Jízda na rotopedu a hubnutí

0

 

Jízda na rotopedu a hubnutí

 Jízda na rotopedu a hubnutí

Jízda na rotopedu a hubnutí- Před mnoha lety nastal, co se týče rotopedů, velký boom. Mnoho lidí, povětšinou žen si je kupovalo s vidinou, že si na něm při svém oblíbeném seriálu zajezdí a zhubnou. Bohužel na ně dost lidí zanevřelo a rotopedy končí v lepším případě jako věšák na věci a hračka pro hyperaktivní děti. V tom horším je rotoped schovaný na půdě. A to je velká škoda.

Rotoped– přístroj připomínající jízdu na kole a zároveň vidina lehce získané figury. Výhodou těchto přístrojůejich lehká dostupnost. Ať už v každém fitness centru nebo i pro docela nízkou pořizovací cenu. A jaká ke výhoda těchto přístrojů, které můžete mít například v obýváku u televize a koukat na oblíbený seriál při tom, co pro sebe budete něco dělat?

Proč je jízda na rotopedu to pravé?

Jste žena? V tom případě vás nejspíše trápí hlavně partie jako je břicho, zadek a nohy. Výhodou jízdy na rotopedu je to, že při cvičení zabírají hlavně výše uvedené partie, takže je to to pravé pro ty, kteří chtějí lepší stehna a ploché bříško.

Trápí vás problémy s klouby a vy nemůžete běhat, což je nejpřirozenější pohyb vůbec? V tom případě vám jízda na rotopedu neublíží, protože sedíte a klouby si nebudete namáhat tak moc. Jízda na rotopedu je vhodná i v případech, kdy trpíte na různé kardiovaskulární problémy. Pravidelný pohyb pomáhá urovnávat výšku lidského tlaku a také zvyšuje kondici ( zvětšuje kapacitu plic). A jako hlavní výhoda- spálíte tuk, tudíž zhubnete. Moderní rotopedy mají navíc i spoustu vychytávek, které vám mohou proces usnadnit a zpříjemnit. Porovnání parametrů nejlepších rotopedů naleznete například na webu Arecenze.cz

A jak často je vhodné jezdit?

Tak jako to platí u každého sportu i jízda na rotopedu má svoje pravidla. Nejvhodnější je jízda 2-5 krát týdně. Jak je všeobecně známo- lidské tělo začíná spalovat tuky až po dvaceti minutách, takže je dobré mít jako minimální čas alespoň třicet minut. Pokud nejste na pohyb zvyklí, bude nejlepší začít se cvičením 2-3 krát týdně. Rozhodně si nechejte alespoň nějaký ten den na regeneraci. Po každém cvičení se nezapomeňte protáhnout a přidat klidně i pár normálních cviků. Podle toho, na co se chcete zaměřit jsou dvě varianty cvičení. Buď v sedě nebo ve stoje.

Když už jste na rotopedu a chystáte se cvičit, nedělejte ze sebe zbytečné machry a jeďte jen na takovou zátěž, se kterou nebudete mít žádné potíže. Vždyť přidat na obtížnosti a délce cvičení můžete kdykoliv.

Pokud to myslíte s hubnutím opravdu vážně, doporučuji vám i změnit váš jídelníček. Popřípadě můžete zkusit i detoxikaci organismu. Nemusíte se pouštět do žádných nepříjemných diet, bude stačit jíst vyváženou a pestrou stravu 5-6 krát za den v menších porcích.

A nyní už zbývá jen popřád hodně štěstí v boji k vysněné postavě.