Kam zajít na zajímavý triatlon v ČR?

0
Kam zajít na zajímavý triatlon v ČR?

Kam zajít na zajímavý triatlon v ČR? Nejste fanouškem jen jednoho jediného sportu? Rádi byste zúročili své zkušenosti s plaváním, během a jízdou na kole? Pak jsou pro vás triatlonové závody jako stvořené. A kde si u nás dát takhle pěkně do těla?

Pokud triatlonem teprve začínáte a potřebujete nasbírat cenné zkušenosti, hledejte závody s označením hobby nebo OPEN, určené pro kondiční triatlonisty. Jde o ideální příležitost k seznámení s přechody jednotlivých prostředí a vychytání všech osvědčených fíglů v „depu.“ Velmi brzy například zjistíte, že utírat se ručníkem poté, co proběhnete vodou, nemá vůbec žádný smysl. Často jde o závody pořádané „pro lidi z regionu“ nebo závody postavené čistě na dobrovolnické bázi.

Zpočátku se naopak rozhodně vyhněte závodům pro tzv. výkonnostní triatlonisty. U řady z nich se neobejdete bez licence triatlonového svazu, a i když není zase tak obtížné ji získat, nic nepůsobí tak demotivačně jako chumel závodníků, který je už po prvních minutách daleko před vámi.

Kam zajít na zajímavý triatlon v ČR?

Kam se vydat za triatlonovým zážitkem

Představíme vám seznam zajímavých triatlonových závodů, určených skutečně pro každého. Jaký z nich si pro svůj debut nebo pokračování úspěšné triatlonové kariéry vyberete vy?

 

TJ SPORT Němčičky – Vinařský triatlon

Tradiční termín pro konání jsou poslední květnové dny. Triatlon je určen pro všechny, rozdělena je pouze kategorie žen a mužů A na své si přijdou i děti, pro které je připravena speciální trať. Závodníky čeká 400 metrů plavání, 4,7 km běhu a 20 km jízdy na kole smíšeným terénem. Letos přibyla i novinka – závod štafet. Trasa závodu vede do Bořetic a zpět. V areálu se pořádají i cyklomaratony, In-line závody a další sportovní akce, a to prakticky po celý rok. Ať už přijedete kdykoli, tady si určitě skvěle zasportujete.

Více info na stránkách Sport Němčičky ZDE.

 

Hopman triatlon

Už 4. ročník má letos za sebou Hopman triatlon (Autocamp U Hráze Vikletice – vodní nádrž Nechranice), který nabízí kategorie: Dětský triatlon, ½ železňák a Krátký triatlon. Kapacita je omezená na 250 účastníků dohromady v obou dospělých kategoriích a 60 dětí. Nehrozí tedy, že by si účastníci takříkajíc „šlapali po hlavách.“ Startuje se v červenci a rozhodně doporučujeme včasnou registraci.

Více info na stránkách Hopman triatlon ZDE.

Kam zajít na zajímavý triatlon v ČR?

GLASSMAN TT Teplice

Glassman Triathlon patří k nejstarším závodům tohoto typu u nás. První ročník se konal v roce 1986 (tehdy ještě pod názvem Skleněný muž). K dispozici jsou tři kategorie: muži, ženy a štafety. Místem konání závodu je Oldřichov u Duchcova okr. Teplice. Trať závodu je velmi dobře značena buď přítomností pořadatelů nebo značkami na cestách. Skvěle řešeno je také parkování pro přespolní účastníky závodu. Termínem je září.

Více info na stránkách GLASSMAN ZDE.

 

Osecký triatlon

Oblíbená červencová akce oslavila letos jubilejní 10. ročník. K mání je celá řada věkových kategorií, nově i se štafetovým během (od roku 2016) – zajímavostí je, že místo obvyklého trička dostanou včas přihlášení účastníci originální pamětní ponožky. Těšit se můžete na 450 metrů plavání s výběhem z vody, 35 kilometrů šlapání do pedálů rozmanitým terénem a 6 km běhu.

Více info na stránkách Oseckého triatlonu ZDE.

 

Winterman xtreme triathlon

Máte chuť na něco skutečně jedinečného? Winterman xtreme triathlon je víc než triatlon. 3,8 kilometru plavání, 180 kilometrů cyklozávodu a 42,2 kilometru běhu už vyžaduje pořádnou výdrž. A bez podpory přátel a rodiny, zajišťujících nezbytný servis a podporu během závodu, se zkrátka neobejdete. Výtěžek závodu jde navíc na dobročinné účely do Dětského Kardio Centra Motol. Tradičně se závodí v říjnu a registrace bývá otevřena téměř celý rok opředu. Dlužno ještě říci, že za myšlenkou konání tohoto jedinečného závodu je velmi silný životní příběh pořadatelů a každý rok se tu potkají milovníci extrémních sportů ze všech koutů světa. Když extrémní triatlon, tak právě zde.

Více info na stránkách Winterman xtreme triathlon ZDE.