KetoFit – recenze a zkušenosti

0

KetoFit – recenze a zkušenosti. Hledáte dietu, která by se našemu slovanskému stravování přizpůsobila přímo a míru, pracovala s dostupnými surovinami, a navíc doopravdy fungovala? I my jsme hledali a náročným sítem našich požadavků nakonec pronikl KetoFit. A co od něj můžeme očekávat?

A když recenze, tak se vším všudy. Jídelníček KetoFit se všemi jeho pozitivy i úskalími si na vlastní kůži vyzkoušela redaktorka Petra. Jak jí vyhovoval, co všechno o něm zjistila a jak se poprala s jeho nedostatky? Věnujte nám pár minut svého času a všechno se dozvíte.

Co je dobré vědět i dietě KetoFit?

Na prvním místě vás zcela jistě potěší, že jde o českou značku, vyvinutou tuzemskými odborníky na výživu z domácích surovin a s použitím důvěrně známých postupů. Můžete se tak těšit na omelety, kaše ale srdce české kuchyně – polévky. Navíc doplněné o celou řadu chutných laskomin a svačinek (proteinové tyčinky, chipsy apod.), takže uspokojíte svou chuť na něco dobrého, a přitom budete stále hubnout.

Každý milovník KetoFit diety má na výběr z několika jídel s velkým množstvím příchutí. Všechna jídla se mohou pochlubit sníženou hladinou tuků a cukrů, a naopak velmi vysokým obsahem bílkovin, přidanými vitamíny, minerály a Omega 3 a 6 mastnými kyselinami.

Jde o velmi komplexní a vyvážené složení, které vám dodá vše, co vaše zdraví potřebuje. Podmínkou je však důsledné dodržování stravovacího plánu. Ten se zpočátku skládá výhradně z jídel KetoFit, později přichází na řadu kombinace s běžnými surovinami a potravinami, jež vás pomalu dovedou zpět k běžnému stravování a zabrání tzv. jo-jo efektu, který je při dietě jistě nežádoucí.

Každý den se jídelníček skládá z pěti porcí, které je možné doplnit povolenými potravinami – zeleninou, kořením, dochucovadly apod. Samotné hubnutí probíhá ve třech fázích, aby byl zaručen zdravý, a přitom trvalý úbytek váhy.

Jak vypadá první seznámení s dietou KetoFit?

Pokud navštívíte oficiální stránky, nejspíš se zpočátku ztratíte v množství nabízených jídel a doplňků. Dietu KetoFit si totiž můžete sestavit zcela sami s přihlédnutím k individuálním chuťovým preferencím. Pokud nemáte rádi třeba kaše, půjde to skvěle i bez nich. Pro začátek ale doporučujeme objednat si některý z výhodných balíčků, který vás seznámí se všemi druhy potravin.

Jak to vidí Petra

„Řekla jsem si, že o toho půjdu naplno, takže jsem hned ze startu sáhla po čtyřtýdenním balíčku. Kdybych si jídla, která byla uvnitř kupovala normálně, zaplatila bych 1 300 Kč navíc. A odborníci navíc tvrdí, že nové návyky si zafixujete minimálně za 21 dní, takže pro mě ideální stav.

Potřebovala jsem zhubnout cca 8 kg a byla zvědavá, jaký bude nakonec výsledek. Můj balíček KetoFit obsahoval:

 • 1x Proteinový koktejl KetoFit určený pro rychlé hubnutí, celkem 1 260 g na 42 porcí
 • 1x běžný Proteinový koktejl KetoFit 1 260 g na 42 porcí x 30 gramů
 • 5x Proteinová omeleta pórkovo-sýrová
 • 5x Proteinová omeleta čabajková
 • 1x Proteinová omeleta s žampionovou příchutí
 • 5 x Polévka s žampionovou příchutí
 • 1x Polévka pórkovo-sýrová (10 porcí)
 • 1x Polévka rajská (10 porcí)
 • 5x Proteinová svíčková omáčka
 • 1x Proteinová krupičná kaše, 10 porcí (možno volit z 24 příchutí)
Můj tip
Nejlepší cenu získáte, pokud KetoFit objednáte přímo od distributora !

Mě osobně rajská polévka nechutná, takže jsem požádala o výměnu a dostala místo toho Proteinovou česnekovou polévku, ale mohla jsem si vybrat třeba i z čabajkové nebo smetanovo-houbové. Prostě výběr jako v restauraci. K balíčku byl i dárek, vybrala jsem si speciální KetoFit čokoládu a navíc rovnou přikoupila i balení proteinových tyčinek. Občas se mi totiž stává, že nestíhám (kdo ne, že ano), takže je nosím s sebou v kabelce (dvě mám i v přihrádce v autě), takže zaženu hlad rychlou svačinku a přitom nemusím mít strach, že bych svůj pečlivě sestavený dietní plán porušila. Skvělé, že jo?”

2 fáze pro dokonalé hubnutí

Dieta KetoFit je sympatická i díky svému konceptu. Nemyslí jen na to, jak vás nadbytečných kil zbavit, ale jak získanou váhu také snadno a bez potíží udržet. Vychází z principu oblíbených bílkovinových diet (např. známá Dukanova dieta), které rozlišují fáze Hubnoucí a Stabilizační. A jak vypadají jednotlivé části diety?

1. fáze aneb hubneme!

První část diety pracuje výhradně s potravinami KetoFit. A jak bude vypadat váš den?

 • Jídlo si můžete vychutnat každé tři hodiny.
 • V optimálním případě byste měli sníst celkem pět porcí denně, ale budete-li mít hlad, můžete si pomoci zeleninou.
 • Každý den je možné do jídelníčku přidat 500 gramů zeleniny – ať už jako součást hlavního jídla (kaše, omelet) nebo jako svačinku mezi jednotlivými chody.
 • K dispozici máte rozsáhlý receptář KetoFit receptů, který vám poradí se zpracováním i méně obvyklých druhů zeleniny.
 • Proti jednotvárnosti funguje jednoduchý trik – každé tři dny je možné jedno KetoFit jídlo nahradit plnohodnotným bílkovinným jídlem z receptáře, takže si můžete dopřát cokoliv, na co máte chuť – ovšem v té správné úpravě.

Během této fáze diety se hubne, jak už ostatně napovídá už název. Můžete ji tedy dodržovat tak dlouho, dokud nedosáhnete vysněné hmotnosti nebo se jednoduše držet předem zvoleného KetoFit plánu. K hubnutí se můžete kdykoliv vrátit, takže není třeba shazovat najednou příliš velká čísla.

Jak to vidí Petra:

„Když hodnotím zpětně svůj jídelníček KetoFit musím přiznat, že jsem si na některé potraviny musela zvykat. Koktejly a kaše byly super hned od začátku, ale omelety jako takové nic moc. První tři dny jsem měla trochu problém, ale zvykla jsem si. Vůbec mi přijde, že ze začátku jsou chutě takové rozházené a pořád se ohlížíte po soli nebo cukru, ale právě jen první tři dny. Pak to přejde. Asi to bude mít dělat se stabilizací hladiny cukru v krvi – právě ta totiž způsobuje, že nás takříkajíc honí mlsná. Takže soudit jen na první ochutnání rozhodně není dobrý nápad. Chce to prostě víc testování.”

2. fáze aneb udržujeme získanou váhu!

Druhá fáze KetoFit diety už pracuje s kombinací KetoFit potravin a běžného jídelníčku, samozřejmě stále s omezením sacharidů a tuků. Na nějaké mlsání v cukrárně nebo ovocný talíř zatím ještě zapomeňte. A jak to celé vypadá?

 • Stále je doporučeno pět porcí jídla denně plus zeleninové svačinky.
 • Jíst můžete každé tři hodiny
 • Do jídelníčku postupně zařazujeme i běžné potraviny – jako první maso a mléčné výrobky.
 • Na konci stabilizačního období je možné přidat i více sacharidů.

Jak to vidí Petra:

„Měla jsem strach, že jakmile se zase začnu vracet k normálnímu jídlu, nebude mi už to od KetoFit chutnat. Ale naštěstí to tak vůbec není používám sice trochu víc dochucovadel, ale pořád vařím zdravě. A čokoládu nebo proteinové tyčinky si objednávám pořád – mlsám a přitom nehřeším, zn. ideál!

Receptář KetoFit aneb další nápady na chutný jídelníček

Svou dietu KetoFit s můžete nastavit podle toho, jak moc chcete zhubnout. Vaše cílová váha může spadnout o 5, 9 ale i 15 kilogramů. Záleží jen na vás. Na stránkách KetoFit je navíc k dispozici množství receptů pro hubnoucí i stabilizační fázi, které jsou rychlé, plné čerstvých surovin a zaručeně vám zachutnají. Další tipy pak najdeme na facebooku nebo e-booku, jež je dostupný ke stažení zdarma – třeba ještě předtím, než se KetoFit vůbec rozhodnete vyzkoušet. Najdete tu srovnání jednotlivých diet, příběhy spokojených zákaznic i užitečné tipy, třeba pro návštěvu oslav nebo pro zvýšení motivace.

KetoFit akce

Cena, na kterou vás vyjde jídelníček KetoFit není tak vysoká, když si spočítáte, že většinu celodenního příjmu potravy máte vlastně už předplacenou. Připočíst je třeba jen trochu peněz za zeleninu a ve druhé fázi diety i za maso či mléčné výrobky. Nemusíte však nic hlídat, převažovat, propočítávat kalorické tabulky apod.

Můj tip
Nejlepší cenu získáte, pokud KetoFit objednáte přímo od distributora !

Na stránkách jsou navíc k dostání výhodné balíčky, dárky k nákupu (třeba šejkr, ketočokoláda nebo proteinové tyčinky libovolné příchuti) a nechybí ani kategorie slevy, kde je možné čas od času zakoupit vybrané produkty za výrazně nižší cenu než obvykle.

KetoFit zkušenosti aneb jaké byly čtyři týdny s KetoFitem?

Koho jiného bychom se teď měli ptát než právě Petry, která si celým hubnoucím kolečkem prošla se vším všudy?

„Překvapilo mě praktické balení produktů, kdy bylo možné okamžitě určit správnou dávku na koktejl polévku nebo kaši bez zdlouhavého převažování. První kroky byly trochu váhavější, jak už jsem říkala výš, ale nic hrozného.

Je důležité opravdu dbát na pitný režim – než jsem se to naučila, musela jsem se trochu potýkat se zácpou. Nic příjemného. A svá specifika má i příprava jednotlivých jídel. Je pravda, že v kuchyni nikdy nestrávím víc, než 10 minut, takže připravit večeři si zvládnu i po náročné celodenní šichtě. Ráno vypiju koktejl (který jsem si už předem připravila a dala do lednice), v práci si uvařím polévku a večer omeletu nebo kaši. Na svačinu pak používám buď kaše, nebo koktejly – jsou na přípravu nejrychlejší, a případně i proteinové tyčinky.

A teď pár mých poznatků k přípravě jídla:

 • Nezkoušejte si ze začátku dělat koktejly nebo kaše jen z vody. Chuťové buňky jsou rozbouřené a není to dobré. Začněte nízkotučným mlékem a postupně ho míchejte s vodou, až se propracujete k čisté vodě – cca po týdnu.
 • Příchuťové tablety se rozpouští špatně, pokud není mléko či voda dostatečně teplé.
 • Kaše naopak hrudkovatí, pokud to s jejich teplotou přeženete, takže je dobré nejdřív směs rozmíchat a pak teprve přihřát – třeba v mikrovlnce nebo v pařáčku. Chutnají pak skvěle.

Pokud budete chtít něco konzultovat – nejjednodušší je to přes chat nebo e-mail. Já využila druhou možnost a do pár hodin jsem měla vyčerpávající odpověď. Takže spokojenost. Paní byla navíc velmi vstřícná a milá, čehož si cením.

První výsledky se dostavily už po pěti dnech (ketóza aneb spalování tuků z vlastních zdrojů se spouští už po třech). Byla jsem méně nafouklá (bříško viditelně splasklo) a přestaly mě trápit chutě na sladké. Ze zvolených produktů i nemůžu nic stěžovat, jen proteinová čabajková omeleta nebyla úplně podle mé chuti, ale spravilo to přidání pár kousků orestovaného celeru.

Jak vypadá běžný den s KetoFit?

A tady je ukázka jídelníčku na jeden den. Pokud jste si až doteď mysleli, že dieta nemůže být chutná, určitě změníte názor.

Snídaně – 07:00 – Broskvový koktejl KetoFit *

Dopolední svačina – 10:00 – Koktejl KetoFit kokos

Oběd – 12:00 – Svíčková omáčka KetoFit. Do té přidávám nastrouhanou kořenovou zeleninu, kterou jsem lehounce orestovala.

Odpolední svačina – 14:00 – Pórková polévka, přidávám zelené bylinky.

Večeře – 19:00 – Omeleta KetoFit se zeleninou, lze přidat jakoukoliv zeleninu podle chuti, bylinky, koření i strouhaný sýr. Dobrota.

Chuťovka k televizi – Chlebíkové krekry

*Příchutí koktejlů je k dispozici 16, takže se rozhodně hned tak neomrzí!

KetoFit nebo KetoDiet?

Kamarádky se mě často ptají, proč jsem raději nešla do KetoDiet, která je známější a možná o něco propagovanější. Na prvním místě byla určitě cena – KetoFit je levnější. Má také větší výběr potravin a doplňkových produktů, a často si můžete k objednávce vybrat i dárek.

Ale pozor, ten je nutné speciálně zaškrtnout, jinak obchod vyhodnotí, že o něj nemáte zájem. Před odesláním objednávky se vás naštěstí interaktivní rozhraní ještě samo zeptá, takže prakticky neexistuje možnost, že byste na něj zapomněli. Napoprvé určitě doporučuji šejkr, pokud doma žádný nemáte – bez něj se koktejly připravují jen obtížně.

KetoFit zkušenosti

Při objednávce se čas od času mohou vyskytnout nějaké problémy – to je normální, stane se to každému. Kvalitní firmu však poznáte podle toho, jak tyto nepříjemné situace dokáže vyřešit. A jak je na tom KetoFit? Zeptali jsme se v okolí a předáváme dál.

Zuzka: Do balíčku mi zapomněli přihodit zboží za cca 500 Kč. Domluvili, jsme se bez potíží – pokud budu objednávat znovu, což se nakonec stalo, zboží mi přihodí d krabice nebo vrátí peníze. Vše vykomunikováno přes email a v pohodě.

Martina: nebyla jsem si jistá, co si počít se svým balíčkem. Z návodu uvnitř jsem chytrá nebyla a byla to navíc moje první dieta. Paní na chatu se mnou strávila asi hodinu (trpělivá to žena), ale pomohla, což bylo hlavní.

Jana: Dóza s omeletami přišla poškozená. Nafotila jsem a poslali mi novou.

Ivana: Potřebovala jsem do už hotové a zaplacené objednávky něco přihodit a vyšli mi bez potíží vstříc.

KetoFit diskuze

Co bývá na programu KetoFit kritizováno nejčastěji je doprava. Dodací lhůty jsou někdy o něco delší a na balíček tak čekáte třeba týden (nedoporučuji objednávat prvních 14 v lednu, kdy se všichni snaží splnit svá letošní předsevzetí). Za to však společnost nemůže. Trochu mě taky zlobí, že příchuťové tablety nelze koupit samostatně, tzn. bez objednávky něčeho jiného – sem tam bych je využila i do jiných jídel protože jsou vážně fajn.

Paní mi přes e-mail ale psala, že když si při příští objednávce požádám o sovu oblíbenou příchuť, pokusí se mi vyjít vstříc. Výjimky prý nedělají jen u nových zákazníků, což celkem chápu. Možná to vyzkouším, uvidíme.

Pro koho se dieta nehodí

Ještě předtím, než se vrhnete do tohoto zajímavého způsobu hubnutí, si zkontrolujte, jestli pro vás neplatí některá z těchto podmínek:

 • netrpíte žádným chronickým onemocněním
 • nemáte potíže s ledvinami ani játry
 • je vám méně než 65 let

V opačném případě se vždy poraďte s lékařem. Koneckonců ketonová dieta byla původně používána právě v lékařském prostředí pro léčbu pacientů s vysokou nadváhou, u kterých jiné metody selhaly. Slyšela jsem také, že někdy může dojít ke zvýšení jaterních testů při této dietě, takže se nelekejte, kdyby vaše vyšetření vyšla jinak než obvykle a svého lékaře seznamte se svým novým jídelníčkem.

Pozor také na alergeny, ve výrobcích KetoFit se můžu vyskytnout tyto: mléko, ryby, ořechy, sója, vejce, laktóza a gluten.

Zhubla jsem, anebo ne?

A na závěr ještě zhodnocení od Petry- jak to dopadlo s její vysněnou hmotností?

„Z mých 8 kg se mi po čtyřech týdnech podařilo shodit skoro šest. Asi by to šlo i lépe, ale já zkrátka ze začátku míchala koktejly s mlékem, a že bych zařadila do svého denního programu víc pohybu, jak jsem si svatosvatě slibovala, k tomu taky nedošlo. Ale i tak je to super výsledek opravdu s minimem námahy. Zbývající dva kilogramy už ale zkusím uhnat třeba v posilce. I když je KetoFit účinný, pro moji peněženku by to byl asi trochu šok. Ale jestli zase letos přiberu na Vánoce nějaké to kilíčko, budu vědět, kam zajít po pomoc.

A mimochodem, jo-jo efekt se nekonal. Jen se snažím i po ukončení stravovacího plánu dodržovat celkem zdravou stravu a hřešit jen výjimečně. Je skvělé, že jsem si zvykla jíst často a v malých porcích. Tak nemám nikdy hlad a tělo nemá důvod ukládat si něco do zásoby. A když už se mě ptáte: Ano, kamarádce bych tenhle program určitě doporučila.”

KetoFit – závěrečné zhodnocení

Úplně nakonec jsme si nechali pár slov, které vám pomohou zjistit, jestli pro vás program KetoFit tím pravým anebo ne.

KetoFit – výhody

 • vyvážená jídla se všemi nezbytnými vitamíny a minerály
 • kilogramy začínají ubývat už v prvním týdnu
 • pestrý výběr pokrmů
 • rychlá příprava
 • množství doplňkových produktů
 • poradce na telefonu i chatu zdarma
 • přehledný e-shop

KetoFit – nevýhody

 • výhodné balíčky nelze nakombinovat podle svých chutí
 • nutnost upravit jídelníček podle pravidel ketodiety

Nám se KetoFit líbí. Za nic se neschovává, všechny informace má přehledně uvedené na stránkách, a navíc podle recenzí na internetu doopravdy funguje. Co říkáte? Šli byste do toho také?