Kreatin v praxi: Jak ho začlenit do fitness režimu i mimo trénink

0

Spalovače, kreatiny, gainery a BCAA V AKCI – slevový kód: 5NM2022
Kreatin v praxi

Kreatin v praxi: Jak ho začlenit do fitness režimu i mimo trénink

Kreatin je populární doplněk stravy mezi sportovci a fitness nadšenci. V tomto článku se dozvíte, jak ho začlenit do svého tréninkového režimu a jak ho využít i mimo trénink.


fitness


Kreatin v praxi: Jak ho začlenit do fitness režimu i mimo trénink

Kreatin: Co to je a jak funguje?

Kreatin je organická látka obsažená v těle obratlovců, včetně člověka. Nachází se především v svalové tkáni a slouží jako zásobárna energie pro svalovou aktivitu. Při intenzivní fyzické aktivitě může docházet k vyčerpání zásob kreatinu v těle, což může mít za následek únavu a snížený výkon. Suplementace kreatinem může pomoci zvýšit zásoby kreatinu v těle a tím zlepšit výkonnost při tréninku.

Jak začlenit kreatin do fitness režimu?

Pokud se rozhodnete přidat kreatin do svého fitness režimu, je důležité dbát na správné dávkování a konzumaci. Doporučená dávka kreatinu se pohybuje kolem 3-5 gramů denně a má se užívat pravidelně, ideálně po tréninku. Kreatin lze konzumovat buď ve formě prášku smíchaného s vodou, či jako součást některých sportovních nápojů.

Kreatin mimo trénink

Navíc k jeho užívání jako součásti fitness režimu, může mít kreatin i další pozitivní účinky mimo trénink. Studie ukazují, že kreatin může mít vliv na kognitivní funkce a pomáhá při boji proti únavě. Je tedy možné ho užívat i v jiných částech dne, než je trénink.

Pro další informace o kreatinu a jeho účincích, se můžete podívat na tento článek z amerického serveru bodybuilding.com.


Spalovače, kreatiny, gainery a BCAA V AKCI – slevový kód: 5NM2022

Kreatin v praxi

Jak začlenit kreatin do fitness režimu

Existuje několik způsobů, jak začlenit kreatin do vašeho fitness režimu. Jednou možností je pravidelné užívání kreatinového doplňku, který může být smíchán s vodou nebo šejkrem a konzumován před, během nebo po tréninku. Můžete si také vytvořit cyklus užívání kreatinu, kdy budete po dobu několika týdnů užívat vyšší dávku, následovanou obdobím s nižší dávkou nebo přestávkou.

Kreatin mimo trénink

Kreatin může být užitečný i mimo tréninkové dny. Jeho pravidelné užívání může přispět k nárůstu svalové hmoty a výkonu i v době, kdy nejste aktivně ve fitness centru. Důležité je dodržovat doporučenou dávku kreatinu a konzultovat užívání s odborníkem na výživu.

gym


Kreatin v netréninkový den – fitness

Kreatin v netréninkový den

Kreatin je populární doplněk stravy mezi sportovci, zejména mezi těmi, kteří se věnují fitness. Jedná se o látku, která může podporovat nárůst svalové hmoty a zlepšení výkonu při tréninku.

Vliv kreatinu na netréninkové dny

Pokud jde o netréninkové dny, může kreatin stále hrát roli v podpoře svalové regenerace a obnovy. Někteří sportovci si udržují pravidelný příjem kreatinu i mimo tréninky, aby maximalizovali jeho výhody.

Pro více informací o kreatinu a jeho účincích můžete navštívit stránku Wikipedia – Kreatin.


fitness

  • Přidání kreatinu do fitness režimu může zvýšit fyzickou výkonnost a zlepšit regeneraci svalů
  • Doporučuje se brát kreatin jak před tréninkem, tak i mimo něj, pro maximální účinek
  • Dodržujte doporučenou dávku kreatinu a pijte dostatek vody
  • Kreatin může být konzumován jak ve formě prášku, tak i ve formě potravin či nápojů

Spalovače, kreatiny, gainery a BCAA V AKCI – slevový kód: 5NM2022

Kategorie – doplňky stravy