Kolikrát denně jíst?

1

Pokud chcete dodržovat zdravý životní režim, je jídelníček velmi důležitou součástí. Pokud chcete jíst zdravě, velké procento osob se zaměří nato, aby jedli jen zdravé potraviny. To je samozřejmě správná cesta, ale není třeba sledovat jen to, co jíte, ale také kdy a kolik toho sníte. Správné rozvržení mezi jídly je velmi důležité. Kolikrát denně je správné jíst?

Jen třikrát nestačí

Pokud si myslíte, že denně stačí sníst 3 jídla, jste na velkém omylu. Pokud si dáte jen snídani, oběd a večeři, mezi jednotlivými chody jsou dlouhé intervaly a tělo musí logicky mezi jídly vyhladovět. Nechávat tělo vyhladovět není správná cesta. A to i v případě, že vaše porce jsou vydatné s množstvím kalorií a že po obědě si dáte třeba šopský salát s balkánským sýrem. Je třeba počet jídel denně zvýšit a snížit intervaly mezi nimi. Pokud budete jíst více porcí denně, stačí vám menší množství jídla na porci. Pauzy mezi jídly nejsou tak dlouhé a tělo nebude stačit vyhladovět.

Alespoň 5x denně

Pokud chcete jíst správně, je dobré jíst alespoň 5x denně. Tedy mezi snídani a oběd a také mezi oběd a večeři vměstnat alespoň svačinu. Jen abyste zamezili pocitu hladu. Při hladu totiž tělo kromě tuků spaluje také svalovou hmotu, což rozhodně nechceme. Svačiny by měly být jednoduché a lehce stravitelné. Zapomeňte na bagety, pizzu nebo oplatky. Ideální volbou je například dušená mrkev bez masa, ovocné nebo zeleninové saláty.

Hledejte vydatné potraviny

Hledejte a snažte se do svého jídelníčku zakomponovat takové potraviny, které budou tělu dodávat dostatek vitamínů a minerálů a zároveň budou uvolňovat minerály postupně. Nebojte se hledat i mezi potravinami, které neznáte. Víte, jaké účinky má například tibetská houba? Vyzkoušejte i tuto potravinu. Nezapomeňte, že na jídlo byste si vždy měli vyhradit volný čas. Jíst se má v klidu, nikoliv ve spěchu a stresu.