Jumping fitness pro mladé i seniory

0

Hledáte zcela nový fitness směr, který by vás nadchl pro shazování přebytečných kil a k formování postavy do vytoužených tvarů? Chcete se stát součástí něčeho neokoukaného a při tom natolik podmanivého? Fitness svět je svou nabídkou velice rozmanitou oblastí a poskytuje všem potenciálním zájemcům bohatý výběr, jak zúročit své úsilí.

Mít krásnou a štíhlou postavu je snem nejednoho z nás, ale ruku na srdce, kdo má v dnešní uspěchané době čas chodit do posiloven a tam ze sebe vydat poslední zbytky energii, které vám ještě po náročném dni zbyly?

Jumping fitness už má svou historii

Jumping fitness není nic převratně objevného, ani úplně nového. Tento cvičební směr je zde již od roku 2000 a za toto více jak desetileté období si prošlo svým specifickým vývojem. Ve své podstatě jde o příjemný aerobní program a jen velmi těžko bychom hledali šetrnější cvičení k celému pohybovému aparátu. Minimální zátěž na klouby, žádné otřesy, pot. Jde o prověřený individuální pohybovou aktivitu, která vychází z udržení rovnováhy na speciální trampolíně. Dnes se nemusíte dřít na nepěkně vzhlížejících strojích, ale zaskotačit si na čerstvém vzduchu a ještě se u toho příjemně pobavit. Vaše fyzická a duševní pohoda bude vylepšena již po několika týdnech cvičení. Velkou výhodou je fakt, že toto cvičení je vhodné pro všechny zájemce a to bez omezení věku. Prakticky od chvíle, kdy si je dítě jisté vlastní stabilitou.

Jumping fitness pro starší i mladší

Během dynamického cvičení se přidržujete přednastavených řídítek a k tomu vám hraje doprovodná muzika, která udává tempo. Trampolínu si můžete buďto pořídit domů, nebo se oddávat hodinovým lekcím pod vedením zkušeného instruktora. Divíte se nad tím, že pro skákání na trampolíně je nutné absolvovat lektorský kurz? To jen svědčí o tom, že jumping není až tak prvoplánový, jak se může na první pohled zdát. Jde o koordinovaný a pečlivě vytvořený program, který vaše tělo i mysl dovede na pokraj samé blaženosti. Není nad to si příjemně zaskotačit a v záplavě euforie si vytvarovat všechny svaly na těle. Jumping je především zábavná forma odreagování se od moderního shonu, jež má neblahý dopad na celkový zdravotní stav každého z nás.

Jumping si v České republice získává stále větší množství příznivců a to připravuje živnou půdu pro zdravější způsob života nás všech. Už dávno pominuly časy, kdy se na vzhled a fyzické proporce příliš nehledělo. Úspěch je v dnešní době mylně zaměňován za krásu, alespoň tato skutečnost láká stále více cvičenců k posilovacím strojům a pohybovým aktivitám. V jumpingu se skrývá celá řada unikátních výhod, které sebou přinášejí plnohodnotnější život. Odlehčený pohyb má blahodárný vliv na celý systém lidského těla. Ze zdravotního hlediska ho lze doporučit téměř všem,. Už pouhých 10 minut skákání denně vás dokáže do několika měsíců popostrčit do požadovaných míst. Neříkáme, že po tak krátké době budete mít tělo jak Jessica Alba, zde sehrává důležitou roli i životospráva a celkový způsob života. Jedno je však jasné, určitě nepřiberete.

Jumping je citlivý

Díky citlivému doskoku na odpružený materiál je s maximálností ušetřeny vaše klouby. Právě z těchto důvodů je jumping jako takový vhodný pro obézní lidi, kterých je každým rokem stále více. Nepotlačujte v sobě touhu něco změnit a zaregistrujte se do kurzu ještě dnes. Jak se říká, zítra by mohlo být už pozdě. Jumping je doporučován i z řad ortopedických odborníků, jež tvrdí, že skákání na trampolíně má příznivý vliv na celý skelet od kloubů až po páteř.

Pro jumping jsou určené speciální trampolíny s řídítky, jež si můžete zakoupit v obchodu se sportovními potřebami, nebo na internetu. Hlavní podstata cvičení spočívá v rychlém střídání pomalých a svižnějších dynamičtějších sprintů. Zároveň se do sestavy zapojují cviky na balanční rovnováhu, zvýšení síly a v neposlední řadě i strečinkové prvky. Celá lekce se nese v duchu úsměvném a přináší všem zúčastněným pouze radost. Aby toho nebylo málo, tak je dokázáno, že pravidelné cvičení jumpingu snižuje výskyt kardiovaskulárních onemocnění. Všichni potencionální zájemci o cvičení se tak mohou připravit na velmi efektivní spalování tuků. Na odstranění bolesti zad spojené s posedavým zaměstnáním. Vaše hluboké zádové svalstvo zažije doslova restart.