělat několik sérií dípů.

Závěr

Existuje mnoho cviků, které vám pomohou s růstem svalů na pažích. Kliky na hrazdě, kladivové zdvihy, francouzské tlaky a dipy jsou však mezi nimi nejúčinnější. Zařazením těchto cviků do vašeho tréninkového plánu můžete dosáhnout vynikajících výsledků. Takže ať se vám daří a nezapomeňte pracovat tvrdě!

Zdroj: The best arm workouts to gain muscle



dieta

Které cviky jsou nejefektivnější pro růst svalů na pažích?

Kliky

Kliky jsou klasickým cvikem, při kterém se aktivují svaly paží, předloktí a ramen. Existuje mnoho variant kliků – standardní kliky, diamantové kliky, kliky na jedné ruce, kliky s odporovým pásem atd. Pro nárůst svalové hmoty na pažích je vhodné provádět kliky na zemi s použitím vlastní hmotnosti těla nebo s přidáním zátěže.

Zvedání činek

Zvedání činek je dalším oblíbeným cvikem na svaly paží. Existuje mnoho variant zvedání činek – klasické zvedání činek, zvedání činek ve stoje, zvedání činek na rovné lavici, zvedání činek na sklopné lavici atd. Pro nárůst svalové hmoty na pažích je vhodné zvláště zvedání činek ve stoje, při kterých jsou zapojeny jak paže, tak i zápěstí.

Kladkový triceps

Cvik kladkový triceps aktivuje hlavně tricepsy, ale v menší míře také paže. Pro dosažení největšího efektu je vhodné provádět cvik s dostatečnou zátěží a s provádět dostatečný počet opakování.

gym

Expertní názor na téma svaly na rukou

Svaly na rukou jsou klíčové pro správné fungování našich horních končetin. Kromě estetické hodnoty poskytují svaly na rukou důležitou podporu pro každodenní pohyby, jako je například zdvihání a nesení předmětů. Důležité je při posilování svalů dbát na správnou techniku cvičení a postupné zvyšování zátěže. Vhodným způsobem, jak posilovat svaly na rukou, je například použití odporových gum nebo činek.

Dodržování správného stravování a dostatečného množství spánku také hrají důležitou roli v rámci posilování svalů na rukou. Nedostatek spánku a výživy může vést k ochabnutí svalové hmoty a zhoršení celkového zdravotního stavu.

Pokud máte zájem o více informací na téma posilování svalů na rukou, doporučujeme navštívit stránky na Wikipedii věnované této problematice.

Outbound link:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Svaly_na_rukou

fitness

Které cviky jsou nejefektivnější pro růst svalů na pažích?

 • Kličky – zahrnují celou horní část těla a triceps se zapojuje při každém zvedání těla
 • Činka na rozpažování – zaměřený na bicepsy, triceps a ramena
 • Jednoruční přítahy – zaměřený na bicepsy a předloktí
 • Kickbacky s jednoručkami – zaměřený na triceps
 • Bicepsový zdvih s jednoručkami – zaměřený na bicepsy a předloktí

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – trénink